12.08.2018

18:27

אב ובנו הואשמו בתקיפת רופא ומאבטחים בהדסה הר הצופים

על פי כתב האישום, צעיר הגיע לביה"ח שבי-ם עם אביו, ותקף את הרופא שטיפל בו. האב הצטרף אליו באלימות מילולית. מאבטחים שהוזעקו הותקפו גם הם על ידי הנאשמים • תיעוד

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד אב ובן, בגין תקיפת רופא ומאבטחים בבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים. על פי כתב האישום, ביום רביעי שעבר הגיעו השניים, תושבי מזרח ירושלים בני 20 ו-48, לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי עבור הבן. על פי החשד, במהלך הבדיקה הרפואית, תקף הבן פיזית את הרופא, ואביו הצטרף אליו באלימות מילולית. אל המקום הוזעקו מאבטחים, וגם הם הותקפו על ידי השניים.

 

שוטרים שהוזעקו לזירה עצרו את השניים, והיום הוגש נגד כתב אישום בגין תקיפת עובד חרום ואיומים נגד הבן. המשטרה ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, אך בית המשפט שחרר אותו למעצר בית.

 

בשבוע שעבר פתחה הסתדרות האחיות בשביתה בת יום אחד, "לאור אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול באלימות הקשה במערכת הבריאות ואי יישום המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות שהתקבלו כבר לפני כתשעה חודשים". בתום המשא ומתן עם משרדי הבריאות והאוצר, סיכמו כי ועדת מור יוסף למיגור אלימות נגד צוותים רפואיים תיושם במלואה, וכי יתווספו מאות תקנים חדשים לחדרי המיון, לפסיכיאטריה, המטו-אונקולוגיה, ילדים וטיפות חלב. ממשרד האוצר נמסר כי נקבע שתערך בדיקה בנוגע למספר תקני האחיות בחדרי המיון. מהסתדרות האחיות נמסר כי סוכם על מתווה להקצאתן של כ-2,000 מיטות: כללי, גריאטריה, שיקום ופסיכאטריה. עוד סוכם כי על כל נוהל המתהווה במשרד הבריאות שיש לו נגיעה לאחיות יידון עם הסתדרות האחים והאחיות בישראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחיות בבית החולים איכילוב. ארכיון
 

אחיות בבית החולים איכילוב. ארכיון (חדשות עשר)

 

 

בחודשים האחרונים חווים אנשי הסגל הרפואי בישראל גל תקיפות מצד מטופלים וקרוביהם. לפני כשבועיים נעצר תושב פוריידיס בחשד לתקיפת מאבטח בבית החולים הלל יפה בחדרה. על פי החשד, לבית החולים הגיע תושב פוריידיס במצב קשה, ולאחר שנקבע מותו, ביקשו כמה מבני המשפחה להיכנס יחדיו לחדרו בניגוד לנהלים ולא נשמעו להנחיות המאבטחים במקום. לאחר שהמאבטח מנע את כניסת כל המשפחה במקביל, הותקף באלימות על ידי אחד מבני המשפחה.

 

שבוע לפני כן נעצרו גבר ואישה, תושבי באר שבע בני 34 בחשד שתקפו רופא ואח בבית החולים סורוקה בעיר. על פי החשד, השניים הגיעו לקבלת טיפול רפואי ומשהמענה הרפואי לא היה לשביעות רצונם תלשה האישה את התג השמי של הרופא מחולצתו, לעסה אותו וירקה אותו. לאחר מכן, האישה המשיכה באיומיה כלפי הרופא תוך שהיא תוקפת באגרופים אח ולבסוף התיישבה על הרצפה והחלה לצעוק.

 

בחודש שעבר, קרוב משפחה של תינוק כבן עשרה חודשים, שהתלווה להוריו, התפרע במרכז הרפואי לגליל שבנהריה, הסב נזק לציוד ואיים על הצוות הרפואי. ההורים הגיעו למקום יחד עם מספר בני משפחה. לטענת בית החולים, עם כניסתם למיון, החל אחד האנשים להתפרע. הוא חבט במערכת התורים האלקטרונית המוצבת בפתח החדר ושבר אותה. לאחר מכן, ושבר כסאות, איים על הצוות הרפואי, ואף תפס בידו של אחד הרופאים - עד שהורחק בידי מאבטח. החשוד בתקיפה נלקח לחקירה בידי השוטרים שהגיעו למקום.