12.08.2018

19:16

הותר לפרסום: שרי אריסון היא אשת העסקים שנחקרה בלהב 433

אריסון שוחררה בתנאים מגבילים לאחר חקירתה בפרשת השחיתות, יחד עם אפרת פלד, ונאסר עליה לצאת מהארץ למשך שבוע. קבוצת אריסון: "בטוחות כי לא דבק כל רבב בהתנהלותן"

אשת העסקים שרי אריסון ואפרת פלד, בכירה לשעבר בחברת "שיכון ובינוי" מקבוצת אריסון, שוחררו הערב (ראשון) מחקירה באזהרה ביחידת להב 433 במשטרה, בחשד לעבירות שחיתות. זאת, בתום כשמונה שעות חקירה. על השתיים הוטלו תנאים מגבילים, בהם אי-יצירת קשר עם מעורבים בפרשה למשך שבועיים ואיסור יציאה מהארץ למשך שבוע.

 

מקבוצת אריסון נמסר כי "שרי אריסון ואפרת פלד זומנו מבעוד מועד למשרדי להב 433. הן שיתפו פעולה באופן מלא וסמוכות ובטוחות כי לא דבק כל רבב בהתנהלותן - וכי זו גם תהא מסקנת גורמי האכיפה". עוד נטען כי "לקבוצת אריסון אפס סובלנות לכל התנהלות בלתי תקינה. הקבוצה פעלה, פועלת ותפעל להטמעת סטנדרטים ערכיים גבוהים בכל עשייתה ותחומי השקעותיה בישראל ובעולם - ותמשיך בעשייה עם ערך מוסף לטובת הכלכלה, החברה והסביבה".

 

חברת שיכון ובינוי
 

חברת שיכון ובינוי(חדשות עשר )

 

 

הפרשה כוללת על פי החשד מתן שוחד על ידי החברה לנציגי ממשל זרים, זאת במטרה לאפשר את ביצועם של מיזמי בניה בהיקף של מאות מיליוני דולרים באפריקה, בין השאר בקניה. בכיר בחברה נחקר באזהרה בנושא לפני כחודש.

 

בפברואר האחרון עיכבה וחקרה באזהרה שמונה חשודים נוספים בפרשה, בהם מנכ"ל "שיכון ובינוי" לשעבר, עופר קוטלר, שמעצרו הוארך ב-6 ימים. כמו כן, מעצרו של חשוד נוסף הוארך ב-3 ימים. כחלק מפעולות המשטרה והחקירות באזהרה, הוחרם רכוש השייך לחברת הבת של "שיכון ובינוי".

 

פרקליטיו של עופר קוטלר, עורכי הדין צבי אגמון, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו אז בתגובה כי מרשם "דוחה בתוקף את החשד המיוחס לו. מר קוטלר לא היה נושא משרה בחברות הרלוונטיות, אין לו כל קשר לפרשה הנחקרת ויש להביע צער על שרבוב שמו לפרשה. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שיבדקו הדברים יתברר כי מר קוטלר חף מכל אשמה ויש לסגור את התיק נגדו".