08.02.2019

02:06

מטוסו של הכדורגלן סאלה אותר

שבועיים אחרי התרסקות המטוס: גופתו של הכדורגלן סאלה זוהתה

לאחר שחילצו אתמול את הגופה, הרשויות בדורסט אישרו כי מדובר בספורטאי הנעדר. בתחילת השבוע אותרו שרידי המטוס, שהתרסק מעל תעלת למאנש

הגופה שחולצה אתמול משרידי המטוס שהתרסק מעל תעלת למאנש לפני כשבועיים, זוהתה הלילה (שישי) כגופתו של הכדורגלן הארגנטיני, אמיליאנו סאלה. 

 

ממשטרת דורסט, שחילצה את הגופה, נמסר: "הגופה הובאה היום לנמל פורטלנד, וזוהתה על ידי חוקר מקרי המוות כגופתו של אמיליאנו סאלה. משפחותיהם של סאלה ושל הטייס, דייויד איבוטסון, עודכנו ואנו עומדים עמם בקשר".

 

לאחר שחולצה אתמול הגופה, מהיחידה החוקרת תאונות אוויריות נמסר כי עשו זאת "תחת תנאים מאתגרים", והוסיפו כי "המבצע נערך בצורה מכבדת ככל האפשר, והמשפחות עודכנו על ההתקדמות". ביום ראשון אותרו שרידי המטוס

 

 אמיליאנו סאלה
 

אמיליאנו סאלה (חדשות 13)

 

 

ב-22 לינואר נעלם המטוס, כשעליו סאלה, שחקנה של "קארדיף סיטי", והטייס שלו איבוטסון, מעל תעלת למאנש. צוות של סירות הצלה ומסוקים מבריטניה וצרפת סרקו את התעלה בחיפוש אחר המטוס שנעלם כ-24 קילומטרים מאולדרני, הצפוני באיי התעלה. המטוס הקל היה בדרכו לקארדיף שבוויילס מהעיר נאנט שבצפון צרפת כשנעלם מהרדאר בסביבות השעה 20:30, שעון בריטניה. כשחלף מעל האי גרנזי ביקש המטוס אישור לנחיתה, ומאז אבד עמו הקשר. שמו של סאלה הופיע ברשימת הנוסעים, כך אמר פרדריק סולאנו, בכיר ברשות התעופה הצרפתית.

 

שעות ספורות לפני שעלה על המטוס, פרסם החלוץ בטוויטר תמונה שלו במדי נאנט ועליה כתב "בפעם האחרונה, להתראות". מנכ"ל הקבוצה, קן צ'ו, מסר כי "היינו בהלם כששמענו שהמטוס שבו שהה סאלה נעלם. אנחנו ממשיכים להתפלל לחדשות טובות".

 

חברו של שחקן הכדורגל הארגנטיני אמיליאנו סאלה, שמטוס הנוסעים הקטן שעליו היה נעלם בדרכו לווילס, העביר לרשויות הודעה קולית שהחלוץ שלח לו בעודו באוויר, ובה השמיע חשש כבש לגורלו. "אני מרגיש המטוס עומד להתפוצץ לרסיסים", אמר החלוץ לחברו. אם בעוד שעה וחצי אתם לא מוציאים אותי, תדעו מה קרה. איזה פחד".