יעלון: "צוק איתן עוד לא הסתיים, ייתכן שברביעי שוב תפרוץ אש"

שר הביטחון ביקר היום בבסיס חיל הים באשדוד ואמר כי הוא אינו יודע האם בתום הפסקת האש הנוכחית השקט יישמר. "ביום רביעי בחצות אני לא יודע אם אנחנו מגיעים להסדר, יכול להיות שפורצת עוד פעם אש", אמר יעלון ללוחמים. הוא הוסיף כי המכה שקיבל חמאס וקיבלו ארגוני הטרור האחרים היא מכה קשה יותר מזו שספגו ב"עמוד ענן", "עופרת יצוקה" או מלחמת לבנון השנייה

יעלון מדגיש: "מבצע צוק איתן עוד לא נגמר".  שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום (שלישי) להפסקת האש ואמר הוא אינו יודע האם השקט יישמר בתום הפסקת האש ביום רביעי בלילה.

 

"מבצע 'צוק איתן' עדיין לא הסתיים, ואני מזהיר: ביום ברביעי בחצות אני לא יודע אם אנחנו מגיעים להסדר", הוא אמר במהלך ביקור בבסיס חיל הים באשדוד. יעלון פגש את מפקד החיל האלוף רם רוטברג ושוחח עם החיילים שהשתתפו במבצע "צוק איתן".

 

"אני לא יודע אם אנחנו צריכים להאריך את המשא ומתן, יכול להיות שפורצת עוד פעם אש ואנחנו עוד פעם יורים עליהם ועוד פעם מבצעים פעולות ועוד פעם הם מנסים לעשות פיגוע ימי כזה או אחר", הוא אמר בהתייחסו לפקיעתה של הפסקת האש. שר הביטחון הוסיף כי למרות השקט והתחושה כי השטח נרגע צריך להישאר דרוכים ונדרשים אורך רוח וסבלנות מצד הלוחמים.

במהלך דבריו הוא התייחס גם לפגיעה שהסב המבצע לחמאס וארגוני הטרור האחרים. "חמאס ושאר הארגונים בעזה ספגו מכה קשה. אם אני סוכם את הנזק שנגרם להם זה עולה על 'עמוד ענן', 'עופרת יצוקה' וגם מלחמת לבנון השנייה", הוא הסביר. לדבריו נגרם נזק כבד לתשתיות חמאס, למשרדיהם ולמפקדות שלהם. "אין ספק שהנזק ברצועה הוא אדיר", הוא סיכם.