שיגור סוללת כיפת ברזל. אינה מסוגלת להתמודד עם פצמ"רים ברדיוס שבעה ק"מ ומטה
שיגור סוללת כיפת ברזל. אינה מסוגלת להתמודד עם פצמ"רים ברדיוס שבעה ק"מ ומטה
,רויטרס

הותר לפרסום: סוללת כיפת ברזל הצליחה ליירט 10 פצמ"רים במהלך המבצע

למרות שבזמן המבצע הצליחה לראשונה סוללת כיפת ברזל ליירט גם פצצות מרגמה, קצין בכיר בחיל האוויר טוען כי לסוללות יש היכולת ליירט רק מטווח שבעה קילומטרים ומעלה. את 10 היירוטים המוצלחים במהלך מבצע "צוק איתן" ביצעה סוללת שדרות

הותר לפרסום כי סוללת כיפת ברזל שדרות, הצליחה ליירט 10 פצצות מרגמה במהלך מבצע "צוק איתן", אשר נורו לכיוון אזור העיר שדרות. עם זאת, קצין בכיר בחיל האוויר אומר היום (רביעי) כי מערכת ההגנה של סוללות כיפת ברזל אינן מסוגלות להתמודד עם פצצות מרגמה המגיעות לטווחים של שבעה קילומטרים ומטה.

 

במהלך המבצע נהרגו מירי פצצות מרגמה מספר חיילים ששהו בשטחי כינוס בסמוך לגבול הרצועה, ועובד זר נהרג מפצצת מרגמה שנחתה בחממה במועצה האזורית אשכול. בתחילת המבצע, נהרג דרור חנין, תושב בית אריה בן ה-37 מפצצת מרגמה שנחתה במחסום ארז והיה להרוג הראשון של המבצע.

 

בתוך כך, הקצין הבכיר של חיל האוויר סיפר כי בשנת 2015 תוקם במערך ההגנה האווירית יחידה מבצעית ראשונה של מערכת "שרביט קסמים" ליירוט רקטות כבדות וארוכות טווח מהסוג שבידי חיזבאללה. 

 

עוד הוסיף הקצין כי בידי חמאס טייסת מטוסים לא מאוישים שהקים, אשר ביכולתם לבצע צילומים ולשאת חומר נפץ. עוד סיפר כי בכוונת חיל האוויר לתת התרעה ליישובים סמוכי גדר ושטחי כינוס באמצעות מערכת מגן רוח.

 

 

ניסוי
 

ניסוי "שרביט קסמים". בשנת 2015 תוקם יחידה מבצעית ראשונה של המערכת(משרד הביטחון)

 

בחיל האוויר פרסמו היום גם נתונים נוספים ממבצע "צוק איתן", ובהם כי תשעה הסוללות של כיפת ברזל יירטו יותר מ-600 רקטות וחצו את רף 1000 היירוטים מאז היירוט הראשון בשנת 2011. עוד פורסם כי כיפת ברזל הצליחה להתמודד עם מטחים בני 20 רקטות התשעים אחוזי יירוט ומענק ההגנה האווירית העניקה התרעות במקרה 99% מהשיגורים.