BETA

30.08.2018

11:28

"חיכה לשעת כושר": כתב אישום בגין רצח כפול בבית המחסה בנתניה

אלכסנדר מירזוב הואשם ברצח שותפו לחדר והמנהל ב"בית יעל", ובניסיון תקיפה בגרזן של עובדת נוספת. "התכונן מראש ורצח באכזריות שאין כמותה שני אנשים בהפרש של שבוע"

 

 

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד אלכסנדר מירזוב, תושב נתניה בן 54, בגין רצח כפול של שותפו לחדר בבית המחסה "בית יעל" באמצעות מכות גרזן והחבאת הגופה מגולגלת בשטיח מתחת למיטה. לפי כתב האישום, בחלוף שבוע רצח גם את מנהל המקום באותו האופן. מירזוב הואשם גם בניסיון לגרימת חבלה בכוונה מחמירה של עובדת נוספת במקום. 

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין רוני שוהם-עידן מפרקליטות מחוז מרכז, הנאשם רכש בחודש יוני האחרון שני גרזנים וסכין, אותם החביא בחדר בו התגורר בבית המחסה בתוך שקית ניילון. בסוף החודש שעבר, מירזוב, המתגורר בבית מחסה למחוסרי דיור, חשד ששותפו לחדר, ויאצ'סלב פידקין, בן 49, מנצל אותו. בשעת לילה הוא היכה במכות גרזן וכך רצח אותו לכאורה. על פי כתב האישום, הוא "היכה בראשו עם הגרזן מספר פעמים. כתוצאה ממכות הגרזן מצא סלבה את מותו באופן מיידי".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מירזוב, על פי כתב האישום, עטף את הגופה בשקיות והטמין אותה מתחת למיטה בחדרם המשותף. בימים שלאחר מכן, פעל הנאשם על מנת למנוע את גילוי גופתו של סלבה - כאשר נשאל לפשר הריח שעולה מחדרו השיב כי יש עכבר מת בקיר הגבס, וכן לשאלות בנוגע למיקומו של סלבה ענה כי זה עזב את בית המחסה לצורך ניתוח.

 

שבוע לאחר מכן, לפי כתב האישום, הוא רצח את מנהל המקום אבי ואנונו, בן 57 מנתניה, במשרדו כיוון שהאמין שסייע לפידקין לנצל אותו. הנאשם נכנס למשרדו של ואנונו, שהיה לבדו, הניף את הגרזן והיכה בו בחוזקה מספר פעמים בראשו, מה שהביא למותו המיידי. זמן קצר לאחר מכן, על פי כתב האישום, הגיעה עובדת נוספת של המקום וניסתה לפתוח את דלת המשרד שהייתה סגורה מבפנים בוו. בשלב זה, פתח הנאשם את וו הדלת מבפנים והעובדת נכנסה למתחם המשרדים.

 

 

בכתב האישום מתואר כי היא הבחינה בגופתו המדממת של המנהל, ובתגובה צרחה: "רצחו את אבי". מיד לאחר מכן הגיח לעברה הנאשם מתוך מתחם המשרדים כשהוא מחזיק את הגרזן בידיו. הנאשם הניף את הגרזן לכיוונה וניסה להכות בה מספר פעמים. באותו זמן נכנס לחדר עובד נוסף במקום שתפס את הגרזן בידיו, הורה לעובדת לברוח ונאבק בנאשם.

 

מחקירת המשטרה עולה כי עם הגעת השוטרים לבית המחסה, החשוד נעל את עצמו בחדרו והם נדרשו לפרוץ את הדלת. הוא נמצא בחדר כשנידף ממנו ריח חזק של דלק. בסריקה במקום גילו את הגופה הנוספת שהוסתרה ומיד עצרו אותו. בחקירתו הודה כי ניסה להמית את עצמו באמצעות הדלק ששפך על גופו.

 

עו"ד אבי כהן, המייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר כי "אנחנו מעריכים שהנאשם יימצא בלתי כשיר לעמוד לדין ושההליכים נגדו יופסקו. הוא יאושפז וכאשר מצבו הרפואי ישתפר הוא יוכל להשתחרר". הוא הוסיף: "טרם קיבלנו את חומר החקירה, וכשנקבל אותו נלמד אותו היטב".

 

אלמנתו של ואנונו, יעל, סיפרה עליו כי "הוא היה איש עם נתניה ענקית ומאוד מיוחד. הוא רק חשב שצריך לעזור להם ולשקם אותם. אני בטוחה שהוא לא חשש שמצדם יש איזושהי סכנה". לדבריה, בעלה הציל את חייו של מירזוב וקיבל אותו לבית המחסה.

 

"גם את הרוצח הנתעב הוא קלט. אני הבנתי שאמרו שאם לא יאספו אותו, עד הבוקר הוא לא יחזיק מעמד, הוא הציל אותו", הוסיפה יעל, "אלו אנשים שמגיעים מלוכלכים, רעבים, אין להם איפה לגור, והם מגיעים למקום שהוא עשה ממנו כמו כפר נופש. זה מה שעצוב לי. הוא רגיל שחוסים נכנסים, מדברים איתו, הוא לא ציפה שמישהו ייכנס עם גרזן".

 

בבקשת המעצר כתבה עו"ד שוהם-עידן: "מסוכנותו של המשיב גבוהה בצורה קיצונית, מובהקת וברורה. המשיב רצח, באכזריות שאין כמותה, שני אנשים שונים, בהפרש של כשבוע". לדבריה, "מסוכנותו הגבוהה של המשיב נלמדת גם מנסיבות ביצוע העבירות, שעה שהמשיב פעל ללא מורא, בשעות היום והערב בעוד צוות בית המחסה נמצא במקום. המשיב הכין את כלי הרצח מבעוד מועד וחיכה לשעת כושר שבה יוכל להוציא פועל את תכניתו".