10.02.2019

11:57

עודכן:

נהג הרכב ראה תאונה אחרת, בלם בפתאומיות - והאוטובוס התנגש בו

שתיים נהרגו וכ-40 נפצעו כתוצאה מהתהפכות האוטובוס בכביש 443, שככל הנראה נגרמה מהתנגשות ברכב שבלם בלימת פתע: "טיפלתי בתאונה קלה ולפתע שמעתי רעש חזק מהנתיב הנגדי"

על פי ההערכות, התהפכות האוטובוס הקטלנית שאירעה היום (ראשון) נגרמה לאחר שנהג הרכב הפרטי הבחין בתאונה בצדו השני של הכביש ובלם בפתאומיות. נהג האוטובוס לא הספיק לבלום, התנגש ברכב – והועף על מעקה הבטיחות.

 

אוריאל גולדברג, חובש בכיר במד"א שנכח במקום, סיפר: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים, כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. בסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס, יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום ביצענו הערכה רפואית לפצועים. שניים מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו. כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום המשיכו את הטיפול הרפואי ופינו את הפצועים לבתי החולים".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתאונה :"עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים". נתניהו אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה.

 

 זירת תאונת האוטובוס בבית חורון
 

זירת תאונת האוטובוס בבית חורון (עמית עמר)

 

 

שתי נשים נהרגו וכ-40 נוספים נפצעו כתוצאה מהתהפכות האוטובוס של חברת "קווים" בכביש 443.

שתי ההרוגות נלכדו בתוך כלי הרכב, והוצאו ממנו כמה שעות לאחר מכן. האוטובוס הורם על ידי מנוף ופונה מהכביש, שנפתח מחדש לתנועה אחרי שהיה חסום במשך שעות. 


ממד"א נמסר כי אחת ההרוגות היא אישה בשנות ה-50 לחייה, והשנייה כבת 30. כלל הפצועים פונו לבתי החולים, שניים מהם במצב קשה. שני הנהגים מהתאונה פצועים באורח קל עד בינוני, ויתוחקרו בהמשך. נכון לעכשיו, מבחינת המשטרה שניהם נושאים באחריות לתאונה. בין הפצועים שפונו לבית החולים ישנה תינוקת כבת שנה, שנפצעה קל. היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מחבלה בראשה. כמו כן, שלושה גברים פונו במצב קשה לאחר שסבלו מפציעות קשות בפלג גופם העליון.

 

מד"א וכוחות כיבוי אש הכריזו על אירוע רב נפגעים, ובזירה נרשמה נוכחות ערה של כוחות רבים על מנת לטפל במספר רב של נפגעים בדרגות פגיעה שונות. צוותי מד"א פינו את הפצועים למספר בתי חולים שונים - תל השומר, שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים. שלמה פטרובר, מפקד מחוז ירושלים במד"א, סיפר כי "סך הכל פינינו 43 נפגעים. עם קבלת ההודעה על התאונה הפעלנו נוהל אירוע רב נפגעים, הוזעקו עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ופרמדיקים". 

 

שלמה גוטליב, מתנדב זק"א שנכח בזירה, סיפר: "הגעתי למקום, ראיתי את האוטובוס הפוך. מספר פצועים התחילו לצאת בכוחות עצמם, התחלנו בפינוי הפצועים. הזירה מאוד קשה, מראות מאוד קשים. כוחות הכיבוי מנסים להגיע בכל דרך ללכודים". המשטרה סגרה כבישים באזור ונרשמים עומסי תנועה כבדים. 

 

 זירת התאונה בכביש 443
 

זירת התאונה בכביש 443 ( תיעוד מבצעי מד"א)