בעקבות חשיפת חדשות 10: אישום באונס ילדה בת 11 בחדר מדרגות

כ-9 חודשים לאחר שא' מבאר שבע סיפרה כיצד נאנסה על ידי מספר נערים בדרכה הביתה, הוגש נגדם כתב אישום חמור. הילדה, שאושפזה בבית חולים פסיכיאטרי בעקבות המקרה, הגיבה: "לפחות הם לא יתחמקו מעונש". למרות האישום, הנערים ממשיכים להגיע לבית הספר כרגיל, גורם במשטרה: "הם מסוכנים"

(3:10 דקות)

9 חודשים אחרי, אישום בפרשת האונס האכזרי: במאי האחרון נחשף בחדשות 10 כי א', תלמידה בת 11 מבאר שבע, סיפרה לחברתה כיצד נאנסה על ידי ארבעה נערים בני 12-14 בתוך חדר המדרגות של ביתה. היום (ראשון), אחרי תקופה ארוכה, התבשרה הילדה כי נגד שלושה מהם הוגשו כתבי אישום חמורים.

 

האונס המזעזע גרם להידרדרות של ממש במצבה הנפשי של הילדה, תלמידת כיתה ו'. היא אושפזה מספר חודשים במוסד פסיכיאטרי, התקשתה לתקשר עם סביבתה, ולאחרונה אף ביקשה לעבור וללמוד בבית ספר מחוץ לעיר כדי להתרחק מהנערים ככל הניתן.

 

"היא לא מוכנה להיכנס היום לחדר המדרגות", סיפרה אמה של הילדה. "אפילו ללכת למרכז הקניות ליד הבית מפחיד אותה. לכל מקום היא מבקשת ממני לבוא ביחד איתה". המפגש בין הילדה לנערים תועד במצלמות האבטחה, ואביה אמר על כך: "כשמביטים בקלטות, ברור לגמרי מי הטורף ומי הטרף בסיפור הזה".

 

הילדה עצמה הגיבה כששמעה על הגשת כתב האישום וכתבה לאמה על פתק: "זה לא הדבר הכי חשוב לי, אבל אולי מתישהו זה יעזור לי, לדעת שהם לא מתחמקים מעונש. אולי זה גם ימנע מבנות נוספות להיפגע".

 

למרות דבריה של הילדה, ובאופן אבסורדי, הנערים שתקפו אותה ממשיכים ללמוד בבית הספר כרגיל, באותה הכיתה. גורם בכיר במשטרה טען כי מדובר בנערים מסוכנים, שאסור שילמדו באותו בית הספר עם בנות. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הנערים טופלו בהיבט המשמעתי, וכי בית הספר נמצא בקשר רציף עם שירות המבחן לנוער.