BETA

20.02.2013

21:59

עודכן:

ש"ס בדרך לממשלה: מסתמן שישי יהיה שר התמ"ת, דרעי שר הרווחה ואטיאס לתשתיות

נתניהו ממשיך לגבש את הקואליציה שלו וקרוב מאוד לסיכום עם המפלגה החרדית. עם זאת, שר הפנים מכחיש שסוכם על תיקים. בינתיים מופז מתרחק מהממשלה ומתקרב לבנט ולפיד. בליכוד טוענים שהוא דרש את תיק הביטחון, בקדימה מכחישים. נתניהו יצא מזועזע מהפגישה עם בנט

(6:17 דקות)

מפלגת ש"ס קרובה מאוד לסיכום עם הליכוד על כניסה לקואליציה. על פי העסקה המסתמנת, אלי ישי ימונה לשר התמ"ת, אריה דרעי לשר הרווחב ואריאל אטיאס לשר התשתיות. "לא דיברנו על התיקים, אני שומע את השמועות", אמר הערב (רביעי) ישי לחדשות 10.

 

בשיחות מסדרון הבהירו גורמים בליכוד לש"ס, כי חייבים להראות שש"ס קיבלה פחות מאשר בממשלה הקודמת, לכן המפלגה החרדית לא תקבל שוב את תיקי הפנים והשיכון. עם זאת, במפלגת השלטון יכלו להרשות לעצמם להיות מאוד נדיבים בתיקים האחרים.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש הערב עם יו"ר קדימה, שאול מופז. אם קודם היה נראה כי מופז נמצא גם הוא בדרך לממשלה, כעת נראה כי הוא קרוב יותר לציר בנט-לפיד, "ציר השוויון בנטל". לציר זה, המורכב מהבית היהודי, יש עתיד וקדימה, יש 33 מנדטים, לעומת 31 לליכוד-ביתנו. בליכוד טוענים שאנשי קדימה דרשו את תיק הביטחון למופז, תמורת כניסה לקואליציה. בקדימה הכחישו שדיברו על תיקים.

 

נתניהו יצא ככל הנראה מזועזע מפגישתו עם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. הוא משוכנע שבנט ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, רוצים להפיל אותו, בשפתו. לדבריו, הם רוצים לנהל את מדיניות הפנים ונתניהו יהיה ראש ממשלה לענייני חוץ וביטחון. לכן, נתניהו מעדיף ללכת עם החרדים, שותפיו הטבעיים. בערוץ 1 דווח כי נתניהו ובנט נפגשו אתמול בחשאי. בליכוד ובבית היהודי הכחישו את הדברים.

 

ישי סיפר לחדשות 10 כי הנושאים המרכזיים במשא ומתן הקואליציוני של ש"ס והליכוד הם השוויון בנטל והתקציב הבא. "הרעיון הוא המתווה של קנדל, שעדיין לא סיכמנו עליו דבר", התייחס שר הפנים למתווה הגיוס לו יסכימו במפלגה החרדית. "הנושא של התקציב הוא נושא מורכב. זה יהיה התקציב הקשה ביותר שהיה אי פעם בגלל המצב בעולם", הוסיף.

 

"כרגע אני לא רואה סיכוי שאנחנו ולפיד נשב באותה ממשלה", הבהיר ישי. "אני לא רואה את לפיד מתפשר או מנסה להגיע להבנות עם הליכוד. יש תהום פעורה בנינו".

 

בנט: "שאבו מאזן ואבו עלא יישבו עם לבני, הם לא מעניינים אותי"

בנט הבהיר הערב כי הוא מוכן גם לשבת באופוזיציה. "אם מטרת הממשלה החדשה היא הסתערות על הבעיות של המדינה אנחנו בפנים, אבל אם המטרה היא לקנות עוד זמן לא נהיה, וזה לא אסון", אמר בוועידת המפלגה. "הייתה שותפות טביעת בין הליכוד לציונות הדתית. בקמפיין האחרון הותקפנו ברגל גסה, משהו בשותפות נפרם, אבל לא מאוחר לתקן".

 

"אנחנו בצומת דרכים היסטורי והכדור אצל ראש המשלה", הוסיף בנט. "האם נסתער על המטרה, או נחמיץ את גודל האירוע? האם נחבר את החרדים, או נטמון את הראש בחול לעוד מתווה סרק? האם נחזק את ארץ ישראל ובירתנו ירושלים, או נפקיד את המשא ומתן בידי מי שכבר הציעה לחלק את ירושלים וויתרה על אריאל?".

 

"לא מעניין אותי אבו מאזן, לא מעניין אותי לחזק אותו", הבהיר יו"ר הבית היהודי. "ראינו את הנכונות לשלום של כל יורי הטילים עלינו. מעניין אותי עם ישראל. לא אבו מאזן, אבו עלא ואבו לא יודע מה, שישבו עם ציפי לבני, הם לא מעניינים אותי. למה יצאו למחאה, בגלל אבו מאזן? זה מה שאנחנו רוצים? עוד ארבע שנים של אובססיה סביבו?".

 

יו"ר התנועה, ציפי לבני, הגיבה לדבריו של בנט נגדה. "לבני מעולם לא ויתרה על אריאל ולא דנה על ירושלים במשא ומתן, אלא שמרה בקפידה על האינטרסים הלאומיים של ישראל. בפוליטיקה גם אמת היא אופציה", נמסר ממפלגת התנועה.