30.12.2018

13:00

עודכן:

התפתחות בפרשה ביטחונית חמורה: שלושה נערים נעצרו

שלושת הקטינים נעצרו כחלק מחקירת טרור יהודי שמתקיימת במשטרה ובשב"כ. לפי ארגון "חוננו", מהשלושה נמנעת גישה לעורך דין. אביו של אחד העצורים: "חוששים שיעונה"

השב"כ עצר היום (ראשון) שלושה קטינים. זאת, כחלק מחקירת טרור יהודי שמתקיימת במשטרה ובשב"כ.

 

לפי ארגון "חוננו", משלושתם נמנעת פגישה עם עורך דין ועם הוריהם. הם נחקרים בשב"כ ויובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בשעה 11:00 בבית משפט השלום בראשון לציון. מוקדם יותר בשעה 9:00 יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בלוד בערר אשר הגישו עורכי הדין נגד הצו שמונע מהם לפגוש עורך דין.

 

לפי הארגון, בין העצורים נמצא נער הלומד בישיבה בשומרון - שם אף נערכה פשיטה טרם המעצר. נוסף עליו נעצר קטין שזהותו לא ידועה, וקטין נוסף שנעצר במודיעין.

 

אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים (אילוסטרציה) (רויטרס)

 

 

אביו של אחד העצורים אמר: "בני נעצר היום על ידי השב"כ. הוא נלקח מתוך הכיתה לעיני בני כיתתו. מדובר בנער נורמטיבי המבלה את מירב יומו בלימוד ובתפילה. אנו הוריו בטוחים כי הוא לא עשה דבר וכל ההאשמות נגדו הינן עלילה חסרת בסיס. אנו כהורים חוששים מאוד כי בשב"כ הוא יעבור עינויי גוף ונפש. אנו מתחננים ומבקשים בכל פה שיעבור לטיפול המשטרה, שיזכה לראות עורך דין ואותנו באופן מידי, שיזכה לטיפול הגון הראוי לכל אדם ובוודאי לנער קטין, ובטוחים שחפותו תוכח מיד ושישוחרר בחזרה למשפחתו וללימודיו".

 

עורך הדין עדי קידר, מטעם הארגון, הודיע כי תוגש לבית המשפט בקשה דחופה לאפשר לראות את הקטינים. קידר הוסיף: "נראה שבשב"כ ובפרקליטות לא מפנימים את המסקנות מהחקירות הביטחוניות האחרונות ומהביקורת שמופנת כלפיהם, ומנסים רק בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים צעירים. גם הפעם נעצר קטין, צעיר, כאשר נמנע ממנו מפגש עם עו"ד באופן חריג".

 

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את אחד הקטינים שנעצרו מסר בתגובה: "הניסיון מוכיח שהמחלקה היהודית בשב"כ חוקרת נערי גבעות בצורה אגרסיבית ובעייתית, מה שלא מאפשר לחקור ולבדוק את האמת אלא לכל היותר להוציא הודאות שווא. צו איסור מפגש עם עורך דין שהוצא למרשי נועד בדיוק לאותה המטרה של הגברת הלחץ וההתעללות ויש חשש ממשי לגורלו של הנער שנעצר".