BETA

28.08.2018

09:38

עודכן:

תקיפת הערבים בחוף הים: החשוד השלישי זוהה על ידי המותקפים

בית משפט השלום החליט להאריך ביומיים מעצר האדם השלישי החשוד במעורבות באירוע - שהודה כי נכח במקום אך הכחיש קשר. אמש נחשפו המותקפים בפניהם לראשונה והודו על התמיכה

שלושת הצעירים משפרעם שהותקפו בחוף הים בסוף השבוע זיהו היום (שלישי) את החשוד השלישי במעורבות במקרה, במסדר תמונות שנערך בתחנת משטרת זבולון. עם זאת, יאיר אלאלוף, שסייע למותקפים בזירה, לא זיהה אותו במסדר. מוקדם יותר בית משפט השלום בקריות האריך ביומיים את מעצר החשוד, תושב קריית ים בן 21, שהכחיש מעורבות בתקיפה אך הודה כי נכח במקום. 

 

עו"ד אבי עמר, שמייצג את החשוד, אמר לחדשות עשר: "השוני בין החשוד שאני מייצג לחשודים הקודמים הוא שוני מהותי: שני החשודים נעצרו ורק לאחר מכן בוצעו פעולות חקירה. לגבי החשוד שאני מייצג, המשטרה אספה מידעים מודיעניים לגבי הימצאות הלקוח שלי... ורק לאחר מכן ביצעה את המעצר. הלקוח שלי הודה שבזמן האירוע היה בחוף הים וזה הקשר היחידי שלו לאירוע כי הוא לא ביצע שום תקיפה. על בסיס מקום ההימצאות שלו ועל בסיס הדברים שהוא אמר, מעצרו הוארך ביומיים נוספים. המשטרה טענה שיש 21 פעולות חקירה נוספות שיש לבצע ושהחברים של הלקוח נמצאו בזירה. לדבריה,קיים חשש שישבש הליכי חקירה אם ישוחרר".

 

בסרטון: עו"ד אבי עמר, שמייצג את החשוד השלישי במעורבות בתקיפת הצעירים משפרעם >>
 

 

בתוך כך, מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועד איוב נחשפו לראשונה בפניהם אמש באירוע תמיכה וסולידריות שהתקיים ביישוב. "החלטנו לחשוף את הפנים שלנו, כי עד לרגע זה היינו פצועים ועייפים. אחרי שקיבלנו את התמיכה מכל האנשים - יהודים, ערבים, חברי כנסת - קיבלנו ביטחון והחלטנו לחשוף את הפנים שלנו. כי אנחנו לא פושעים, אנחנו הקורבנות. קוראים למשטרת ישראל ומערכת המשפט לחקור את הנושא. התמיכה שקיבלנו נותנת לנו תקווה לעתיד שבו לא יהיו מקרים כאלה", אמרו השלושה לחדשות עשר. "הערב הזה חימם לנו את הלב והראה שכולנו בני אדם ולא צריך להתייחס ללאום או לגזע או לדת. השינוי מתחיל לאט לאט ונקווה לימים יותר טובים", הוסיפו. 

 

ח"כ איל בן ראובן (המחנ"צ), יו''ר השדולה לקיום חיים משותפים, נשא דברים באירוע ואמר: "באתי להביע את הכאב האישי שלי, ואת כאבה של החברה הישראלית, שאני, ואתם כחלק ממנה, על ביטויי אלימות שחובתנו לטפל בהם במלוא חומרת הדין, ולהסיר אותם מסדר היום שלנו. אלימות, בעלת צביון גזעני של פגיעה באדם בשל שיוכו לקבוצה מסויימת; דתית, מינית או אחרת היא בלתי נסבלת. אני קורא מכאן לחבריי בכנסת ובממשלה: גנו את האלימות הזו. גנו אלימות באשר היא. הזהרו בדבריכם כאשר אתם עוסקים במיעוט, כי דמוקרטיה לפני הכל באה לשרת ולהגן על המיעוטים. אנחנו כאן הערב ביחד, ערבים ויהודים, נלחמים על דמותה של החברה הישראלית, על שוויון מלא לכל אזרחי מדינת ישראל. זוהי מדינה של רוב יהודי, וכשכזו היא חייבת לכבד ולקדם את המיעוט שבתוכה. לא ניתן לאלימות לנצח. שום אלימות שהיא".

 

 מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית ים
 

מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית ים (משפחת המותקפים )

 

 

ביום שבת פגשו שלושת המותקפים את אלאלוף שהציל אותם והודו לו: "אף אחד לא התערב, בלעדייך לא היו נשארים בחיים". עוד הוסיפו כי הם "מקווים שיהיו עוד אנשים כמו יאיר" וכי "הם זוכרים את כל התרחשות האירוע". אלאלוף אמר כי השיוך הלאומי לא רלוונטי למעשיו: "לא משנה לי אם מדובר בערבים או ביהודים - הייתי עוזר לכל אדם". בתגובה השיבו השלושה כי "יש לך בית חם בשפרעם. אתה מוזמן תמיד ובימים הקרובים תקבל הזמנה רשמית".

 

גורם בכיר במשטרה אמר בסוף השבוע לחדשות עשר, כי בידי המשטרה הזהות של כל החשודים, ממצלמות האבטחה המותקנות בחוף. נוסף לכך אמר הגורם המשטרתי, כי דרך אמצעי התקשורת הוא קורא לאותם צעירים להסגיר את עצמם. "אנחנו יודעים מי הם, שיסגירו עצמם כמה שיותר מהר". במהלך החקירה נעצרו שני חשודים ששוחררו למעצר בית למרות התנגדות המשטרה.