12.10.2018

20:18

"די להתבוללות": צחי הלוי ולוסי אהריש התחתנו ועוררו סערה

החתונה המפתיעה של הלוי ואהריש הציפה מחדש לסדר היום את סוגיית הזוגיות המעורבת שגוררת, פעם אחר פעם, את ישראל לגל תגובות גזעניות

בארבע השנים האחרונות, לוסי אהריש וצחי הלוי טיפחו זוגיות אולם בחרו לשמור אותה בסוד. ביום רביעי בערב הם חשפו את אהבתם כשצעדו יחד בריקודים לחופה וגררו מדינה שלמה לסערת רגשות.

 

אהריש, ערבייה-ישראלית שגדלה בדימונה, מגישת תוכנית יומית ב"רשת" אשר השיאה משואה בטקס יום העצמאות בשנת 2015, סיפרה בחתונה שלא דמיינה את עצמה עומדת בשמלת כלה מתחת לחופה, אבל ציפתה מאוד לחיים המשותפים שאחרי החתונה.

 

סביר להניח שלא ציפתה לסערה שהובילה הידיעה על דבר הזוגיות והנישואים. זו החלה כשחבר הכנסת אורן חזן כתב בטוויטר: "לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית, להפך היא מוזמנת להתגייר. כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי - אחי צא מהסרט. לוסי זה לא אישי, אבל דעי, צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!". בד בבד, שר הפנים, אריה דרעי, התראיין לתוכניתה של אילנה דיין בגלי צה"ל, ואמר: "גם לה וגם לבחור שהתחתן איתה, היהודי, כן, זה לא דבר נכון. אסור לנו לעודד דברים כאלה".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה בתקיפות לדבריו של ח"כ חזן: "לא ייתכן שבמפלגת השלטון של מדינת ישראל יושב אדם שמרשה לעצמו להשפריץ דברים כל כך גזעניים, כל כך בוטים ואין קול ואין עונה".

 

הערב כתבה אהריש סטטוס בפייסבוק ובו הודתה לתומכים: "כל מה שקורה מסביבנו בימים האחרונים פשוט ממלא אותנו באושר אהבה אינסופית ובאור כל כך הרבה אור. מלבד התודה הגדולה למשפחות והחברים הנדירים שלנו שליוו והיו איתנו ביום הזה, ומילאו את הלב שלנו באהבה עצומה כל כך, אנחנו רוצים להגיד שאנחנו אסירי תודה לחברינו והקולגות בתקשורת. רבים מכם ידעו את דבר הקשר והקשיים שעברנו בו, וכולכם כאחד בחרתם לכבד את הפרטיות שלנו, ולשמור עלינו מכל הרוחות הרעות הקרובות והלא קרובות. החומה הבצורה שהייתה עטופה באהבה ותמיכה, והחזית האחידה שהפגנתם בפירגון שנתתם, כל כך לא ברורים מאליהם והם הפכו את היום הזה, ליום עטוף בקסם ותחושה עילאית של אושר ששום דבר לא העיב עליו. תודה רבה לכם על מי שאתם ועל מה שעשיתם עבורנו", כתבה.

 

 

 

זו לא הפעם הראשונה שזוגיות בין יהודי או יהודייה לבין בן דת אחרת, נצרות או אסלאם, מקימה מחאה. מורל כהן ומחמוד מנסור בחרו להינשא לפני כארבע שנים, אך ארגון להב"ה פעל כדי למנוע את חתונתם. לבסוף, הם נאלצו להתחתן תחת אבטחה כבדה. "אתם ראיתם שאף אחד לא יכול לשבור אותנו", אמר אז מנסור. גם הקשר בין נוי שטרית ועלא אבו סג'יד סבל מקשיים עד שבסופו של דבר שבה שטרית לחיק היהדות.

 

רועי מולא, בעלה של הודא נקאש, כוכבת "הישרדות", סיפר על התגובות שקיבלו: "היו טוקבקים מאוד קשים. אני חושב שאין דבר כזה, 'זוגיות מעורבת'. אנחנו מנסים בסך הכול לאהוב ולהיות בני אדם", סיכם.