12.09.2018

07:09

כתבת אמריקנית: היחס הלא ראוי לנשים של דובר רה"מ היה סוד גלוי

העיתונאית שיינדי רייס סיפרה כי גם לה היה "מפגש נורא" עם דיוויד קיז, הדובר לתקשורת הזרה, לפני שהחל בתפקידו. זאת, לאחר שפוליטיקאית טענה כי הותקפה מינית על ידו

העיתונאית שיינדי רייס, כתבת "וול סטריט ג'ורנל", טענה הבוקר כי גם לה היה "מפגש נורא" עם דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, דיוויד קיז, והבהירה כי היא "מאמינה ב-100%" לפוליטיקאית האמריקנית ג'וליה סלסאר, שטענה אמש כי קיז תקף אותה מינית

 

בסדרת ציוצים שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, כתבה רייס כי "האיש לא הבין את משמעות המילה 'לא'. זה לא שינה כמה פעמים אמרתי לו 'לא', הוא לא הפסיק לנסות ולכפות עצמו עליי". לדבריה, "הצלחתי להתחמק במהירות וזה היה רגע קצר ומאוד לא נעים, אבל ידעתי כשהלכתי משם שנתקלתי בטורף".

 

היא הוסיפה כי "בשיחות לאחר מכן, גיליתי שהיחס הלא ראוי שלו כלפי נשים היה סוד גלוי". רייס עוד הבהירה כי המקרה אירע לפני שקיז נכנס לתפקידו כדוברו של נתניהו, אולם לא ציינה מועד ספציפי. טרם נמסרה תגובה מטעמו של קיז לטענות. 

 

 

סלסאר, המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית בבחירות המקומיות בניו יורק, נחשפה אמש בשמה, כשנתיים לאחר שסיפורה הובא בגלי צה"ל בעילום שם. זאת, לטענתה, כיוון שיש גורמים שהתכוונו לפרסם את שמה ללא רצונה. בחשבון הטוויטר שלה כתבה סלסאר אמש כי "דיברתי עם עיתונאים נוספים שחקרו את ההאשמות נגד קיז אבל מעולם לא סיפרתי על כך עד היום". עוד הוסיפה כי "ישנה סיבה לכך שנשים לא מספרות על תקיפה מינית מיד לאחר הטראומה", וציינה כי היא "מקווה שהסיפור שלה ישפיע על נשים אחרות".

 

לפני שנתיים סיפרה סלסאר כי הקשר עם קיז החל לאחר שכתבה מאמר כשהייתה סטודנטית בת 22. קיז, שבאותה תקופה ניהל ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח איתה על המאמר. "נפגשנו בבית קפה והיינו שם במשך פחות משעה כי המקום נסגר. מכיוון שהיינו באמצע שיחה על ויכוח פוליטי ידידותי, הסכמתי להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין", כתבה אז בפייסבוק.

 

עוד הוסיפה כי "מהרגע שנשארנו לבד, לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות. התנגדתי, ניסיתי להיות מנומסת אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו הוא באופן פיזי כפה עצמו עליי ורק לאחר שנעניתי לו הוא הרשה לי לעזוב את הדירה".

 

בעקבות הפרסום אמר קיז כי "האשמות שקריות אלה מופנות מצד מישהי שכבר הוכח שאינה כנה לגבי חייה שלה עצמה. זו דוגמה נוספת לגבי חוסר הכנות שלה". ככל הנראה קיז מתייחס בתגובתו לדרך שבה הציגה סלסאר את עצמה כמהגרת יהודיה מקולומביה בשעה שנולדה במיאמי וגדלה כקתולית. בשנת 2016, כשנחשפה הפרשה, הכחיש קיז את ההאשמות וטען כי לא כפה עליה דבר. כמו כן, בבדיקת פוליגרף שעבר קיז בשב"כ הוא נמצא דובר אמת.