תוך כדי המילואים איה קיבלה הודעה שבן זוגה נפצע ברצועה

לפני כשבוע פגשנו את איה בן אוריין שגויסה בצו שמונה על מנת להדריך חיילים על האכזריות שאתן הם היו אמורים להיכנס לרצועה. איה סיפרה בכתבה על החבר שלה, שיר, מ"פ בגבעתי שנמצא ברצועה. פחות משבוע לאחר מכן, שיר נפצע מירי צלפים ופונה לתל השומר כשהוא במצב קל. "כל זמן שהוא היה בפנים חששתי לשלומו, אי אפשר להימנע ממחשבות על הדברים הכי גרועים שיש"

שיר המ"פ נפצע מירי צלף, המשפחה והחברה שבמילואים חיכו לו בבית החולים. בשבוע שעבר בכתבה על בנות שגויסו למילואים, סיפרה איה, קצינה שמדריכה חיילים על אכזריות, כי בן זוגה שיר נמצא כעת ברצועה, מפקד על פלוגה בחטיבת גבעתי.

 

מספר ימים עברו ואיה קיבלה הודעה כי שיר נפצע באורח קל מירי צלף באזור מחנה הפליטים ג'באליה. כדור שירה צלף פגע בשתי רגליו של שיר, אך למרבה המזל פצע אותו בצורה שטחית בלבד. "הוא התקשר והייתי בטוחה שהוא הולך להגיד שהוא יצא, אבל אז הוא אמר שהוא נפצע והוא בסדר", סיפרה איה.

 

"כל זמן שהוא בפנים אני חששתי לשלומו. אי אפשר להימנע ממחשבות על הדברים הכי גרועים שיש", אמרה איה. כששיר התעורר ופגש אותה ואת בני משפחתו המודאגים היה לו מסר מרגיע להם ולציבור הישראלי: "חשוב לי שתדעו שזה קטן עלינו. אנחנו נכריע כל אויב שיהיה נגדנו. חשוב להמשיך להילחם נגד מי שמפריע לנו לחיות כאן חיים תקינים".