במשלחת הפלסטינית לא אופטימיים בנוגע להמשך השיחות
במשלחת הפלסטינית לא אופטימיים בנוגע להמשך השיחות
,רויטרס

דובר חמאס: "ממשיכים במשא ומתן בקהיר"

בארגון מנסים לשמור על מרחב תמרון ולא נוטלים עדיין אחריות לירי על ישראל: "לא הסכמנו על רגיעה ל-72 שעות נוספות". נציגים במשלחת הפלסטינית הביעו פסימיות בנוגע להמשך השיחות, מצרים ממשיכה במאמצים לקרב בין הצדדים

אחרי חידוש הירי לעבר יישובי ישראל, בחמאס העבירו הבוקר (שישי) מסר לפיו המשא ומתן בקהיר בין המשלחת הפלסטינית לזו הישראלית נמשך. במקביל, נטל הג'יהאד האסלאמי אחריות לירי רקטות ליישובי עוטף עזה.

 

בהודעה שפרסם דובר חמאס בעזה, נאמר כי הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה ביניהם על הארכת הפסקת האש ב-72 שעות נוספות, כפי שביקשה מצרים. למרות זאת, נאמר כי המשא ומתן נמשך כל העת.

 

ההערכות הן כי על אף ירי הרקטות, בחמאס לא מעוניינים כעת "לשבור את הכלים" מחד, אך גם לשמור על מרחב תמרון לירי רקטות כדי להפעיל לחץ על ישראל מאידך. יש לציין כי מאז הבוקר חמאס לא נטל עדיין אחריות לירי לישראל.

 

הבוקר שמרו על עמימות רבה בצד הפלסטיני ובצד המצרי, שם מעוניינים עדיין להשיג הסכמה מהירה על הארכת הפסקת האש - גם אם לא באופן רשמי. המאמצים של אנשי המודיעין המצרי מתמקדים כעת בשימור ההידברות ובניסיון שלא לפוצץ את השיחות.

 

כך או כך, במשלחת הפלסטינית הביעו פסימיות רבה בנוגע להמשך המגעים. הפלגים מציבים דרישות שבישראל מסרבים בתוקף לקבל והתקרבות ממשית לא חלה בין הצדדים.