סבון בשטח: המקלחת הצבאית הניידת של צביקה ביתן

בזמן שאנשים רבים מתגייסים לטובת החיילי ואוספים מכל הבא ליד, אוכל, מתוקים ובגדים, עבור החיילים, חקלאי מהיישוב יושיביה רצה לעשות משהו אחר. צביקה ביתן וחברו בנו מקלחת ניידת והם מקלחים את החיילים שנמצאים בחזית

צביקה ביתן מישוב יושיביה הנמצא בין שדרות לנתיבות, רצה גם הוא לתרום לחיילי צה"ל הנמצאים ברצועת עזה ובגבול הרצועה, אבל הוא רצה לעשות משהו שונה, או לפחות לא להביא את מה שכולם מביאים.

 

(6:57 דקות)

 

כל עם ישראל שולח אוכל, שוקולד ובגדים", סיפר ביתן והוסיף כי "יש את החבר'ה שנכנסים ויוצאים ובהמתנות בין הפרדסים והיערות, מלאי אבק וחול, אז חשבתי עם חבר בשם חזי על רעיון, מקלחת ניידת".

 

ביתן סיפר כי הוא וחברו "סיימו לבנות את המתקן בשלוש לפנות בוקר, ומאז הספיקו לקלח כבר יותר מ-850 חיילים". הוא אף סיפר כי "400 מהם אמרו שזו הייתה המקלחת המהנה ביותר בחיים". בנוסף שני החברים מביאים עימם 350 מגבות לשטח שבסוף יום הם מכבסים ומכינים ליום המחרת.

 

"אני חושב שזה גם מחזק וגם נותן ללוחמים תחושה טובה", הוא אומר כשהוא מגיש לעוד חייל שהגיע להתקלח, זוג תחתונים, מגבת, סבון ושמפו, גופייה וגרביים חדשים והכול על חשבונו. החיילים עצמם מספרים ששבועיים כבר לא התקלחו ומודים לצביקה על השירות. "זו מקלחת השטח הכי טובה שהייתה לי בחיים" סיפר אחד מחיילי גולני שהגיע להתקלח.

 

צביקה, חקלאי במקצועו אומר שהוא "משקיע בשביל צה"ל 6,7,8 שעות ביום" בנוסף על העבודה בשדה. ומה יהיה אם תהיה הפסקת אש? צביקה אומר ש"החיילים צריכים להתקלח גם בהפסקת אש" וממשיך לסייע לחיילים בדרך למקלחת שהביא.