הרב אליהו השתלח בחריפות בויינשטיין: "דורס את הדמוקרטיה"

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע לרבה של צפת כי מועמדותו לתפקיד הרב הראשי אינה ראויה, הרב אליהו יצא למתקפה בוטה. "מסתבר שהיועץ אשר הכשיר מעשים חמורים של חברי כנסת נגד חיילי צה"ל, בחר לקיים משפט שדה לרב אליהו והפך את עצמו לתובע, לשופט ולתליין", נמסר ממטה הרב, שצפוי להמשיך להתמודד

(1:21 דקות)

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מסר היום (שני) לרב שמואל אליהו, המתמודד על תפקיד הרב הראשי, כי הוא רואה את מועמדותו כבלתי ראויה. תגובתו של הרב אליהו לחוות הדעת המשפטית הייתה חריפה ביותר. "ערב תשעה באב בחר היועץ להסיר את מסיכת הצביעות הממלכתית ולדרוס את הדמוקרטיה", נמסר ממטה הרב.

 

"היועץ, אשר הכשיר מעשים חמורים של חברי כנסת נגד חיילי צה"ל ונתן גיבוי לראשי התנועה האיסלאמית, בחר לקיים משפט שדה לרב אליהו והפך את עצמו לתובע, לשופט ולתליין", תקפו אנשי הרב את וינשטיין. "הוא החליט לשבור את הכלים, ובצעד חסר תקדים- ללא סמכות, ללא שימוע וללא אימות הטענות- יצר מציאות חדשה, לפיה מועמד שאינו מוצא חן בעיני האליטה המשפטית לא יקבל את הגנת הרשויות".

 

מכתבו של ויינשטיין הגיע לאחר השימוע בכתב שנערך לרב אליהו, ובו ניסה להסביר את התבטאויותיו השנויות במחלוקת בפני היועץ המשפטי. וינשטיין מסר בתגובה כי לא השתכנע, וכי אליהו אינו ראוי לשמש בתפקיד. עם זאת, אמירתו של היועץ המשפטי אינה מונעת מהרב אליהו להתמודד. משמעות דבריו של וינשטיין היא שאם תוגש עתירה לבג"צ לאחר שייבחר לתפקיד- במידה שייבחר- וינשטיין לא יגן על מינויו.  

 

מקורביו של הרב אליהו מסרו כי הוא מתכוון להמשיך להתמודד לתפקיד. לטענתם, ההנחייה שהוציא וינשטיין אינה מחייבת אותו, אך אם הוא ייבחר- עליו יהיה למצוא לו עורך דין פרטי שיגן על מינויו.