צה"ל תוקף ברחבי הרצועה: עשרות נפגעים בתקיפת בית בעזה

התקשורת הפלסטינית דיווחה כי מטוסי חיל האוויר של צה"ל הפציצו בית מסוים בשכונת סברה שמדרום לעיר עזה. לפחות 40 בני אדם נפגעו, ביניהם גם הרוגים. בשלב זה לא ברור מה הייתה בדיוק מטרת התקיפה, אך דיווחים מעזה אומרים כי מדובר בהפצצה עזה שכוונה לבית מסוים של משפחה מוכרת היטב

צה"ל תוקף ברחבי רצועת עזה. שעות לאחר שילד בן ארבע מאחד היישובים המועצה האזורית שער הנגב נהרג מפגיעת פצצת מרגמה, מטוסי חיל האוויר של צה"ל החלו לבצע תקיפות נרחבות ברחבי רצועת עזה.

 

התקשורת הפלסטינית דיווחה כי מטוסי חיל האוויר הפציצו בית מסוים בשכונת סברה שמדרום לעיר עזה. על פי הדיווחים בתקיפה נפגעו לפחות 40 בני אדם, ביניהם גם מספר הרוגים. בשלב זה לא ברור בדיוק מה הייתה מטרת התקיפה.

 

גורמים בעזה סיפרו כי ההפצצה הייתה בעוצמה כבדה ונשמעה בכל רחבי העיר. עוד נאמר כי מדובר בבית של משפחה המוכרת היטב. תקיפות נוספות בוצעו כנגד עמדות שיגור בג'באליה, דיר אל-בלח ומחנות נוספים במרכז הרצועה.

כאמור בשלב זה לא ידוע עדיין האם ההפצצה הכבדה על הבית בשכונת סברה היא עוד ניסיון חיסול של אחד מבכירי חמאס, בהמשך לקו של הימים האחרונים בהם נעשה ניסיון לחסל את ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, וחוסלו שניים מבכירי המפקדים של הארגון, רעאד אל-עטאר ומוחמד אבו-שמאלה.

 

מאז החיסול עולה השאלה מה גרם לאותם בכירים, שהעבירו בדרך כלל את רוב זמנם מתחת לאדמה, לצאת החוצה ולאפשר לישראל את חלון ההזדמנות אותו היא ניצלה? ההערכה היא כי הם רצו לצאת על מנת לראות מה קרה עם מפקדם מוחמד דף. אפשר רק לשער כי הם החליטו להגיע לאותו מבנה ברפיח על מנת לקיים פגישה ולקבל החלטות. התכנון היה לקיים פגישה קצרה של מספר דקות, אבל התקיפה הישראלית הגיעה תוך דקות ספורות מרגע שהם נכנסו למבנה.