BETA

29.08.2018

21:48

איילת נפצעה קשה מקריסת אקליפטוס - בעלה מחפש עדים לצורך תביעה

אם לשלושה נותרה משותקת בפלג גופה התחתון לאחר שענף נפל עליה בפארק הירקון, ביום העצמאות שעבר. כעת, מבקש אבי המשפחה עזרה • האזינו לשיחת הטלפון למוקד מד"א

ארבעה חודשים לאחר שאיילת קמר ארז נפצעה קשה מקריסת ענף של אקליפטוס בפארק הירקון שבתל אביב, ביום העצמאות, בעלה טל ארז יצא אתמול (שלישי) למאבק משפטי. זאת, על מנת לבסס תביעה שתאפשר את הטיפול הרפואי המורכב והממושך שהיא צריכה לעבור.

 

בפוסט שכתב בדף הפייסבוק האישי שלו, וזכה לאלפי שיתופים, ביקש ארז מכל מי שהיה נוכח באירוע, ליצור איתו קשר. מלבד עדי ראייה, ביקש ארז גם כל מידע אודות אזרחים שהתריעו בפני העירייה על הסכנה הקיימת, ומכל מי שראה או צילם גידום עצים אחרים, שהתרחשו כחודשיים לאחר האירוע.

 

 עץ האקליפטוס שקרס על איילת קמר ארז
 

עץ האקליפטוס שקרס על איילת קמר ארז (ynet באדיבות)

 

 

"בתל השומר יש ארבעה חודשים אחורה ולפחות עוד כארבעה חודשים קדימה. אישה שנלחמת כל יום, בפיזיותרפיה, בריפוי בעיסוק, בחדר כושר ובבריכה, אצל הפסיכולוגית, היועצת הרוחנית והעובדת הסוציאלית - כדי לקבל את חייה בחזרה, כדי לראות את הילדים שלה יותר מפעם בשבוע וכדי לישון במיטה שלה", כתב ארז ,"והיא עושה זאת ברעל ומתוך עוצמה פנימית אדירה, שמתגלה רק במקרי משבר".

 

איילת, שטרם קריסת הענף קראה לילדיה לברוח, אך לא הצליחה לעשות זאת בעצמה, נפגעה קשה בעת האירוע. שתי חוליות בגבה עברו שבר-פריקה, וחוט השדרה שלה נפגע. כמו כן, 11 מצלעותיה נשברו וכן אובחנו אצלה שברים באגן ובארובת העין. נוסף על כך, היא סבלה מנקבים בריאות ומקרעים בטחול ובכבד.

 

"שלום, דחוף תזמינו אמבולנס טיפול נמרץ בתל אביב, אבן גבירול תחת לגשר הירקון. עץ נפל... אני לא יכול לראות אם הם בהכרה, אני מהצד השני של הגשר, אני פשוט רואה את זה 50 מטר ממני", נשמע אזרח אומר בהקלטה של מד"א משעת האירוע. "כשהגעתי למקום, מצאתי אישה כבת 40 שכובה", סיפר צבי חמיש, חוב"ש מד"א, "ככל הנראה הענף נפל על אזור הראש והצוואר".

 

לדברי ארז, אשתו מטופלת כבר ארבעה חודשים במקומות שונים, ולאחרונה נמצאת במחלקת השיקום בתל השומר. נכון לעכשיו, היא משותקת מקו המפשעה ומטה, והרופאים צופים כי לא תוכל ללכת לעולם.

 

 

"לצערנו, ככל הנראה היא תיוותר משותקת לכל ימי חייה", אומר עו"ד מיכאל אלנתן ממשרד "עמיקם-חרלפ", פרקליטה של המשפחה, "זה עניין לא פשוט כי היא צריכה להתמודד עם מספר דברים. גם עם השיקום, גם עם המרחק מילדיה". לדבריו, האירוע מצביע על רשלנות בתחזוקת העץ, נוכח העובדה כי נפילת ענפי אקליפטוס היא בבחינת עניין שבשגרה.

 

כך למשל, באתר רשות הטבע והגנים נכתב כי "לעיתים קרובות קורסים ענפי האקליפטוס ארצה מכובד משקלם ומסכנים בני אדם שנמצאים תחתם. ענפים קורסים גרמו בעבר לפגיעות בנפש ולפציעות חמורות. בקיץ 2010 נהרג נער בפארק הירדן מענף שצנח עליו. סכנה זו חמורה משום שאין לדעת מראש איזה ענף יקרוס ומתי".

 

מחברת גני יהושע נמסר כי "האקליפטוסים ניטעו לפני כ-50 שנה לאורך הירקון מסיבות שונות. גני יהושע מעסיקה מומחה שכל תפקידו הוא טיפול בעצים ותחזוקתם". בחברה הדגישו כי אין אפשרות לכרות את העצים משום שהם מוגנים לפי חוק.