"המבצע לא הסתיים". בנט
"המבצע לא הסתיים". בנט
,ניסים לב כנס ירושלים

בנט: "להחזיר מיד את המשלחת ממצרים"

בעקבות סיומה של הפסקת האש, קרא שר הכלכלה לפוצץ את השיחות עם הפלגים הפלסטיניים בקהיר. "לא ייתכן שיהיו שיחות תחת ירי על אזרחים ישראלים כאמצעי לחץ", אמר בנט. "זה רגע מבחן להרתעה הישראלית לשנים הקרובות"

בעקבות הירי הבלתי פוסק לדרום הארץ עם פקיעת הפסקת האש, קרא הבוקר (שישי) שר הכלכלה נפתלי בנט להשיב ממצרים את המשלחת הישראלית המנהלת את המגעים בקהיר. בהצהרה שפרסם, טען יו"ר הבית היהודי כי מדובר ב"רגע מבחן להרתעה הישראלית לשנים הקרובות".

 

"על ישראל להחזיר מידית את המשלחת ממצרים", הפציר בנט. "לא ייתכן שהשיחות יתקיימו תחת פרוטקשן: ירי על אזרחים ישראלים כאמצעי לחץ".

 

"התשובה חייבת להיות קשה", המשיך יו"ר הבית היהודי. "זהו רגע של מבחן להרתעה הישראלית לכל השנים הקרובות". בנט פנה לציבור הישראלי ואמר: "מבצע צוק איתן לא נגמר. החמאס טרם הוכרע ועל תושבי ישראלי להיות חזקים ודרוכים להמשך".

 

גם השר אורי אריאל מהבית היהודי התייחס בדף הפייסבוק שלו לחידוש הירי וכתב: "חמאס הבטיח לירות עלינו ב-8:00  וכמו שעון שוויצרי גם קיים. מדינת ישראל לא יכולה לאפשר לארגון טרור לקבוע את כללי המשחק על פי מה שנוח לו. המציאות הזאת חייבת להשתנות על ידי הגדרת יעד ברור לכוחות הביטחון - מיטוט החמאס אחת ולתמיד".

 

שר התחבורה, ישראל כץ, הוסיף: "הירי מעזה חודש, למרות שאיימנו בתגובה קשה. החמאס מבין רק כוח. אסור לנהל מו"מ תחת אש". לדבריו, "אלפי פלסטינים כבר נמלטים מבתיהם מחשש מהתגובה של ישראל. הם לוקחים אותנו ברצינות, עכשיו תורנו".