BETA

06.03.2014

23:58

דוח פנימי של הרכבת: משתמשים בקרונות שלא מטופלים כראוי

עובדי רכבת ישראל מתריעים מפני סכנה חמורה בנסיעה בקרונות כיוון שלטענתם הפרטת הטיפול השוטף הביאה להידרדרות חמורה ומסוכנת בתחזוקה שלהם. דוחות פנימיים של הרכבת שהגיעו לידי חדשות 10 מציגים עיכובים ממושכים בביצוע טיפולים שוטפים לקרונות, ועלייה חסרת תקדים במספר התקלות שגורמות להשבתת רכבות. "רק בנס עוד לא קרה כלום", אמר אחד העובדים

נוסעי הרכבת שביקשו לנסוע בשבוע האחרון מתל אביב לירושלים בבוקר, או בכיוון ההפוך אחר הצהריים, הופתעו לגלות שהרכבות הקבועות בלוח הזמנים, בוטלו ללא כל הסבר או התרעה מוקדמת. לא מדובר בשינוי מתוכנן בלוחות הזמנים או בתקלה נקודתית - ברכבת נאלצים לצמצם נסיעות באופן קבוע, פשוט כי אין מספיק קרונות כשירים לעלות על המסילה.

 

שנתיים עברו מאז הסכסוך המתוקשר בין עובדי הרכבת להנהלה ושר התחבורה שהסתיים בהסכם היסטורי שכלל מענקים ותוספות לעובדים, ובתמורה הקרונות הישנים יועברו לתחזוקה של קבלן חיצוני.

 

בעקבות ההסכם, בחודשיים האחרונים, 46 מערכי קרונות מהדגם הישן שהיו בצי הרכבת עברו לתחזוקה של חברת אלסטום הצרפתית. אלא שעכשיו, עובדים ברכבת מזהירים כי החברה הצרפתית לא עומדת ביעדים וכי קרונות רבים מופעלים ללא שעברו מבדקי כשירות או פשוט תקועים במוסך.

 

הנה לדוגמה מערך הנסיעות של ה-24 בפברואר שהגיע לידי חדשות 10: ניתן  לראות כי קרונוע מספר 22 שובץ באותו יום לנסיעה מבאר שבע לחיפה, למרות שבדוח הטיפולים שהועבר אלינו על ידי גורמים ברכבת מאותו תאריך, 24 בפברואר,  נכתב כי חלפו כבר 122 שעות מאז שהיה אמור הקרונוע לעבור טיפול שוטף. קרונוע מספר 23 למשל נמצא בחריגה של 77 שעות ממועד הטיפול, כך על פי הדוח.

 

גם בדוח מה12 בפברואר דווח כי בלמעלה ממחצית הקרונועים שמופיעים בו יש חריגה של שעות  ממועד הטיפול. "אם הקרונות לא רואים מוסך אחת לשלושה ימים כפי שכתוב בנהלי הרכבת, יש סכנה גדולה מאד לציבור הנוסעים", אמר א', עובד רכבת.

"כמעט 100 תקלות יותר"

בחודשיים האחרונים ניתן לראות גם עלייה חדה בדיווחים המגיעים מטעם אנשי הרכבת על תקלות בקרונועים המתוחזקים על ידי חברת אלסטום - בינואר 223 ובפברואר כבר 283, כמעט מאה ארועי תקלות יותר מבחודשי דצמבר ונובמבר, אז היו הקרונות תחת טיפולם של עובדי הרכבת, כך על פי הדיווחים.

 

"הטיפול הספציפי הזה, בודקים בלמים, בלמים שלא החולפו זמן זה תאונה, זה כמו לעלות על אוטו שלא בדקו אותו 20 שנה", הסביר א'. "זה שלא קרה כלום עד עכשיו זה בגדר נס", הוא הוסיף.

 

צריך לזכור שרק חודשיים עברו מאז שההפרטה החלה בפועל - העובדים טוענים שהיא כבר פוגעת בבטיחות ובשירות לציבור הנוסעים, ההנהלה טוענת שהזמן שיעבור יוכיח דווקא את ההיפך.  

תדובת הרכבת: "מפעילים רק רכבות שעברו טיפול"

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "הרכבת מפעילה אך ורק רכבות שעברו טיפול על פי כל הנהלים. הדוגמה שהובאה מבטאת אך ורק עיכוב טכני בהזנת מידע למערכות הממוחשבות ולא בזמן הטיפול בפועל. מכיוון שוועד העובדים וההסתדרות סירבו לאפשר לעובדי אלסטום כניסה למוסכי החברה, נדרש זמן מה על מנת שאלסטום תוכל לספק מענה זהה מבחינת קצב הטיפול לזה שהיה בעבר. בשל פער שנוצר בזמני תחזוקת הרכבות בוטלו זמנית שתי רכבות ביממה שפעלו במסגרת פיילוט".

 

"בחודשים ינואר ופברואר עמד דיוק רכבות הנוסעים בקו ירושלים-ת"א על ממוצע של כ-93.3% דיוק. בנוגע למספר התקלות, יש להדגיש כי התקלות לא בהכרח פוגעות בשירות ורובן אינן משפיעות על פעילות הרכבות".