21.01.2019

07:37

דיווח: ישראל ריגלה אחר רמטכ"ל חמאס

"אל-אחבאר" דיווח כי על פי מקור בארגון הטרור, נתגלו מכשירי האזנה שהוטמנו בביתו של מרוואן עיסא באל-בורייג'. לפי המקור מדובר "בקפיצת מדרגה בפעולת הריגול"

המתיחות בדרום: העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח הבוקר (שני) כי ישראל ריגלה אחר רמטכ"ל חמאס, מרוואן עיסא.

 

על פי הדיווח, מקור ב"עז א-דין אל-קסאם" אמר לעיתון כי תוכנית הריגול הישראלית אחר עיסא נחשפה כשנתגלו "מכשירים מתקדמים", בלשונו, שהוטמנו על ידי משתפי פעולה, במחנה הפליטים אל-בורייג', שבמרכז הרצועה. כמו כן טוען אותו מקור, נחשף מכשיר האזנה אחר, שהוטמן על ידי משתף פעולה במכוניתו של אחד מעוזריו של עיסא. לפי הדיווח, חמאס הצליח לעצור את משתף הפעולה אשר הטמין  את המכשיר ולאחר מכן הצליח לפרק מכשירים נוספים אותם הטמין באזורים אחרים.

 

לפי המקור מדובר ב"קפיצת מדרגה בפעולת הריגול". עוד אמר כי המכשיר, שנחשף במהלך פעולת סריקה נרחבת באזור, נועד להתגבר על העובדה שעיסא נמנע משימוש באמצעי תקשורת רגילים ובייחוד בתקופה האחרונה.

 

בכירי חמאס ברצועת עזה
 

בכירי חמאס ברצועת עזה (החדשות 13 )

 

 

קטאר: במהלך השבוע נעביר לעזה את הפעימה השלישית של הכסף
 

אתמול אמר השליח הקטארי למזרח התיכון, מוחמד אל-עמאדי, כי ממשלת קטאר תעביר במהלך השבוע פעימה שלישית של כ-15 מיליון דולר לפקידי הממשל ברצועת עזה, זאת לאחר שההעברה הוקפאה בעקבות האירועים האלימים סמוך לגבול עם ישראל. דבריו נאמרו לסוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר אתמול דווח כי חמאס שיגר איום לישראל לפיו הוא יסלים את המצב בשטח במידה והכסף הקטארי לא יועבר בזמן המתאים.

"בגלל האירועים האלימים על הגדר, ממשלת ישראל הקפיאה את ההעברה", ציין השליח הקטארי. "ההעברה מותנת בכך שתהיה רגיעה באזור, ולכן ביום שישי האחרון ישראל אישרה את הפעימה השלישית". השליח הדגיש כי התשלום לא יעבור הפעם על ידיו במזוודות מזומנים כפי שקרה בעבר, אלא דרך מערכת חדשה שעל אודותיה סירב לפרט.

 

אל-עמאדי הוסיף כי המהלך הבא של דוחא יהיה פרויקט חשמל בעלות של 80 מיליון דולר שישפר את אספקת החשמל לרצועה. "אנחנו נממן את הפרויקט, אך אני רוצה לוודא כי תהיה לנו את השליטה באספקת החשמל כך שאקבל את כספי בחזרה", הבהיר.

 

לבסוף סיכם: "אנחנו צריכים למצוא פתרון עבור שני מיליון בני אדם – זו המטרה שלנו, לא רק להעביר כסף בגלל שישראל רוצה שקט או חמאס מעוניין בכספים".