BETA

13.08.2018

09:08

יחימוביץ': "אם ברושי יתבע דיבה - זה יהפוך למצעד משפיל ומבזה"

לאחר שפרסמה עדות חדשה על הטרדה מינית שביצע לכאורה חבר סיעתה, אמרה כי היא "יודעת שהוא משקר ואין לו מקום בכנסת". עורך דינו: "פליק בישבן זו לא הטרדה - לאן נגיע?"

יממה לאחר שפרסמה עדות נוספת על הטרדה מינית ומעשים מגונים שבוצעו לכאורה על ידי ח"כ איתן ברושי, התייחסה הבוקר (שני) חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בתוכנית "קלמן ליברמן" ב"כאן ב'": "אני יודעת שהוא משקר, ולכן הייתי ממליצה לו לא להגיש תביעת דיבה, כי היא תהפוך למצעד משפיל ומבזה עבורו". עוד הוסיפה כי "בכל מקרה אני לא שוקלת לוותר על החסינות".

 

יחימוביץ' ציינה כי היא לא תוותר על החסינות כיוון שהיא "מהותית ומאפשרת לי לעשות צעדים לטובת הציבור שאני מייצגת. החסינות נותנת לי מעטפת הגנה, כדי שנבחר ציבור יוכל לעשות יותר עבור בוחריו". על הטענה כי לא ביקשה תגובה מברושי לפני שפרסמה את הטענות כלפיו אמרה כי "אחרי התקרית עם נחמיאס-ורבין דיברתי איתו, אך מאז הוא פתח במלחמה מכוערת שבה הוא ופרקליטו מכפישים את המתלוננות".

 

חברת הכנסת הוסיפה כי "כל מה שקרה אחרי המקרה עם נחמיאס-ורבין הפתיע גם אותי, ולנוכח המקרים הללו אין לברושי מקום במערכת הפוליטית". יחימוביץ' אמרה גם כי "המאבק נגד הטרדות מיניות הוא לא פוליטי וצריך להחמיר עם אנשים במפלגה כמו שמחמירים עם אנשים מחוץ למפלגה".

 

 חברת הכנסת שלי יחימוביץ'
 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (בוקר אור)

 

 

מוקדם יותר התייחסה חברת הכנסת מיכל בירן בתוכנית "בוקר אור" לפרסום: "כשפורסם המקרה הראשון על כך שנגע בישבנה של איילת נחמיאס-ורבין, רבים קראו לו להתפטר, אני באופן אישי גיניתי את המעשה, אבל לא הצטרפו לאותה קבוצה כיוון שהוא התנצל וחברת הכנסת קיבלה את התנצלותו. עם זאת, לא ניתן להישאר באותה עמדה לאחר הפרסום של עקיבא נוביק בחדשות עשר ושל יחימוביץ', שאותה אני מכירה שנים רבות ואני בטוחה שהיא נזהרה מאוד לפני שפרסמה את זה".

 

פרקליטו של ברושי, עו"ד אילן בומבך, הגיב לדברים: "צריך להבחין בין המקרים. היה רק מקרה אחד שבו נתן ברושי פליק בישבנה של נחמיאס-ורבין. זה אמנם מעשה חמור ולא ראוי, אך לא מדובר בהטרדה מינית או מעשה מגונה. אין ספק כי הוא טעה במקרה הזה, אך אנשים יודעים לסלוח ולמחול וזה מה שעשתה גם ורבין". עוד הוסיף כי "כל הפרסומים האחרים מבוססים על האשמות סרק שלא היו ולא נבראו". על הקריאות להתפטרותו של ברושי, אמר בומבך כי "הוא לא מתכוון להתפטר או להשעות את עצמו. אנשים שמתנגדים לדרכו הפוליטית ורוצים את מקומו במפלגה מתנכלים לו".

 

 איתן ברושי
 

איתן ברושי (חדשות עשר)

 

 

כאמור, אתמול פרסמה יחימוביץ' עדות נוספת על הטרדה מינית ומעשים מגונים שבוצעו לכאורה על ידי חבר סיעתה, ח"כ איתן ברושי. "ברושי היה המג"ד של החיילת מ' כשהטריד אותה מינית על בסיס קבוע ומירר את חייה", כתבה יחימוביץ' בפייסבוק. לדברי הח"כית, "יום אחד נתקלה בו מ' ברחוב. זה היה שנים אחרי שהשתחררה מצה"ל. היא כבר הייתה אישה בעלת בטחון עצמי, נשואה, אימא, עובדת במקצוע חשוב ותורם. ובכל זאת קפאה כמשותקת, כמעט התעלפה, וחזרה הביתה כשהיא רועדת, נסערת, הלומה ואחוזת בחילה. אני פותחת בזה, כמענה לשאלה הבלתי נסבלת 'למה היא נזכרה עכשיו'. ובכן, מ' לא הייתה צריכה להיזכר. פשוט כי היא מעולם לא שכחה. תחושת הגועל והפחד נשארה לתמיד".

 

יחימוביץ' סיפרה כי מ' היא אחת מכמה נשים שפנו אליה לאחרונה וסיפרו על מקרים דומים של הטרדות מצד ברושי, לאחר חשיפת מתלוננת נגד ברושי בחדשות עשר, בעקבות "המעשה המגונה הפומבי שעשה בח"כ איילת נחמיאס ורבין לעיני עדים", להגדרתה. יחימוביץ' עוד ציינה כי היא "בדקה ביסודיות רבה" את סיפורה של מ', והצליבה את פרטיו עם גורמים אחרים.

 

בתגובה לפוסט, פנה ברושי באמצעות פרקליטו אילן בומבך לחברת הכנסת יחימוביץ', ומסר: "הסירי את חסינותך כחברת כנסת בכדי שאוכל לתבוע אותך תביעת דיבה". בומבך הוסיף כי "הדברים לא היו ולא נבראו". ברושי הגיש תביעה דומה נגד יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, לאחר שזה הבהיר כי "אין מקום לעברייני מין" במפלגה.