BETA

27.08.2018

17:01

אמו של אילון שלו-אמסלם: "הדורס לא הרג אלא רצח באופן מתוכנן"

האם אמרה באזכרה במלאות חודש למותו של בנה כי "כתב האישום גילה תמונה מצמררת ומרתיחה". אביו קובי הוסיף: "בן העוולה שנטל את חייך יישא לדיראון עולם את עול מותך"

דקלה שלו-אמסלם, אמו של הנער אילון שנדרס למוות לפני חודש, התייחסה היום (שני) לכתב האישום שהוגש נגד אלי בר-זכאי המואשם בהריגת בנה: "לפני ארבעה ימים קראנו עם דפיקות לב את כתב האישום החמור שהוגש נגד הנהג העבריין. היום אנו יודעים שהוא לא רק הרג, אלא רצח באופן מתוכנן". שלו-אמסלם אמרה את הדברים באזכרה במלאות חודש למותו של בנה, והוסיפה כי "הדיווח החלקי מהתקשורת הפך בכתב האישום לפאזל גמור, וגילה תמונה מצמררת ומרתיחה".

 

אמו של אילון השוותה בין מעשיו של בר-זכאי לפעולות של רוצח: "המהלכים של בן הבליעל החלו שעות לפני התאונה - הוא הלך ורכש משקאות אלכוהוליים - בדיוק כמו רוצח שרוכש מראש כלי נשק; המשיך ותדלק את עצמו בוודקה - בדיוק כמו רוצח הבודק את כלי הנשק ולומד לירות בו; המשיך לחבר אחר שם המשיך לשתות וכעס שהנמצאים שם לא מספיק שיכורים כמותו, בדיוק כמו רוצח המחפש תגבור מקרב חבריו; לא שמע לאזהרת חבריו שלא יעלה על הרכב, בדיוק כמו רוצח שלא מוכן לשנות את צעדיו המתוכננים. ובמודעות מצמררת אמר רבע שעה לפני הרצח שהוא אחרי בקבוק וודקה שלם ששתה", אמרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 אמו של אילון שלו-אמסלם
 

אמו של אילון שלו-אמסלם באזכרה במלאות חודש לבנה (חדשות עשר)

 

 

שלו-אמסלם המשיכה להאשים את בר-זכאי בדבריה: "סרט האימה המתואר בכתב האישום הפך למציאות חיינו, כיצד ייתכן שתת האנוש הזה הצליח, בקור רוח מקפיא, להתקשר לחבר ולומר לו 'אני מסטול מת, תביא לי מים, הבן אדם פה גוסס', במקום למצוא את המקום שאליו העיף את דניאל ואילון, כשהם פצועים ושותתי דם".

 

האם שאיבדה את בנה לפני כחודש ספדה לו בסמוך לקברו ואמרה: "כל יום וכל לילה, כל יום חול וכל שבת, למעשה כל השבת, אני מביטה שעות בתמונות ובסרטונים שלך, עולה לחדרך ומתייפחת על המיטה המיותמת עם המצעים שלך שלא החלפנו. משתגעת מהמחשבה שלא אוכל שוב לחבק אותך, לדבר איתך שיחות קרובות כשאני מסיעה אותך, ושלא אוכל עוד להתחבק איתך. כמה אהבתי את רגעי הקסם הללו".

 

במהלך דבריה הודתה שלו-אמסלם לדניאל חכימי, חברו של בנה שנפצע בדריסה, ואמרה : "רק בזכות התושייה יוצאת הדופן שלך, ואהבת הנפש ביניכם, כשהיית פצוע במצב קשה בשטח התעקשת שוב ושוב, מול כוחות ההצלה, גם כשחשבו שאתה מבולבל מהפציעה, שהיה איתך חבר וביקשת שימצאו את אילון . לא הנחת להם. כולם סיפרו לנו את זה בהשתהות". עוד הוסיפה כי "רק בזכותך, כוחות ההצלה הגיעו אל אילוני תוך דקות בודדות, ואנו יודעים שעשו הכל כדי להצילו, אבל המכה מהרכב הייתה קטלנית. לא היה לאילון סיכוי להינצל ממנה. בזכותך נחסכה מאיתנו עוד מחשבה קשה מנשוא לכל החיים".

 

  אילון שלו-אמסלם
 

אילון שלו-אמסלם (באדיבות המשפחה)

 

 

אביו של אילון, קובי אמסלם, התייחס אף הוא לכתב האישום שהוגש נגד הנהג הדורס: "בן העוולה שנטל את חייך המיט עלינו חורבן ויישא לדיראון עולם את עול מותך. אות אילון תהייה חקוקה לחרפתו הנפשעת. מה לרשע זה ולך?! מה לעבריין שיכור ופושע זה ולך, נסיך שלי?! הפחת רוח חיים בכולם, ועכשיו זו נלקחה ממך, מאתנו".

 

אמסלם ספד לבנו ואמר במהלך דבריו כי "אני מסתכל בתמונות שלך מימיך הראשונים ועד לתמונות האחרונות. מנסה לפענח אותך. ותוך כדי מתפעל ממך. הכל היה לך פשוט להבנה ולהתנהלות ועם זאת ביטאת מורכבות אינסופית. התמונות שלך כל כך יפות. אתה יפה. מראה של ילד מתוק בהתחלה, ואחר כך של נער יפה תואר. אין אחד שלא מתפעל מהיופי שלך הניבט מהתמונות, מהגומות, מהחיוך המושלם, מהעיניים המאירות, מהחן האינסופי ומעתה גם הנצחי".

 

אחותו של אילון, אליה שלו-אמסלם, ספדה אף היא לאחיה ואמרה: "כשאני רואה את התמונות שלך אני מתחילה לבכות וכשאני רואה את הסרטונים שלך אני בוכה ורוצה לחבק אותך. זה לא נתפס, אני עדיין חושבת שהכל חלום רע ומחר אני אתעורר וארוץ לספר לך מה חלמתי ותצחק עליי". עוד הוסיפה כי "אני מתגעגעת אלייך והלכת לי דווקא בתקופה שהתקרבנו כל כך. הלוואי שיכולתי לבנות מכונת זמן ולהציל אותך מהתאונה".

 

אתמול בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את דרישת הפרקליטות לשלוח את בר זכאי למעצר בית עד תום ההליך המשפטי. על פי דרישת הפרקליטות, הוא יישלח למעצר בית מוחלט בפיקוח בכל שעות היממה, איסור יצירת קשר עם המעורבים, ערבויות כספיות, הוצאת צו איסור יציאה מהארץ ושלילת רישיון הנהיגה.

 

 אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, הנהג המואשם בהריגתו של אילון שלו-אמסלם ( חדשות עשר)

 

 

כתב האישום נגד בר זכאי

 

ביום חמישי הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו כתב אישום נגד אלי בר זכאי בגין הריגה. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז ת"א, ב-26 ביולי בשעות אחר הצהריים, בר זכאי וחברו נסעו לחבר משותף שלהם, בדירתו בפתח תקווה. בשעות הערב, במהלך הנסיעה למרכז, רכשו השניים בקבוק וודקה ו-6 פחיות משקה אנרגיה.

 

כשהגיעו לדירת חברם בפתח תקווה, שתה בר זכאי לפחות כוס וחצי מהוודקה שרכש. במהלך הבילוי שוחח בר זכאי עם חברו, יהודה לוי, והשניים קבעו להיפגש בהמשך, תוך שבר זכאי מציין בפניו כי הוא "אחרי פירוק בקבוק בלוגה".

 

סמוך לחצות, החליטו השלושה לנסוע לדירת חבר נוסף בגבעתיים, שחגג יום הולדת. לפי כתב האישום, אחד החברים הבחין כי בר זכאי שתוי משתיית האלכוהול, וסיכם עם השניים כי יהיה הנהג התורן, מאחר והוא לא שתה. במהלך מסיבת יום ההולדת, צעק בר זכאי לעבר הנוכחים "כולם פה סאחים", ודרש מחבריו לעזוב את הדירה למועדון בתל אביב.

 

כשסירבו, עזב בר זכאי את הדירה בכעס. אחד החברים, שראה כי בר זכאי שתוי, ניסה לשכנע אותו להישאר ולא לנהוג ברכב. במהלך שיחת טלפון, בעוד שבר זכאי יושב ברכב, הזהיר אותו החבר: "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים, כפרה עליך". בר זכאי סירב לחזור לדירה.

 

 זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג נער בן 13
 

זירת התאונה בתל אביב שבה נהרג נער בן 13 (תיעוד מבצעי מד"א )

 

 

מעט לפני השעה 01:00, התקשר לחברו יהודה עמו שוחח בטלפון קודם לכן, ואמר לו שהוא מגיע למועדון בו הוא נמצא, וציין כי "אני אחרי בקבוק בלוגה אחי, אני אחרי בקבוק בלוגה לבד". בר זכאי יצא לדרך לבדו. כשהגיע עם רכבו לצומת ש"י עגנון ואבן גבירול, עמדו שלו-אמסלם וחברו דניאל חכמי בחלקו המערבי של הצומת.

 

לפי כתב האישום, הגיע הנאשם לצומת במהירות גבוהה ביותר, תוך חריקת צמיגים, כשהוא "מזגזג" מצד לצד. עם הגיעו של בר זכאי לעקומת הכביש, הוא לא האט, עלה עם רכבו על המדרכה ופגע בשני הנערים. שלו-אמסלם הוטל כתוצאה מהפגיעה למרחק של כ-26 מטרים אל עבר המדשאה הסמוכה, והוא נפצע אנוש. חברו, דניאל חכמי, הוטל למרחק של 15 מטרים לעבר הכביש. שלו-אמסלם מתל זמן קצר לאחר מכן בבית החולים איכילוב. חכמי נפצע ואושפז למשך שמונה ימים.

 

זמן קצר לאחר התאונה, מואשם בר זכאי כי ניסה לשבש חקירה כדי להסתיר את אחריותו ואת העובדה כי נהג בשכרות. בר זכאי התקשר לחברו ואמר בלחש, כדי שהסובבים לא ישמעו: "תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים... הבן אדם פה גוסס... תבוא לפה מהר...". זאת כדי לנסות ולהעלים את סימני האלכוהול מגופו באמצעות שתיית מים. חברו לא הגיע לזירה, ובר זכאי ביקש מפקח של עיריית תל אביב שנכח במקום מים. הפקח נתן לו בקבוק מים בנפח ליטר וחצי, ובר זכאי שתה את כל תכולתו. לאחר מכן ביקש מהפקח בקבוק מים נוסף, מה שעורר את חשדו, והוא סירב.

 

לאחר מכן התקשר שוב לחברו וניסה לגרום לו למסור הודעת שקר: "תקשיב לי שנייה. לא שתינו, אף אחד לא שתה, הכול בסדר, תבוא לפה, פינו פה שני אנשים לבית חולים". במהלך שהותו בזירה ניסה להקיא את תכולת קיבתו כדי לטשטש את סימני האלכוהול מגופו. הוא לא הצליח, והחבר ייעץ לו לאכול סוכריית מנטוס על מנת לטשטש את סימני האלכוהול.

 

בהמשך נזכר כי במכשירו הסלולרי ישנה אפליקציה המקליטה את כל שיחותיו, והוא מיהר למחוק אותה. בהמשך ביקשו ממנו השוטרים לבצע בדיקת ינשוף, והוא הכשיל ארבע בדיקות בכך שלא נתן דגימת אוויר מספקת. לאחר מכן סירב בר זכאי לבצע בדיקת דם לצורך איתור אלכוהול בגופו.