04.01.2019

20:17

גבאי לגנץ ולפיד: "אתם רוצים שינוי או תיק בממשלה?"

יושב ראש "העבודה" מסביר למה פירק את השותפות עם לבני: "אמרה לאחרים 'בוא תהיה מספר אחת'", וקורא לגנץ ולפיד: "תתחייבו לא לשבת בממשלת נתניהו"

ימים לאחר שהודיע אבי גבאי על פירוק המחנה הציוני, הסערה סביב האופן בו פעל לא שוככת. בריאיון ל"שישי" הוא מסביר כי החליט לפרק את השותפות עם ציפי לבני מכיוון שחתרה תחתיו והציעה את תפקיד יושב ראש המפלגה לאחרים. "כשבנאדם שהוא מספר שתיים של המפלגה הולך למישהו, אומר לו 'בוא אלינו, אני אדאג שאתה תהיה מספר אחת'", אמר. "זה נאמר לכמה מהאנשים שחשבו או ניסו לעניין אותם בלהצטרף. הדרך הזאת לא תוביל לשינוי".

 

"יש אנשים שהולכים איתי ברע. כשהולכים איתי ברע", הסביר גבאי את המניע שלו להפתיע את לבני עם הצהרתו מול המצלמות. "אני יודע גם ללכת ברע. לפני כמה חודשים היא עשתה אותו דבר, היא החליטה שהיחסים בינינו הם מול המצלמות. היא קבעה את הכלל. בזמנו היא עשתה את זה מול המצלמות, אז אני עושה אותו דבר. ככה אני עובד".

 

ביום בו הצהיר גבאי על פירוק המחנה הציוני, התראיינה לבני לחדשות עשר ואמרה: "הנאום ששמעתם היום היה מה ששמעתי כל התקופה הזו: 'אני אני ואני'. קראתי לחיבורים בעד מהפך וקיבלתי תדרוכים נגד. בכל זאת קיימתי את חלקי בשותפות". גבאי הגיב לאמירה זו ואמר: "את יודעת מה חז"ל אמרו על הדברים האלה. הפוסל במומו פוסל. אלה שמדברים על לאפסן את האגו, חיים מהאגו של עצמם".

 

 

 

 

 

 גבאי ולבני
 

גבאי ולבני (חדשות עשר )

 

 

גבאי התייחס גם לחבריו לגוש המרכז – בני גנץ ויאיר לפיד, ואמר: "אנחנו הולכים לבחירות, והבחירות האלו יהיו מאוד פשוטות. הן יהיו בין קואליציה שרוצה שינוי לבין קואליציית נתניהו. אני פונה לגנץ וגם ללפיד: תתחייבו לא לשבת בממשלה של נתניהו. או שאתם רוצים שינוי – או שאתם רוצים להיות שרים".

 

גבאי הגיב לביקורת שהופנתה כלפיו השבוע מצד חברי מפלגתו איתן כבל ויוסי יונה, ומסרב להתרגש: "יש אנשים שהם אנשים של העבר, הם לא משפיעים על העתיד של המפלגה, הם לא משפיעים על העתיד של המדינה. וחלק מהשינוי שאנחנו צריכים לעשות זה שאנשים כאלה לא יתנהגו בצורה כזאת". על השאלה מדוע לא חלק את תוכניתו עם חברי המפלגה השיב: "אפשר לשתף פוליטיקאים בהחלטה כזאת וזה לא ייצא החוצה?"

 

מטעם "התנועה" נמסר בתגובה לריאיון עם גבאי: "ציפי לבני תמשיך לפעול למהפך שלטוני וליצירת חיבורים נגד היריב הפוליטי שהוא ראש הממשלה. למי שרוצה מהפך, אין פריבילגיה לעסוק באגו ובקרבות האתמול".