BETA

26.08.2018

11:42

בפיקוח ושלילת רישיון: דורס אילון שלו-אמסלם יישאר במעצר בית

בית המשפט המחוזי בת"א קיבל את דרישת הפרקליטות למעצר בית מוחלט לאלי בר זכאי תחת פיקוח בכל שעות היממה, ואסר עליו ליצור קשר עם המעורבים או לצאת מהארץ

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ראשון) את דרישת הפרקליטות לשלוח את אלי בר זכאי, המואשם בהריגתו של אילון שלו-אמסלם, למעצר בית עד תום ההליך המשפטי. על פי דרישת הפרקליטות, הוא יישלח למעצר בית מוחלט בפיקוח בכל שעות היממה, איסור יצירת קשר עם המעורבים, ערבויות כספיות, הוצאת צו איסור יציאה מהארץ ושלילת רישיון הנהיגה.

 

ביום חמישי הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו כתב אישום נגד אלי בר זכאי בגין הריגה, לאחר שדרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם בן ה-13 ופצע את חברו דניאל חכמי בתל אביב. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז ת"א, ב-26 ביולי בשעות אחר הצהריים, בר זכאי וחברו נסעו לחבר משותף שלהם, בדירתו בפתח תקווה. בשעות הערב, במהלך הנסיעה למרכז, רכשו השניים בקבוק וודקה ו-6 פחיות משקה אנרגיה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 אלי בר זכאי בדיון בהליך מעצרו
 

אלי בר זכאי בדיון בהליך מעצרו (חדשות עשר)

 

 

כשהגיעו לדירת חברם בפתח תקווה, שתה בר זכאי לפחות כוס וחצי מהוודקה שרכש. במהלך הבילוי שוחח בר זכאי עם חברו, יהודה לוי, והשניים קבעו להיפגש בהמשך, תוך שבר זכאי מציין בפניו כי הוא "אחרי פירוק בקבוק בלוגה".

 

סמוך לחצות, החליטו השלושה לנסוע לדירת חבר נוסף בגבעתיים, שחגג יום הולדת. לפי כתב האישום, אחד החברים הבחין כי בר זכאי שתוי משתיית האלכוהול, וסיכם עם השניים כי יהיה הנהג התורן, מאחר והוא לא שתה. במהלך מסיבת יום ההולדת, צעק בר זכאי לעבר הנוכחים "כולם פה סאחים", ודרש מחבריו לעזוב את הדירה למועדון בתל אביב.

 

כשסירבו, עזב בר זכאי את הדירה בכעס. אחד החברים, שראה כי בר זכאי שתוי, ניסה לשכנע אותו להישאר ולא לנהוג ברכב. במהלך שיחת טלפון, בעוד שבר זכאי יושב ברכב, הזהיר אותו החבר: "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים, כפרה עליך". בר זכאי סירב לחזור לדירה.

 

מעט לפני השעה 01:00, התקשר לחברו יהודה עמו שוחח בטלפון קודם לכן, ואמר לו שהוא מגיע למועדון בו הוא נמצא, וציין כי "אני אחרי בקבוק בלוגה אחי, אני אחרי בקבוק בלוגה לבד". בר זכאי יצא לדרך לבדו. כשהגיע עם רכבו לצומת ש"י עגנון ואבן גבירול, עמדו שלו-אמסלם וחברו דניאל חכמי בחלקו המערבי של הצומת.

 

לפי כתב האישום, הגיע הנאשם לצומת במהירות גבוהה ביותר, תוך חריקת צמיגים, כשהוא "מזגזג" מצד לצד. עם הגיעו של בר זכאי לעקומת הכביש, הוא לא האט, עלה עם רכבו על המדרכה ופגע בשני הנערים. שלו-אמסלם הוטל כתוצאה מהפגיעה למרחק של כ-26 מטרים אל עבר המדשאה הסמוכה, והוא נפצע אנוש. חברו, דניאל חכמי, הוטל למרחק של 15 מטרים לעבר הכביש. שלו-אמסלם מתל זמן קצר לאחר מכן בבית החולים איכילוב. חכמי נפצע ואושפז למשך שמונה ימים.

 

  אילון שלו-אמסלם
 

אילון שלו-אמסלם (באדיבות המשפחה)

 

 

זמן קצר לאחר התאונה, מואשם בר זכאי כי ניסה לשבש חקירה כדי להסתיר את אחריותו ואת העובדה כי נהג בשכרות. בר זכאי התקשר לחברו ואמר בלחש, כדי שהסובבים לא ישמעו: "תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים... הבן אדם פה גוסס... תבוא לפה מהר...". זאת כדי לנסות ולהעלים את סימני האלכוהול מגופו באמצעות שתיית מים. חברו לא הגיע לזירה, ובר זכאי ביקש מפקח של עיריית תל אביב שנכח במקום מים. הפקח נתן לו בקבוק מים בנפח ליטר וחצי, ובר זכאי שתה את כל תכולתו. לאחר מכן ביקש מהפקח בקבוק מים נוסף, מה שעורר את חשדו, והוא סירב.

 

לאחר מכן התקשר שוב לחברו וניסה לגרום לו למסור הודעת שקר: "תקשיב לי שנייה. לא שתינו, אף אחד לא שתה, הכול בסדר, תבוא לפה, פינו פה שני אנשים לבית חולים". במהלך שהותו בזירה ניסה להקיא את תכולת קיבתו כדי לטשטש את סימני האלכוהול מגופו. הוא לא הצליח, והחבר ייעץ לו לאכול סוכריית מנטוס על מנת לטשטש את סימני האלכוהול.

 

בהמשך נזכר כי במכשירו הסלולרי ישנה אפליקציה המקליטה את כל שיחותיו, והוא מיהר למחוק אותה. בהמשך ביקשו ממנו השוטרים לבצע בדיקת ינשוף, והוא הכשיל ארבע בדיקות בכך שלא נתן דגימת אוויר מספקת. לאחר מכן סירב בר זכאי לבצע בדיקת דם לצורך איתור אלכוהול בגופו.

 

   אלי בר זכאי, אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, אילון שלו-אמסלם (תיעוד מבצעי מדא, באדיבות המשפחה)

 

 

עם הגשת כתב האישום, מסר פרקליטו של בר זכאי, אורי קינן: "הפרקליטות הגישה את כתב האישום היום. בשלב זה, כאשר ניתן להגנה לצלם את חומרי החקירה, נבקש את דחיית הדיון עד ללימוד החומר וזאת כדי להגיב באופן ענייני בבית המשפט״.

 

משפחתו של אילון מסרה לאחר כתב האישום: "כתב האישום מלמד על חומרה יוצאת דופן במעשיו של רוצח בננו, אשר ראוי שמעתה ועד עולם יישא בעונש חמור, ירצה עונש מאסר לשנים רבות, וישב במעצר גם במהלך משפטו".

 

"הודות לחקירה, התגלתה האמת הנפשעת שבה נהג הנאשם: בהתנהגות מודעת ומתוכננת מראש, בדיוק כמו רוצח המצטייד בכלי נשק, הצטייד הפושע, בכלי נשק רב עוצמה: מכונית ואלכוהול", הוסיפה המשפחה, "כשהוא תחת שכרות כבדה כדבריו, ובמטרה להמית את כל מי שיקרה בדרכו, תוך שהוא מתעסק במקביל בטלפון, לחץ על ההדק: דהר על אילון ודניאל, נערים טהורים שחזרו מגלידרייה בנמל, במהלך החופש הגדול. מותו של אילון לא יהיה לשווא, רק אם יחול שינוי עמוק ביחס לעברייני הכביש, אותם רוצחים כנאשם ודומיו".