09.09.2018

09:36

עודכן:

ניצב יורם הלוי: "ההתעסקות בנושא המפכ"לות פוגעת בי ובמשפחתי"

מפקד מחוז ירושלים אמר במהלך סיור משותף עם המפכ"ל בי-ם כי "אף אחד לא מנסה לטרפד תפקיד לאף אחד. אם כן, זה איום ונורא". אלשיך: "בעלי עניין רוצים להכניס את זה לשיח"

הקרב על המפכ"לות: ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים, אמר היום (שישי) כי "ההתעסקות בנושא המפכ"לות פוגעת בי ובמשפחתי". הדברים נאמרו במהלך סיור משותף שערך עם המפכ"ל, רוני אלשיך, בשוק מחנה יהודה שבירושלים.

 

בנוגע לאמירות שמיוחסות לו על כל שהמפכ"ל מנסה לסכל את מינויו לתפקיד, אמר הלוי כי "אנחנו ארגון חזק. אף אחד לא מטרפד לאף אחד. אנחנו מנסים להיות הכי הוגנים שיכולים להיות ואני מקווה מאוד שכל הסיפורים שהיו בעבר או לפחות בתקופה האחרונה הם לא נכונים. אם הם נכונים - זה נורא ואיום". השיח על כך גורר אותנו בכוח גם אם אנחנו לא רוצים וחבל, זה פוגע בקצינים, בכל משטרת ישראל, בפרטים ובאנשים עצמם", הוסיף הלוי.

 

"היחסים עם המפכ"ל טובים ומקצועיים, יחסים של מפקד-פקוד", הוסיף הלוי, "כשזה מדובר באנשים זה פוגע בפרטיות שלהם, זה פוגע במשפחה שלהם, זה פוגע בסביבה שהם נמצאים בה ובטח אחרי כל כך הרבה שנים בארגון זה פוגע".

 

 

 

 

 

 

 

 

 המפכל רוני אלשיך בסיור בשוק מחנה יהודה


המפכ"ל אלשיך התייחס גם הוא לנושא, ואמר כי "כל הקצינים המועמדים ראויים להיות המפכ"ל". "ברגע שיוכרז שמחליפים מפכ"ל, כל מי שיתמודד - יתמודד. אני מניח שגם יקראו לי להגיד את חוות דעתי ואגיד את חוות דעתי", אמר המפכ"ל. נוסף על כך, ציין אלשיך כי אינו יודע אם כהונתו תוארך: "אמרתי כמה וכמה פעמים: אני שליח כל עוד שולחים אותי. אם ישלחו אותי לעוד שנה אהיה שליח, אם לא ישלחו אותי לעוד שנה אצא לשליחות חדשה".

 

"בניגוד לכל מה שפורסם אנחנו לא מייצרים לא רכילות ולא שום סיג ושיח בנושא קצינים בכירים בתקשורת ואפילו דוחים את זה בשאט נפש", הוסיף אלשיך, "לצערי יש כל מיני בעלי עניין שרוצים להכניס את הדברים האלה לשיח, זה לא נמצא בשיח של משטרת ישראל. אני לא עוסק בזה, לא מתכוון לעסוק בזה ואני חושב שזו הדרך הנכונה".

 

שרת המשפטים, איילת שקד, תפנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אם יודלפו בדיקות הפוליגרף של המועמדים השונים לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ותבקש ממנו לחקור את הנושא.

 

"אני חושבת שזה דבר חמור ביותר. הפוליגרף הזה הוא מידע אישי-פנימי ובטח לא צריך להיות מודלף. אם באמת יסתבר שהדליפו מסמכים כאלו, אני מתכוונת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ולבקש ממנו שיחקור את זה. מדובר גם בחיים האישיים והפרטיים של אותם אנשים וגם במידע פנימי של המשטרה שלא יעלה על הדעת שיודלף", אמרה שקד בריאיון לתוכנית "המטה המרכזי" ששודרה אמש בחדשות עשר. 

 

 ארבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל
 

ארבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל (חדשות עשר)

 

 

בימים האחרונים קראו בכירים וחברי כנסת לחקור את הדלפת תוצאות בדיקת הפוליגרף, שכזכור הצביעה על חשש להתנהלות אישית שנויה במחלוקת של ניצב הלוי, שנחשב למקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

ניצבים דוד ביתן, מפקד מחוז תל אביב, ומוטי כהן, מפקד מחוז הדרום, יצאו ללא רבב ואילו ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, שמקורב לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לא נבדק. המועמדים המרכזיים לתפקיד המפכ"ל הבא נבדקו במסגרת הבדיקות, שעליהן הורה מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, על מנת למנוע בעתיד פרשות מביכות בצמרת המשטרה.

 

השר ארדן, שקיבל את הממצאים ולא רצה להיקלע למבוכה נוספת כפי שחווה לפני שלוש שנים לאחר החלטתו למנות את תת-אלוף גל הירש לתפקיד, העביר את הממצאים בעניין הלוי לבדיקת הגורמים הממונים במשרד המשפטים, והמידע גם יעבור לוועדה לבחינת מינויים בכירים. לאחר שהגורמים המשפטיים יחוו את דעתם הסופית, יקבל ארדן החלטה סופית בדבר מועמדו לתפקיד, או אם בכל זאת, והסיכוי לכך נמוך מאד, להאריך את כהונתו של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך.