BETA

05.11.2018

15:49

רעיית החשוד בהריגת משפחת עטר: "הוא התקשר למשטרה וניסה לעזור"

אשתו של לורן אנקרי סיפרה לחדשות עשר על התחושות במשפחתה לאחר התאונה בכביש 90: "בעלי מרוסק. הרכב של משפחת עטר לא היה בטיחותי, לא מבינה איך מסיעים בו משפחה שלמה"

"אנחנו מאוד כואבים, זו טרגדיה אחת גדולה" - כך אמרה היום (שני) לחדשות עשר מתילד אנקרי, רעייתו של לורן אנקרי, הנהג שחשוד בהריגת שמונת בני משפחת עטר בתאונה שאירעה בכביש 90, בסמוך לים המלח. "אני לא מאחלת את זה לאף אחד. כולנו מרוסקים, זה לא דבר פשוט".

 

"הוא מרוסק לגמרי. זה בנאדם שכל חייו זה תרומה אחת גדולה, כל אדם שצריך משהו הוא הראשון שבא", תיארה אנקרי בריאיון ראשון את התחושות הקשות בביתה. "כשהוא רואה תאונת דרכים הוא הראשון שעוזר וגם בתאונה שהייתה כאן - דבר ראשון הוא התקשר למשטרה ולפני שטיפל בנו הוא יצא וניסה לעזור להם ולשבור את החלון. כנראה שהאוטו היה ממוגן ירי. אני לא מבינה איך מסיעים משפחה שלמה של חמישה אנשים ברכב שהוא לא בטיחותי. רכב לא אמור לעלות באש ככה אחרי מספר שניות".

 

 לורן אנקרי, הנהג החשוד בהריגת שמונת בני משפחת עטר בכביש 90
 

לורן אנקרי, הנהג החשוד בהריגת שמונת בני משפחת עטר בכביש 90 (פייסבוק)

 

 

אנקרי שחזרה את רגעי התאונה, וסיפרה: "אני זוכרת את ההתנגשות, היא הייתה מאוד חזקה ואני זוכרת שבעלי התקשר למשטרה קודם כל, יצא מהאוטו, ניסה לשבור את החלון ושבר את היד. אני לא יצאתי בכוחות עצמי, היו אנשים ששברו את חלון הילדה מאחורה, הוציאו אותה ואני עברתי מאחורה ויצאתי. עוד כשהייתי באוטו ראיתי להבות ופיצוץ".

 

"הבת שלי בסדר, היא מתאוששת", הוסיפה. "אני ממש משתתפת בצער המשפחה. זה גורל, בעלי לא קם בבוקר עם רצון להרוג משפחה שלמה. זה אסון לכולם. בעלי אוכל את עצמו. את העונש שלו הוא כבר קיבל. אני לא יודעת מה לעשות כדי לעזור להם. כל מה שאצטרך אעשה. הקדוש ברוך הוא מחליט בשבילנו את הדרך והוא רצה אותם קרוב אליו".

 

 ההורים וששת ילדיהם שנהרגו בתאונה בכביש 90
 

ההורים וששת ילדיהם שנהרגו בתאונה בכביש 90 (חדשות עשר )

 

 

מוקדם יותר היום, בית המשפט השלום בבאר שבע האריך בשבוע את מעצרו של אנקרי בן ה-52. הוא חשוד בהריגה, הכשלת חקירה, עקיפה כשהדרך אינה פנויה ונהיגה תחת השפעת קנאביס. לטענתו יש לו אישור לשימוש בקנאביס רפואי, אך המשטרה סתרה את הגרסה הזאת. במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי אנקרי משבש את החקירה.

 

במהלך הדיון, אמר השופט רון סולקין כי "כתוצאה מהתאונה נכחדה משפחה שלמה מעל פני האדמה. מאז הארכת המעצר האחרונה חלו התפתחויות משמעותיות בחקירה המחזקות את החשדות במידה ניכרת, גם בנוגע לנהיגה תחת השפעת חומרים משני תודעה וגם בנוגע לעבירות תעבורה חמורות שנעברו ושגרמו לתאונה". לדבריו, "החקירה מורכבת ומסועפת, אך היחידה החוקרת פועלת במרץ רב ועלה בידיה להשלים פעולות רבות עד כה".

 

סולקין התייחס לטענת סנגורו של אנקרי בדבר ההשפעה של התשתיות בגרימת התאונה: "אכן דומה כי הגיע העת להיערכות כללית מחודשת למניעת תאונות שתיקח בחשבון גם גורמים שאינם בגדר הגורם האנושי". סולקין המליץ "להקים במדינת ישראל גוף בלתי תלוי לחקר תאונות דרכים, שיערוך חקירות שמטרתן איננה העמדה לדין של חשודים ושהממצאים שייאספו בהן לא יוכלו לשמש למטרה זו, אלא לגורמי תשתית המשפיעים משמעותית על תאונות".

 

עם זאת, לדבריו, "הדבר אינו גורע מאחריות הגורם האנושי. ובמקרה הנידון כעת קיימות ראיות משמעותיות לביסוס החשד כי התאונה נגרמה כתוצאה מרשלנות חמורה ואף קשה, עד כדי קלות דעת או אדישות לתוצאה החמורה מצידו של החשוד".