14.01.2019

21:23

הקשישה שנשדדה: "נתניהו - הבטחת שיהיה בסדר ולא נעשה דבר"

סופיה מנשה בת ה-80, תושבת דרום ת"א, שהותקפה באכזריות בשכונתה, פנתה לרה"מ, שביקר אצלה לפני כשנה וחצי, ואמרה: "אמרת שיפחידו אותם, זה רק דיבורים"

סופיה מנשה בת ה-80, תושבת דרום תל אביב, נשדדה בסוף השבוע האחרון באכזריות ואושפזה בבית החולים איכילוב. זאת, שנה וחצי אחרי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר אצלה והבטיח לשמור על ביטחונה לנוכח סוגיית מבקשי המקלט.

 

מנשה שוחחה הערב (שני) עם חדשות עשר ופנתה לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, היית אצלי בבית, דיברנו, היה נחמד, אבל הבטחת לי שיהיה בסדר ושיפחידו אותם, לא ייתנו להם להיכנס – ולא נעשה שום דבר. רק דיבורים. כולם באים, מסתכלים, מדברים, ופשוט לא עושים שום דבר. אני פוחדת, אני לא יודעת מה לעשות. אני צריכה כבר שומר צמוד אליי? איך ייתכן דבר כזה?".

 

 סופיה מנשה
 

סופיה מנשה (חדשות עשר )

 

 

מנשה, דמות מוכרת בדרום תל אביב, יצאה בסוף השבוע לבדה מביתה אל מועדון הקשישים שבו היא חברה. לפתע, ברחוב לוינסקי, היא הותקפה על ידי צעיר, ככל הנראה נרקומן, ששדד אותה, הפיל אותה לארץ, הכה אותה ושבר את הכתף שלה. תחנת שרת של מרחב יפתח ממשיכה לחקור את השוד. השוטרים פועלים לאיתור החשוד, שלא נמסר עליו תיאור מדויק, כך שזהותו לא ידועה.

 

כאמור, באוגוסט 2017 ביקר נתניהו אצל סופיה במסגרת סיור שערך באזור. זאת, על רקע פסיקת בג"ץ לפיה מבקשי מקלט יוכלו להשתחרר ממתקן חולות לאחר 60 ימים. בסרטון שהעלה נתניהו לפייסבוק מביתה של הקשישה הוא הלין על בעיית המסתננים.

 

 

סופיה בתגובה סיפרה לו שהיא חוששת להסתובב לבדה ברחובות דרום תל אביב. לכך ענה ראש הממשלה: "אני רואה את המצוקה שלך ושל האנשים מסביב, ואני הולך לעזור לכם. הם לא האדונים פה, אנחנו הריבון ואנחנו נעשה את מה שריבון צריך לעשות".