ליברמן בפגישה. "הם יקבלו את גופות הנייה ודף אם לא יחזירו את הגופות"
ליברמן בפגישה. "הם יקבלו את גופות הנייה ודף אם לא יחזירו את הגופות"
,אלמוג בוקר

ליברמן: "חייבים להגיע להכרעה גם במחיר של הסלמה משמעותית"

שר החוץ אביגדור ליברמן השמיע ביקורת מרומזת על ראש הממשלה נתניהו כשאמר שצריך להפסיק לאיים ויש לקחת את היוזמה מול חמאס. "גם במחיר של הסלמה משמעותית צריך לגמור את הסיפור. עד שלא ניפטר מחמאס לא נגיע לשום הסדר", אמר ליברמן בשיחה עם ראשי רשויות בדרום. בנוסף הוא התייחס גם לשאלת החזרת הגופות של אורון שאול והדר גולדין: "הם חייבים להבין שאם לא יסכימו להחזיר את הגופות הם יקבלו בחזרה את הגופות של מוחמד דף ואיסמעיל הנייה"

ליברמן קורא להמשיך במערכה עד למיטוט חמאס. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר הבוקר (רביעי) כי אם נציגי חמאס לא יסכימו להחזיר לישראל את גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין על ישראל לחסל את כל ההנהגה של ארגון הטרור.

 

"אסור לסיים את המבצע בלי שגופות החיילים חוזרות למדינה. אם המחבלים מהצד השני לא מקבלים את זה הם חייבים להבין שהם יקבלו בחזרה את הגופות של מוחמד דף ואיסמעיל הנייה ושל כל הנהגת חמאס ברצועה", הוא אמר במהלך מפגש עם ראשי רשויות בדרום.

 

ליברמן הבהיר בתחילת דבריו כי מהרגע הראשון של המבצע הוא טען שהמטרה צריכה להיות הכרעת ומיטוט חמאס. "ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מלחמת התשה. לכן אנחנו חייבים לקבל הכרעה גם במחיר של הסלמה", הוא אמר והוסיף כי אם השיחות שמתקיימות בקהיר לא יביאו להסדר צריך להפסיק לאיים.

 

 

הפצצות במהלך המבצע.
 

הפצצות במהלך המבצע. "צריך להיפטר מחמאס"(רויטרס)

 

"אם הפסקת האש הנוכחית הולכת לקריסה לא צריך לאיים יותר. שום 'תגובה קשה', הכרעה. לקחת יוזמה לידינו וגם במחיר של הסלמה משמעותית לגמור את הסיפור בזמן הקצר ביותר", הוסיף ואמר שר החוץ ליברמן.

 

בהמשך דבריו התייחס ליברמן למינויו של צ'ארלס שאבאס לראש הוועדה שתחקור את אירועי מבצע "צוק איתן" מטעם המועצה לזכויות אדם של האו"ם. "לא צריך לתת לגיטימציה לעוכר ישראל. אני קורא למדינה לא לשתף אתו פעולה, אסור שהוא ידרוך בישראל", אמר ליברמן.