BETA

16.09.2018

09:39

6 חודשי עבודות שירות לשודדת ה"טודו בום": "הביעה בושה וחרטה"

ביהמ"ש גזר את דינה של יובל מוצפי שהורשעה במסגרת הסדר טיעון במקרה אחד של שוד בנסיבות מחמירות וסיוע לבן זוגה, בר בן סעדון, עליו נגזרו 11 שנות מאסר לפני 4 חודשים

פרשת ה"טודו בום": בית המשפט גזר היום (ראשון) שישה חודשי עבודות שירות ליובל מוצפי, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון במקרה אחד של שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לשוד וסיוע לבן זוגה, בר בן סעדון, עליו נגזרו 11 שנות מאסר לפני ארבעה חודשים.

 

בגזר הדין נכתב כי מוצאפי עברה קשים נפשיים בחייה, חלתה באנורקסיה, והתמודדה עם קשיים, דימוי עצמי נמוך ותחושת דחייה. עוד נכתב כי העונש הקל ניתן לה בעקבות הבושה והחרטה שהביעה על מעשיה.

 

 יובל מוצפי, שודדת הטודו בום
 

יובל מוצפי, שודדת הטודו בום ( חדשות עשר)

 

 

"הנאשמת התייחסה בפירוט ובכנות למעורבותה בעבירות ושיתפה באשר לאורח החיים הפרוע והבעייתי שניהלה עם הנאשם, שכלל שימוש בסמים ומעורבות בפלילים, ושנועד למלא אחר רצונותיהם המידיים ולבסס אורח חיים נהנתני", נכתב בגזר הדין. "במהלך התקופה המתוארת חלה החמרה במצבה הנפשי של הנאשמת, והעמיק השימוש שלה בסמים, ובהתאם גברו החרדות והתלות שלה בקשר עם הנאשם". 

 

משירות המבחן נמסר: "אנו סבורים כי הטלת ענישה לריצוי מאחורי סורג ובריח עלולה לדרדר את מצבה ,לערער באופן קיצוני את האיזון הרגיש שהצליחה להשיג בחייה עד כה ובאופן זה שוב להחזירה לחוויית כישלון והיעדר משמעות .לאור כל האמור ,והחשיבות שאנו רואים בהעברת מסר של אמון ועידוד כוחותיה החיוביים לתפקוד ,אנו רואים לנכון במקרה חריג זה להמליץ על ענישה שתשלב היבט שיקומי לצד מסר הרתעתי, מציב גבול ומדגיש פעם נוספת את החומרה והפסול שבמעשיה. לפיכך, אנו ממליצים על צו מבחן למשך שנה וחצי לצד עונש מאסר לריצוי בעבודות שירות".

 

כאמור, בן סעדון הורשע בתשעה מקרי שוד ונגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי, ו-12 חודשי מאסר על תנאי על כל עבירה אחרת לאחר שחרורו.

 

 

 

 

בחודש פברואר חתם בן סעדון על הסדר טיעון עם פרקליטות מחוז תל אביב ולאחר מכן הורשע. לפי ההסדר, סעדון הודה בתשעה מקרי שוד בנסיבות מחמירות, בשלוש עבירות גניבה ושלוש עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע. בנוסף לעונש המאסר, השופט קבע כי המדינה תחלט את רכבו וכי הוא ישלם קנס של 5,000 שקלים לכל אחד מהמקומות אותם שדד.

 

עורכות הדין גיל קרן וליה קוק מפרקליטות מחוז ת"א מסרו בתום הדיון לפני ארבעה חודשים: "ביהמ"ש גזר על הנאשם 11 שנות מאסר בפועל, 50 אלף שקלים קנס, פיצוי בסך 5000 שקלים לכל כספר וחילוט של 56, אלף שקלים, רכב ופלאפון. ביהמ"ש קבע כי לא מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, אלא במעשי שוד שונים שבוצעו תוך תחכום ותכנון מוקדם. הנאשם שדד סכום כסף גדול שלא הוחזר וגרם לטראומה בקרב הנוכחים בסניפי הבנק והדואר השונים ששדד. הנאשם ירצה שנות מאסר רבות מאחורי סורג ובריח."

 

לפני תשעה חודשים הוגשו כתבי אישום נגד בן סעדון בן ה-26 ובת זוגו בת ה-20 בגין מעשי שוד סדרתיים של סניפי בנק וסניפי דואר באזור המרכז. לפי כתב האישום הם ביצעו 12 מעשי שוד בשנה שעברה בראשל"צ, חולון, באר יעקב ויבנה. בן סעדון נעצר על ידי שוטר לאחר שביצע שוד סניף בנק בחולון והועבר לחקירה, שם התברר כי מדובר בשודד סדרתי.

 

עוד עלה מהחקירה כי בת זוגו של השודד, ביצעה "הכנת שטח" לפני כל שוד, לרבות כניסה לסניפי הבנק, בדיקת רמת האבטחה וכן צילום הסניף והעברת המידע לחשוד לקראת מעשי השוד.

 

החשודים ניהלו ביניהם קשר של הודעות מסרונים לפני ואחרי ביצוע מעשי השוד, בנוסח "תאחלי לי בהצלחה", ו-"אני בדרך הביתה טודו בום". החשודה שלחה לפני ביצוע השוד "בהצלחה אהובי" ומילות אזהרה בנוסח "מצלמות". החשודים הודו במעשים בחקירת המשטרה.