אנשי דאעש טובחים ביזידים בעיראק
אנשי דאעש טובחים ביזידים בעיראק
,ללא קרדיט

1,420 בני אדם נהרגו בפעולות טרור בעיראק במהלך אוגוסט

דוח של האו"ם מצא כי במהלך חודש אוגוסט מצאו 1,420 בני אדם את מותם בפעולות טרור. מרבית ההרוגים הגיעו בפעולות של אנשי ארגון דאעש שהשתלט על שטחים רבים ברחבי המדינה. 1,370 בני אדם נוספים נפצעו ועוד למעלה מחצי מיליון איבדו את בתיהם בחודש האחרון. ככל הנראה מספר ההרוגים גבוה הרבה יותר מאחר ונציגי האו"ם לא הצליחו לאמת את הנתונים בנוגע למאות קורבנות נוספים בשטחים שבשליטת דאעש

פעולות דאעש גובות חיים של למעלה מ-1,00 בני אדם רק באוגוסט. דוח של האו"ם שהתפרסם היום (שני) מצא כי במהלך חודש אוגוסט האחרון נהרגו לפחות 1,420 אזרחים עיראקים בפעולות טרור ברחבי המדינה.

 

על פי הדוח של האו"ם מרבית ההרוגים נרשמו בפעולות של ארגון דאעש. הארגון הסוני הקיצוני השתלט בחודשים האחרונים על שטחים נרחבים במדינה השסועה והוציא להורג מאות בני אדם שהוגדרו על ידו ככופרים. בין השאר כיוונו אנשי הארגון את פעולותיהם נגד מוסלמים שיעים, נוצרים, יזידים, ובני מיעוטים אחרים ברחבי המדינה.

 

מלבד ההרוגים נפצעו במהלך אוגוסט 1,737 אזרחים עיראקים ועוד כ-600 אלף אחרים נאלצו לברוח מבתיהם בשל הלחימה בין אנשי דאעש לצבא העיראקי. "מאות אזרחים ממשיכים להיות מטרה ולהירצח על ידי אנשי המדינה האסלאמית, רק בגלל מוצאם האתני או השייכות הדתית שלהם", אמר נציג האו"ם בעיראק.

עוד נאמר בדוח כי ככל הנראה מספר ההרוגים האמיתי במהלך חודש אוגוסט הוא גבוה הרבה יותר. זאת מאחר ונציגי האו"ם במדינה לא הצליחו לאמת את הנתונים והדיווחים בנוגע למאות הרוגים נוספים בשטחים שבשליטה הבלעדית של אנשי דאעש.

 

עם זאת בכיר באו"ם הבהיר כי הדוח מעיד כי גם צבא עיראק אחראי להרג רב בשלושת החודשים בהם הוא נלחם בלוחמי דאעש.