BETA

08.11.2018

15:38

עודכן:

"מת כגיבור": השוטר שנרצח בקליפורניה - חודשים לפני פרישתו

שריף המחוז ספד לסגנו, רון הלוס: "איש של מסירות - נכנס לזירה כדי להציל חיים" • המשטרה: היורה הוא דיוויד לונג, יוצא צבא בן 28 שביצע את הטבח באמצעות אקדח "גלוק 21"

טבח בארה"ב: השריף של מחוז ונטורה בלוס אנג'לס, שבו נרצחו הבוקר (חמישי) 12 בני אדם בטבח שאירע בבר, ספד לסגנו, סמל רון הלוס שרצח באירוע. הלוס היה שוטר בעל ותק של 29 שנים במשטרת לוס אנג'לס, שאמור היה לפרוש מתפקידו במהלך השנה הקרובה.

 

השריף ג'יאוף דין נחנק מדמעותיו עת תיאור את פקודו כגיבור. "רון היה איש של עבדוה קשה ומסירות", אמר דין, והוסיף: "הוא היה מחויב לחלוטין, נתן את כולו, והלילה הוא מת כגיבור בעת שנכנס אל הזירה כדי להציל חיים". השריף התייחס גם לטבח עצמו, ואמר: "מעולם לא תיארתי לעצמי שאחזה בדברים כמו אלו שמתרחשים במדינה, אך למדתי שאין זה משנה באיזו קהילה אתה נמצא, וכמה בטוחה היא, זה יכול לקרות בכל מקום".

 

רשויות אכיפת החוק בקליפורניה דיווחו היום כי בידיהם פרטים ראשוניים בלבד אודות זהותו של הגבר היורה. מהפרטים שמסרו ידוע כי שמו של היורה הוא דיוויד איאן לונג, גבר לבן בן 28 שמעוטר בקעקועים רבים על גופו. את הטבח ביצע לונג באמצעות אקדח "גלוק 21" שנקנה בצורה חוקית ולא בנשק חצי אוטומטי כפי שדווח מוקדם יותר, וברשותו הייתה מחסנית כפולה. כרגע לא ידוע כמה כדורים ירה לונג במהלך הטבח. לפי המידע שבידי המשטרה, לונג פתח את המסע הרצחני שלו בירי במאבטח לא חמוש ובעובדי המקום, לפני שהחל לירות באנשים נוספים במועדון. לונג נמצא מת מפצע ירי בודד בגופו, ולפי הערכות משרד השריף המקומי ירה בעצמו.

 

שכניו של היורה דיווחו כי מדובר ביוצא צבא שסבל ככל הנראה מהלם קרב. עוד דווח כי מוקדם יותר השנה הגיעה המשטרה לביתו בשל תלונות, שם עבר הערכה נפשית אך לא נלקח למעצר. במסיבת עיתונאים שערך השריף של עיירת ת'אוזנד אוקס שבה התרחש הטבח, נמסר כי לונג שירת בעבר בחיל הנחתים ולא גילה מוטיבציה מוקדמת לבצע רצח המוני. לפי השריף, בעבר נפל לונג קורבן לשוד שבוצע בבר אחר בעיירה. עוד נמסר שככל הנראה לונג לא הכיר את קורבנותיו וכן כי המשטרה עוברת בשעה זו על החשבונות ששייכים לו ברשתות החברתיות. לדבריו, באירוע הטבח נפצעו בין שמונה ל-15 בני אדם באורח קל, רובם כתוצאה מחתכים שנוצרו משבירת חלונות. "חייבים לעשות משהו בנוגע לשנאה, צריך להושיט יד ולעזור לאנשים שקשה להם נפשית", התייחס השריף במסיבת העיתונאים למצבו הנפשי של היורה. 

 

 סגן השריף רון הלוס, שנרצח באירוע הירי בקליפורניה
 

סגן השריף רון הלוס, שנרצח באירוע הירי בקליפורניה (חדשות עשר)

 

 

 

 

בוידיאו: ג'ייסון קופמן, אביו של הצעיר הנער קודי, מדבר על בנו ברשת CNN. 

 

 
 
 

 

בתוך כך, שני אבות לצעירים שידוע ששהו בבר בזמן הטבח ושלפי שעה מוגדרים נעדרים, התראיינו היום לכלי התקשורת במדינה וסיפרו על החשש שהנורא מכל אירע ליקיריהם. ג'ייסון קופמן, אביו של קודי קופמן, סיפר בראיון לרשת CNN כי האופי של בנו ככל הנראה גרם לו להתעמת עם היורה ולסכן את עצמו: "אני מפחד שקודי רץ אל היורה במקום מהיורה, כי סוג הילד שקודי היה, או עודנו", סיפר בכאב. "אני בטוח שהוא היה שם, עזר והגן בגופו על כל מי שיכל. הוא הלך לשם עם מספר מידידותיו, אז אני מקווה שהוא בסדר", הוסיף. בהמשך, זיהה קופמן את גופת בנו.

 

אב נוסף של נעדרת שככל הנראה שהתה במקום בעת מסע ההרג, סיפר לטלוויזיה המקומית כי משיב המיקום בשעונה של בתו עדיין מראה שהיא נמצאת בתוך הבר, דבר שמחזק אצלו את ההבנה שייתכן והנורא מכל אירע לה. טיילור וון מולט בן ה-21, שעובד בבר שבו אירע הטבח, סיפר: "הייתי ברחבת הריקודים כשזה קרה. בתחילה חשבנו שמדובר בפיצוץ בלונים, אך אז הסתובבתי לאחור וראיתי אותו יורה בנשקו כמה פעמים. רצתי אל עבר היציאה, אך מעדתי ונפלתי בדרך".

 

ג'ון הדג', עד ראייה נוסף שהיה בבר הבורדרליין בעיר ת'אוזנד אאוקס שליד לוס אנג'לס, סיפר: "עמדתי ליד הדלת הראשית כששמעתי את היריות", והוסיף: "השתטחתי על הקרקע וראיתי את המאבטח נפגע. היורה זרק רימוני עשן לכל עבר, ופשוט המשיך לירות ללא הרף".