BETA

15.08.2018

11:21

הנהג שהוביל לדריסת פלורי ויטל-שקד הואשם בגרימת מוות ברשלנות

כתב אישום הוגש נגד גדי בר ציון, לאחר שלא הבחין בחצייתה של האם והוביל לדריסתה לפני כחודשיים בת"א. "נהג בקלות ראש, ברשלנות חמורה ובחוסר שימת לב לחיי אדם"

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום לבית משפט השלום לתעבורה בעיר נגד גדי בר ציון, בן 55 מכפר בן נון, בגין גרימת מותה ברשלנות של פלורי ויטל-שקד, אם לשניים בת 33 שנדרסה למוות לפני כחודשיים.

 

מכתב האישום עולה, כי ב-17 ביוני נהג בר ציון ברחוב יגאל אלון בתל אביב, מדרום לצפון, בדרך דו סטרית בעלת ארבעה נתיבים. באותה העת, החלה ויטל-שקד בחציית מעבר החציה, לאחר שהבחינה כי ארבעת נתיבי הנסיעה פנויים. בהגיעה אל הנתיב השני בכביש, הגיע רכב סקודה שהאט את מהירות נסיעתו כדי לעצור ולאפשר לה לחצות בבטחה.

 

 

 

 

 תיעוד דריסתה למוות של פלורי ויטל
 

תיעוד דריסתה למוות של פלורי ויטל-שקד (חדשות עשר)

 

 

במצב זה הגיח רכבו של בר ציון וניגח בעוצמה, מאחור את רכב הסקודה שנהדף קדימה. כתוצאה מכך, פגעה חזית הסקודה בעוצמה בויטל-שקד, העיפה אותה על מכסה המנוע. היא הוטלה קדימה ונדרסה תחת גלגליו. כתוצאה מהתאונה היא נפצעה במצב קשה, הועברה לחדר הטראומה בבית החולים איכילוב, שם נקבע מותה.

 

מכתב האישום עולה כי תאונת הדרכים נגרמה כתוצאה מרשלנותו של בר ציון, בכך שנהג בקלות ראש, ברשלנות חמורה ובחוסר שימת לב לחיי אדם. כמו כן, נכתב כי הוא לא שם לב למתרחש בכביש ולמעבר החצייה בצומת והתעלם מתמרור זכות קדימה להולכי רגל. עוד נכתב כי שדה הראייה היה פתוח לפניו, אך בכל זאת הוא לא הבחין בחצייתה של ויטל-שקד.

 

עוד עולה מכתב האישום כי בר ציון נהג מבלי שנקט באמצעים הדרושים כדי למנוע סיכון או פגיעה בהרוגה. לגבי מהירות הנסיעה נכתב כי הוא לא התאים את קצב הנסיעה לתנאי הדרך ולא הבחין כלל במעבר החצייה, ברכב הסקודה ובויטל-שקד.

 

הפרקליטות ביקשה לפסול את רישיון הנהיגה של בר ציון עד למתן פסק הדין בעניינו. בבקשה לפסילה כתבה עו"ד

בבקשה לפסילת רישיונו של הנאשם כתבה עו"ד עמית שלוס כי: "המשיב נהג תוך הפרת חובותיו כלפי המשתמשים האחרים בדרך ולכן המשך נהיגתו מהווה סכנה לציבור המשתמשים בדרך. נהיגת המשיב מעידה כי אינו מודע לאחריות הכבדה שמוטלת על מי שאוחז בהגה".

 

   פלורי ויטל שקד, נדרסה למוות בזמן שחצתה במעבר חציה
 

פלורי ויטל שקד, נדרסה למוות בזמן שחצתה במעבר חציה (חדשות עשר)

 

 

בחודש שעבר פורסם סרטון ממצלמות אבטחה סמוכות שבו נראית פלורי מסתכלת היטב טרם חציית הכביש. רכב האט כדי לאפשר לה לסיים בבטחה את החצייה, אולם מכונית שהגיעה מהר והתנגשה ברכב שלפניה, גרמה לנהג הרכב הסמוך לפלורי לאבד שליטה ולדרוס אותה. מדובר במעבר חצייה מסוכן, שבו על הולך הרגל לחצות ארבעה נתיבים רצופים, ללא רמזור או הפרדה כלשהי. תושבים רבים התריעו בעבר על הסכנה בפני העירייה, ולטענתם אף שלחו מכתבים בנושא.

 

"אין פה שום גדר שמפרידה בין שני הנתיבים לשני הכיוונים", סיפרה הגר תירוש, אחותה של פלורי, "הגענו לכאן והיינו מזועזעים לחלוטין מהפשע של הכביש הזה".  "הולך רגל נדרש לקבל הסכמה של ארבעה נהגים כדי לחצות פה", הוסיף עדי, בעלה של תירוש.

 

"יש אנשים שאומרים לנו 'זה גורל''. לא. זה לא גורל", הוסיפה תירוש, "זה לא היה הגורל של פלורי, פשוט לא היה הגורל שלה. זאת הייתה טעות של מספר גורמים". בין היתר, מתכוונת תירוש לתמרור המואר שמסמן את המעבר, שעל פי העדויות לא פעל בזמן מותה של פלורי ושודרג רק שבועיים לאחר מכן.

 

"נפגשנו ביום שישי האחרון", סיפרה תירוש, "זה היה מפגש משפחתי רגיל עם המון אהבה. יום ראשון היא שלחה לי תמונות של ההכנות ליום  הולדת בגן של הבן שלה". "כל המטרה שלנו בסך הכול היא לנסות ולהציל נפש אחת, אפילו לא ממוות. סתם מכיסא גלגלים סתם מאיזו פגיעת ראש חמורה", הוסיף בעלה.