21.08.2018

23:44

עודכן:

מרכזי הסיוע על תחקיר המקור: ויזל דחק עובדות לבחירה לא אפשרית

בעקבות פרסום עדויות על התנהגות בוטה מצד מנכ"ל "פוקס", קראה ח"כ זנדברג להשעותו. ח"כ רוזין: "להוקיע את הפוגעים מתוכנו". שדולת הנשים: "להפסיק לנצל את יחסי הכוחות"

בעקבות תחקיר "המקור", שחשף עדויות אודות התנהגות בוטה מצד מנכ"ל קבוצת "פוקס", הראל ויזל, כלפי נשים, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, אורית סוליציאנו, אמרה אמש (שלישי) כי "התנהגותו של ויזל היא חמורה ביותר".

 

"במעשיו, דחק ויזל עובדות מקצועיות לכדי בחירה בלתי אפשרית: לשתוק ולספוג הטרדות מיניות - או להישאר מחוץ לעסק", הוסיפה סוליציאנו, "זוהי התנהלות חמורה ופוגענית שמחייבת טיפול מיידי. אנחנו קוראות לבעלי המניות של פוקס לפעול באופן נחרץ, כולל מינוי ממונה חיצונית למניעת הטרדה מינית שאליה יוכלו לפנות נשים ללא חשש".

 

 

 

 

 

 הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס
 

הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס (חדשות עשר)

 

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קראה לדירקטוריון החברה להשעות אותו באופן מיידי. "אף אישה לא צריכה לחוש מאוימת במקום העבודה שלה, ואף עובדת ב'פוקס' לא צריכה להגיע מחר לעבודה ולדעת שהאדם שעדיין מתווה את המדיניות בחברה - חשוד באלימות מינית ובניצול ביריוני של נשים שכפופות לו", כתבה זנדברג.

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) קראה ליו"ר הדירקטוריון להורות לממונה על ההטרדות המיניות בחברה, לחקור את העדויות. "עבור הנפגעות, ההחלטה להתלונן במשטרה או לדווח לממונה על פגיעה מצד האדם בעל הסמכות והמרות, היא קשה ביותר", כתבה רוזין, "לכן, תפקידנו כחברה לחשוף את האמת ולהוקיע את הפוגעים מתוכנו."

 

 

משדולת הנשים נמסר כי "העובדה שנשים צריכות להתמודד עם סיטואציות מהסוג הזה בזמן שהן מעוניינות בקשר עסקי גרידא, מכניסה אותן למלכוד 22: לא תשתפי פעולה, או לכל הפחות תהיי מנומסת, תמשיכי לחייך וגם תמשיכי להשקיע בקשר העסקי - לא תזכי להזדמנויות עסקיות. כן תחייכי ותחליקי - תמשיכי להיות מוטרדת. לפגוש את אהבת חייך בעבודה זה נהדר, אבל ממש הגיע הזמן שגברים מבוגרים בעמדות כוח יפסיקו לנצל את יחסי הכוחות לטובת הטרדה מינית של נשים סביבם".

 

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "רק זכרו את זה כשאתןם חושבות - וחושבים - איפה לקנות בגדים".

 

מהראל ויזל נמסר בתגובה: "במהלך חיי המקצועיים והחברתיים, נפגשתי עם עשרות אלפי נשים. השתדלתי תמיד להפגין יחס הולם ולשמור על כבודן. צר לי מעומק לבי, אם פגעתי במי מהן. אם דבריי או התנהגותי פגעו במי מאלו, שעמן נפגשתי – אני מביע את צערי והתנצלותי העמוקה, בפני כל אחת מהן ונוטל על עצמי מחויבות להקפיד על דיבור רגיש והתנהלות מבוקרת הרבה יותר".

 

מקבוצת FOX נמסר בתגובה: "הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלו ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה. בקבוצת פוקס לא התקבלה מעולם כל תלונה שהיא העוסקת בהטרדה מינית על ידי מי מבכירי הקבוצה, לרבות המנכ"ל, ואף לא תלונה כלשהי בעניין קיומה לכאורה של אווירה סקסיסטית. בשל החשיבות הגדולה שאנו מייחסים לנושא, תתבצע בחברה בדיקה יסודית, הכול כדי להבטיח שהחברה תמשיך להתנהל בכבוד לעובדיה וצרכניה".