פיקוד העורף: חזרה לשגרה בכל רחבי הארץ

לקראת סיום היום השני להפסקת האש ובעוד בקהיר מתנהלים המגעים לסיום הלחימה, הודיע פיקוד העורף על הסרת כל המגבלות שנקבעו בימי המבצע ברצועה. עם זאת הבהירו: "בהישמע אזעקה או קול נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן"

אקורד סיום: לקראת סיום היום השני להפסקת האש, ולאחר יותר מחודש ימים, הודיע הערב (רביעי) פיקוד העורף על ביטול ההנחיות המיוחדות והמגבלות שפורסמו עם התגברות הירי לעבר יישובי הדרום ותחילת המבצע ברצועת עזה.

במסגרת עדכון ההנחיות היומי של פיקוד העורף, החל בשעה 18:00 כל הארץ חזרה לשגרה ללא מגבלות. עם זאת, הבהירו: "בהישמע אזעקה או קול נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן המוגדר לכל אזור".

 

עוד קודם לכן החלו תושבי הדרום לחזור לשגרת חייהם. הבוקר שר התחבורה, ישראל כץ, החליט לחדש את הפעלת קו הרכבת לשדרות, לאחר שהושבת בחודש האחרון. הרכבת הראשונה יצאה היום מתחנת הרכבת בשדרות בשעה 11:52 בצהריים למרכז הארץ.

 

בהמשך היום, הבטיח גנץ לתושבי עוטף עזה שכוחות צבא יישארו במקום ויבטיחו את שלום התושבים. "העורף האיתן אפשר לנו להמשיך בלחימה ותושבי היישובים בעוטף עזה יכולים לחזור לבתיהם ולפתח את השדות", הוא אמר. "יש פה הנהגה אחראית, הצבא לא הולך לשום מקום ונשאר להגן פה. יש כאן קיץ חם אבל בסתיו הגשם ישטוף את אבק הטנקים, השדות יוריקו והדרום יהיה אדום במובן הנכון".