14.09.2018

13:30

פלורנס היכה בארה"ב; למעלה מחצי מיליון נותקו מחשמל

הסופה שנחלשה לדרגה אחת הגיעה לצפון ולדרום קרוליינה. כ-600 אלף איש נותקו מחשמל והגשם העז הוביל לשיטפונות. כ-150 אנשים תקועים על גגות בתיהם ורכביהם ומחכים לחילוץ

סופת ההוריקן פלורנס החלה להכות הבוקר (שישי) בחופיה המזרחיים של ארה"ב. למרות היחלשותה של הסופה לדרגה אחת, הרוח מגיעה למהירות של כ-150 קמ"ש והיא הובילה לשיטפונות ברחבי צפון ודרום קרוליינה נוכח הגשם העז שירד תוך פרק זמן קצר. כ-600 אלף בני אדם נותקו מחשמל בשתי המדינות. יותר מ-1,300 טיסות בוטלו לאורך החוף המזרחי.

 

בעיר ניו ברן שבצפון קרוליינה מחכים 150 בני אדם לחילוץ לאחר שהמים הרבים אילצו אותם לעלות אותם על גגות בתיהם ורכביהם. ואילו בעיר ג'קסונוויל פונו כ-60 בני אדם מבית מלון לאחר שחלק מגג המבנה התמוטט.

 

 

מירב הדאגה של הרשויות האמריקניות מתמקד בששת הכורים הגרעיניים שעומדים בנתיב הסערה ויש מי שדואג כי הרוחות העזות ועליית מפלס המים בכ-5 מטרים יסכנו חלק מהאתרים הגרעיניים ויובילו לאירוע דומה לפגיעה בכור בפוקושימה ביפן שנפגע מצונאמי.

 

כעשרה מיליון תושבים נמצאים בנתיב הסופה שנראה כי שטח הפנים שלה יכפיל את עצמו ויוביל לפגיעות נרחבות יותר. למרות ההודעה על כך שעוצמתה של פלורנס ירדה, התחזית היא שהשפעת הסופה על ההצפות הצפויות לא תצטמצם. יותר מזה, הרוחות העוצמתיות והגשמים הכבדים אמורים להכות לפחות עד מחר.

 

 

 

 

 

 

 צילום של הוריקן פלורנס מתחנת החלל
 

צילום של הוריקן פלורנס מתחנת החלל (טוויטר - @astro_ricky )

 

 

 סופת ההוריקן פלורנס הגיעה לצפון קרוליינה
 

סופת ההוריקן פלורנס הגיעה לצפון קרוליינה (רויטרס)

 

 

 הוריקן פלורנס מגיעה לחופי ארה"ב
 

הוריקן פלורנס מגיע לחופי ארה"ב (רויטרס)

 

 

לא רק הרוחות הופכות את פלורנס לקטלנית, כי אם גם עליית גלי הענק שתביא עמה, ההצפות וכמות המשקעים שוברת השיאים. "ההשפעות הקטסטרופיות יורגשו בשל גלים בגובה של עד חמישה מטרים שתחולל הסערה, מדובר בגובה שווה ערך לבית בן שתי קומות", אמר אתמול מושל קרוליינה הצפונית, רוי קופר. "הצפי הוא שעשרות אלפי מבנים יוצפו. מי שנשאר מסכן את חייו". "אל תכננו לעזוב רק כשיתחילו הרוחות והגשמים. אף אחד לא יוכל להציל אתכם, אפילו המחלצים לא יוכלו להשאר כאן".

 

 הצפה בנהר בניו ברן, צפון קרוליינה
 

הצפה בנהר בניו ברן, צפון קרוליינה (רויטרס)

 

 

 נזקי הסופה פלורנס בצפון קרוליינה
 

נזקי הסופה פלורנס בצפון קרוליינה (רויטרס)

 

 

 נזקי סופת ההוריקן פלורנס בצפון קרוליינה
 

נזקי סופת ההוריקן פלורנס בצפון קרוליינה (getty images)