BETA

13.10.2018

23:37

על חשבון כספי הציבור: המיזם ה"שיתופי" - שמעשיר את מפעיליו

"המפצח": היעד של חברת CAR2GO הוא להוריד את מספר המכוניות במרכזי הערים, אך המיזם משמש אנשים מעטים בלבד - והעיריות מתקצבות אותו במיליונים. "המילה 'שיתופי' מטעה"

המיזם המשותף של חברת "CAR2GO" ועיריית תל אביב-יפו, "אוטותל", מתפשט לכל רחבי הארץ – חיפה, ראשון לציון, נתניה וירושלים, בהשקעה של מיליוני שקלים מהכסף הציבורי. אלא כשבוחנים את התוצאות, הן לא מעודדות. הרכבים האלה לא מורידים את מספר המכוניות בתוך מרכזי הערים, כפי שהחברה הציבה כיעד, הם משמשים מעט מאוד אנשים והפרויקט בעיקר מעשיר את בעלי ההון שמחזיקים במיזם.

 

CAR2GO החלה את דרכה לפני 13 שנים כחברה להשכרת רכב, שמחכה ברחוב במקום בסניפים. אך לפני שנתיים, לאחר הפסדים, הם הבינו שצריך לשנות כיוון ולהפוך לחברת שיתוף מכוניות. אלא שבשביל המיזם נדרש כסף ציבורי. אחרי שמשרד התחבורה סרב לשתף פעולה עם המיזם, ב-CAR2GO פנו לעיריית תל אביב-יפו שהסכימה להקצות 100 מיליון שקלים. 260 מוכניות נרכשו ו-520 מקומות חנייה הופקעו.

 

רכב של שירות "אוטותל"
 

רכב של שירות "אוטותל" (חדשות עשר )

 

 

אך המספרים שהציגה עיריית תל אביב-יפו הראו את הדרך לכישלון – 7,200 מנויים, 66% מהם משתמשים ברכב באופן אקראי ולא במקום רכב פרטי. כלומר, 2,100 תל אביבים משתמשים בשירות יותר מפעם בשבוע. "רון חולדאי מסדר לאנשים נסיעות זולות של מכונית פרטית בתוך העיר, שזה בדיוק מה שרוצים לחסוך ולמנוע", טענה מרב מורן, כתבת ב"דה מרקר".

 

בעיריית חיפה השקיעו 7 מיליון שקלים והחליטו להעניק ל-CAR2GO פטור ממכרז, והיא הציבה 100 מוכניות ב-300 חניות ברחבי העיר. חמישה מיליון שקלים מהתקציב הגיעו מהמשרד להגנת הסביבה, התומך בפרויקט בגלל שהמכוניות בחיפה חשמליות, ולכן מזהמות פחות. גם המחיר הוא לא זול – שעת שימוש למשתמש עולה יותר מ-100 שקלים, יותר מרכב שכור רגיל.

 

נוסף לכך, השירות הוא לא לרווחת כולם. "לצערנו השירות לא מגיע לפריפריה, לשכונות הדרום", אמר ד"ר יאיר פרידמן, מומחה לכלכלה שיתופית, "בגלל שהמפעיל של CAR2GO ירוויח הרבה פחות כסף כשהשימוש יהיה בדרום. המילה 'שיתופית' היא מאוד מטעה כי במודל ההפעלה, מי שעושה את הכסף זה חד משמעית מי שמפעיל".

 

עם כל זאת, גיל לייזר, מנכ"ל קאר טו גו, מצליח לשכנע את מקבלי ההחלטות להרחיב את המיזם. "יותר מ-3,000 תושבים כבר משתמשים ברכבים האלה. רכב אחד היום משרת 17 משפחות בתל אביב. אחרי 11 חודשים, אנחנו מגדירים את המיזם כהצלחה עולמית". אך לשאלה על יעד החברה, כמה רכבים פרטיים CAR2GO הורידה מהכביש, לייזר ענה: "אין לי נתונים מדויקים וזו לא המטרה כרגע. הפרויקט הוא לעשר שנים, אנחנו בודקים צמיחה, ומחודש לחודש אנחנו צומחים בשירות".

 

מחברת CAR2GO נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הניסיון להכפיש את השירות ולהטיל דופי בנחיצותו. מדובר בפתרון מוכר ופופולרי בכ-800 ערים בעולם. שירות אוטותל צבר בתוך שנה קהל לקוחות נאמן הולך וגדל שמייצר קרוב ל-40 אלף הזמנות מדי חודש. האמירה כי לא ניתן לספור כמה רכבים ירדו מהכביש ומכאן לפקפק בנחיצות השירות הינה דמגוגיה זולה. השירות הוא חלק מסל פתרונות תחבורה נגישים שהביקוש אליהם הולך וגובר. בתוך זמן לא רב כל אחד מרכבי אוטותל יוריד לפחות 4 רכבים מהכביש ועד אז יירד מספר הרכבים החדשים שיעלו על הכבישים. החברה זוכה להצלחה בינלאומית ותרומתה לכלכלה הישראלית אינה מוטלת בספק".

 

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "אוטותל הינו שירות פורץ דרך וראשון מסוגו בישראל שמביא להפחתת מספר הרכבים הפרטיים. פיזור הרכבים שוויוני ברחבי העיר וברור שהוא כדאי יותר לשכבות החלשות. באשר לאפליקציה - העירייה תזכה בתגמולים גבוהים ממכירות המערכת לערים אחרות בעולם".
 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "למרות הזמן הקצר שחלף מאז הפעלת המיזם, כ-18% מלקוחות החברה החליטו כבר עתה שלא לרכוש רכב פרטי ו-100 לקוחות נוספים שוקלים לוותר על הרכב הפרטי. כלומר, חסכון של כ-500 מקומות חניה ביחס ל-300 מקומות החניה שהוקצו לפרויקט. פרויקט ניסיוני זה ייבחן באופן תקופתי לצורך עריכת שינויים, ככל שאלה יידרשו".