11.09.2018

21:44

עודכן:

פוליטיקאית אמריקנית טוענת: "דוברו של נתניהו תקף אותי מינית"

ג'וליה סלזר, מועמדת בבחירות בניו יורק, חשפה כי היא האישה שטענותיה נגד דייויד קיז נחשפו לפני כשנתיים בעילום שם. קיז: "האשמות שקריות, עוד דוגמה לחוסר הכנות שלה"

ג'וליה סלזר, פוליטיקאית אמריקנית המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית בבחירות המקומיות בניו יורק, טענה אמש (שלישי) כי דיוויד קיז, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקשורת הזרה, תקף אותה מינית. בעקבות הפרסום אמר קיז כי "האשמות שקריות אלה מופנות מצד מישהי שכבר הוכח שאינה כנה לגבי חייה שלה עצמה. זו דוגמה נוספת לגבי חוסר הכנות שלה". ככל הנראה קיז מתייחס בתגובתו לדרך שבה הציגה סלזר את עצמה כמהגרת יהודיה מקולומביה בשעה שנולדה במיאמי וגדלה כקתולית.

 

לפני כשנתיים הובא סיפורה של סלזר בגל"צ, אך היא נותרה בעילום שם, וכעת החליטה להזדהות כיוון שלטענתה ישנם גורמים שהתכוונו לפרסם את שמה ללא רצונה. בשנת 2016, כשנחשפה הפרשה, הכחיש קיז את ההאשמות וטען כי לא כפה עליה דבר. כמו כן, בבדיקת פוליגרף שעבר קיז בשב"כ הוא נמצא דובר אמת. סלזר טענה באותה תקופה כי שנתיים וחצי לפני כן חוותה תקיפה מינית ע"י קיז.

 

הפוליטיקאית האמריקנית ג'וליה סלזר
 

הפוליטיקאית האמריקנית ג'וליה סלזר (Getty Images)

 

 

בחשבון הטוויטר שלה כתבה קיז אמש כי "דיברתי עם עיתונאים נוספים שחקרו את ההאשמות נגד קיז אבל מעולם לא סיפרתי על כך עד היום". עוד הוסיפה כי "ישנה סיבה לכך שנשים לא מספרות על תקיפה מינית מיד לאחר הטראומה", וציינה כי היא "מקווה שהסיפור שלה ישפיע על נשים אחרות".

 

 

לפני שנתיים סיפרה סלזר כי הקשר עם קיז החל לאחר שכתבה מאמר כשהייתה סטודנטית בת 22. קיז, שבאותה תקופה ניהל ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח איתה על המאמר. "נפגשנו בבית קפה והיינו שם במשך פחות משעה כי המקום נסגר. מכיוון שהיינו באמצע שיחה על ויכוח פוליטי ידידותי, הסכמתי להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין", כתבה אז בפייסבוק.

 

עוד הוסיפה כי "מהרגע שנשארנו לבד, לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות. התנגדתי, ניסיתי להיות מנומסת אבל הוא התעקש. אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו הוא באופן פיזי כפה עצמו עליי ורק לאחר שנעניתי לו הוא הרשה לי לעזוב את הדירה".