BETA

18.10.2018

08:50

עודכן:

ראשי רשויות בעוטף: "נתניהו נשמע נחוש לפעולה - אך דבר לא קרה"

לאחר הפגישה עם רה"מ והלילה הרגוע בדרום, ראש מועצת אשכול טען: "בדיבורים לא מחזירים את השקט". ראש מועצת חוף אשקלון: "הבנו שתהיה הסלמה הלילה" • בלון נחת באשקלון

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, התייחס הבוקר (חמישי) למתיחות בדרום והביע ביקורת על כך שישראל לא ניצלה, לדבריו, את נפילת הרקטה בבאר שבע אתמול על מנת לצאת למתקפה נרחבת ברצועת עזה. "היו לנו את כל הסיבות להגיב בצורה משמעותית כדי שהם יבינו את המסר", טען.

 

"היינו חייבים לנצל את האירוע בבאר שבע כדי להחזיר את כושר ההרתעה, ולצערי זה לא קרה", הוסיף ירקוני. "בדיבורים ובסיסמות לא מחזירים את השקט. אתה יכול לאיים פעם אחת שיש לך כדור בקנה, אבל אם אתה מאיים שוב ושוב ולא עושה את זה כבר אין לזה משמעות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לדבריו, "לא צריך להיכנס קרקעית לעזה, אבל חייב לעשות מעשה כדי שהמנהיגים שלהם יפחדו ללכת ברחוב. רק אחרי שהמכוניות של המנהיגים שלהם יעלו באש, הם יבינו". ירקוני התייחס לפגישת ראשי הרשויות בעוטף עזה אתמול, ואמר כי "בשיחה איתנו, ראש הממשלה נשמע נחוש ללכת לפעולה משמעותית - והבוקר הופתענו לגלות שדבר לא נעשה וחוזרים לשגרה".

 

 הנזק שנגרם כתוצאה מתקיפת צה"ל ברצועת עזה
 

הנזק שנגרם כתוצאה מתקיפת צה"ל ברצועת עזה ( חדשות עשר)

 

 

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, הוסיף בריאיון בתוכנית "בוקר אור" כי הופתע לקבל את ההודעה על חזרה לשגרה סביב השעה 5:00 בבוקר, לאחר ש"היינו מתוחים כל הלילה". לדבריו, "על פי המפגש שהיה לנו עם ראש הממשלה בשעות אחר הצהריים אתמול, הייתה לנו הבנה שהולכת להיות הסלמה הלילה".

 

תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, מסר כי "המסר שהעביר לנו ראש הממשלה הוא מסר חד וברור. גם לראש הממשלה ברור שהמצב הזה חייב להפסק ולכן אני מאמין שאכן המפנה יגיע בזמן הקרוב". לדבריו, "אנו סומכים על הממשלה בראשות בנימין נתניהו ועל צה"ל שיקבלו בקרוב מאוד את ההחלטות שיביאו לסיום הסאגה המתמשכת והמכעיסה של הטרור מעזה".

 

אתמול סיפר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', לחדשות עשר על הטיפול במשפחת תמנו, שביתה נפגע מרקטה. "אני בקשר ישיר עם המשפחה שנמצאת כעת באחד ממלונות העיר כשסביבה העובדים הסוציאלים שדואגים לכל מחסורם", אמר ראש העירייה. "הם מקבלים ליווי צמוד ומרעיפים עליהם תמיכה וסיוע".

 

משנשאל אם לדעתו יש להגיע להסדרה מדינית מול חמאס או להיכנס לעזה, נמנע דנילוביץ' מלהעניק תגובה חד משמעית. "אני לא חושב שזה הוגן להפנות אלי או לכל איש ציבור שלא נמצא בתפקיד של מקבל החלטות בממשלה שאלה שכזאת, כיוון שהמודיעין לא פרוש בפני ואני לא יודע מה הגורמים המקצועיים בצה"ל אומרים", הסביר. "אנחנו גם לא ששים אלי קרב".

 

הבית שנפגע מרקטה בבאר שבע
 

הבית שנפגע מרקטה בבאר שבע (חדשות עשר )

 

 

"מה שאני כן יוכל לומר, ובעצם להיות הפה של הציבור, הוא שאם אפשר להגיע להסדרה ולשגרה שתהיה שלווה לכולנו באמצעים ובמאמצים דיפלומטיים – כך ייטב", הוסיף דנילוביץ'. "אולם אם אנחנו רואים שהשגרה הופכת לבלתי נסבלת, בטח כשמדינה ריבונית קמה בכל בוקר ליום שהוא בלתי צפוי עם בלוני תבערה, בלונים, עפיפונים, קסאמים וגראדים – זו מציאות שאסור להשלים איתה. לכן אנחנו דורשים מממשלת ישראל לשים לזה סוף".

 

הבוקר הודיע פיקוד העורף על ביטול ההגבלות שהוטלו על עוטף עזה ובאר שבע ועל חזרה לשגרה למלאה. זאת, לאחר שהסתיים דיון הקבינט המדיני-ביטחוני, שהתכנס בעקבות ההסלמה, בתום חמש שעות. ישיבת הקבינט אמורה הייתה להתקיים בשעות הבוקר, אך נדחתה לשעה 19:00 כדי לאפשר את השתתפותו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, שבשל ההתפתחויות, שב אמש מביקור בארצות הברית.

 

בתוך כך, הלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה על בלון חשוד סמוך לתחנת אוטובוס שליד בית החולים ברזילי באשקלון. כוחות משטרה שהגיעו למקום סגרו את הזירה וחבלן טיפל בבלון התבערה. במשטרה הדגישו כי בכל מקרה בו מבחינים בחפץ חשוד, יש להתקשר ולדווח למוקד 100 במשטרה, להתרחק מהמקום ולהשאיר את הטיפול בחפץ לחבלן משטרת ישראל.