BETA

11.10.2018

22:24

"הוא זימן אותי לאודישן מזויף - וצילם איתי סצנת נשיקה"

בת-אל שמעוני התלוננה במשטרה כי גבר התחזה לבמאי טלוויזיה ותקף אותה מינית במהלך מבחן בד פיקטיבי. יחד איתה התלוננו עוד ארבע נשים. "כששמו יתפרסם, יהיו מאות של בנות"

בתחילת השבוע פורסמה בגלי צה"ל עדותה של בת-אל שמעוני, שעל פי החשד הותקפה מינית במהלך מבחני בד מפוברקים שנערכו על ידי גבר שהתחזה למפיק בטלוויזיה. לאחר פרסום העדות והגשת תלונות במשטרה של עוד ארבע נשים, עצרה משטרת ישראל את הגבר המתחזה. היום (רביעי) התראיינה בת-אל בתוכנית "חמש עם רפי רשף" וסיפרה על שעברה באותם רגעים.

 

"זה התחיל לפני בערך חודש וחצי, הוא פנה אליי דרך הפייסבוק והציג את עצמו כמלהק וכבמאי. הוא התחיל להחמיא לי על זה שאני משחקת מאוד יפה, שאל מי הסוכן שלי. כשהגעתי לאודישן הייתי בשוק טוטאלי מזה שהוא מתקיים בבית של ההורים שלו", סיפרה.

 

לדבריה כששאלה את הגבר מדוע האודישן מתרחש בבית הוריו, ענה לה שמכיוון שמבחן הבד נערך בהתראה קצרה, נמנע ממנו לשכור משרד בצורה מסודרת. בת-אל, שהחלה לחשוד בטיב האודישן, נכנסה לאחד מחדרי הבית, שם הניח החשוד מצלמה והחל לשחק איתה את שכתוב בתסריט. "בעצם הוא גם הצלם, ואז הפך להיות השחקן שמשחק איתי בסרט. בטקסט הופיעה נשיקה, עשינו כמה טייקים, הוא התעקש ואמר לי 'פה לא רואים את הפנים לך, השיער הסתיר, בואי נעשה עוד טייק'. עשינו משהו כמו ארבעה עד חמישה טייקים", סיפרה בכאב.

 

קטע מתיעוד האודישן שבו על פי החשד הוטרה מינית בת-אל שמעוני
 

קטע מתיעוד האודישן שבו על פי החשד הוטרה מינית בת-אל שמעוני (חדשות עשר)

 

 

כשנגמר האודישן, החלה בת-אל לחשוד באמינותו של המלהק ובאופן שהתרחש האודישן. "שאלתי איזשהו מלהק אם הוא מכיר את השם שלו, ואז הוא אומר לי 'יש לי מישהי שעברה בדיוק את אותו הדבר כמוך, קחי את המספר שלה, תטלפני ותדברי איתה'", אמרה. "מסתבר שהבחורה הזו עברה איתו סיפור לפני שנה ורצתה להתלונן. פתאום הבנתי, התמונה התחברה לי. מסתבר שלי ולעוד שלוש בנות הוא הציע להשתתף באותו הסרט", הוסיפה.

 

לטענתה, החשוד תקף מספר גדול של נשים בהזדמנויות שונות, אך לפי שעה לא ניתן להגיע לכל אותן בנות שכן שמו עדיין לא הותר לפרסום. "יש כאלו שהוא לקח אותן לצימר, הכניס אותן לג'קוזי, ביקש מהן לבוא עם ביקיני משום שלטענתו בגד ים שלם לא מצטלם טוב. הוא ביקש מהן להסתכל עליו בפנים ולא למצלמה כי זה לא מצטלם טוב", סיפרה. "אני מאמינה שברגע שהשם שלו יתפרסם ויצא החוצה, יהיו מאות של בנות", הוסיפה.

 

כשנשאלה בת-אל מדוע המשיכה את האודישן על אף נורות האזהרה שנדלקו, ענתה: "הבן אדם מראה לך כל כך הרבה תמונות, ואומר זו שחקנית שלי וזו שחקנית שלי. בנות שולחות לו תמונות עם סרגל למדוד את ההיקפים שלהן, והוא שואל אותן מה המידת חזייה שלך. אז אתה אומר, למה שאני אחשוד".

 

היום, מעט לפני תחילתו של הריאיון, סיימה בת-אל עימות מול החשוד בתחנת המשטרה, שם סיפרה, כי החשוד ממשיך להכחיש את הטענות תוך שהוא "משנה גרסאות, ומודה שאין באמת מפיקים אחרים". את הכוחות הנפשיים להגיש תלונה במשטרה נגדו מספרת שאזרה לאחר שיחה טלפונית עם אחת המתלוננות. "היא אמרה לי שהיא המתינה שנה שלמה שתבוא בחורה כמוני עם אומץ ותעשה את מה שהיא לא יכלה לעשות. זה בעצם מה שהחזיק אותי, שאני יכולה להציל פה בנות אחרות".