BETA

12.08.2018

13:51

 ילד חולה סרטן מלוב מקבל טיפול כימותרפי
ילד חולה סרטן מלוב מקבל טיפול כימותרפי,
רויטרס

עזה: עקב משבר התרופות - הופסקו טיפולים לחולי סרטן

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי בשל מחסור, חולים לא יקבלו טיפולי כימותרפיה בביה"ח "א-רנתיסי" עד להודעה חדשה. "במידה שהמשבר לא יסתיים, חייהם של חולים רבים בסכנה"

משרד הבריאות בעזה הכריז אתמול (שבת) כי מהבוקר יופסקו טיפולים כימותרפיים נגד סרטן בבית החולים "א-רנתיסי", בשל מחסור בטיפולים ובתרופות למניעת תופעות הלוואי שלו.

 

"החלטה זו מכניסה את חייהם של מטופלים רבים לסכנה ממשית, במידה שמשבר התרופות לא יסתיים בצורה מידית", לשון הודעת משרד הבריאות בעזה.

 

 

 

 

 

 

 

 

בתוך כך, בכיר חמאס, אחמד יוסף, התייחס אתמול במהלך ריאיון עם ערוץ "אל-רד" המצרי למאמצי ההסדרה של מצרים והאו"ם ואמר כי משלחת של בכירי חמאס מחו"ל, בראשותו של סאלח אל-עארורי תגיע לקהיר ב-48 השעות הקרובות.

 

 הבניין שהותקף בעזה ע"י חיל האוויר
 

בניין שהותקף בעזה ע"י חיל האוויר ( חדשות עשר)

 

 

המשלחת תעדכן את ההנהגה המצרית, ובפרט את המודיעין המצרי, על החזון של חמאס בנוגע לרגיעה, זאת לאחר שהסתיימה פגישה של הנהגת הארגון ברצועה בשבוע שעבר.

 

לפי יוסף, במידה ולא ייחתם בקרוב הסכם רגיעה כולל, המצב בשטח עתיד להידרדר להסלמה משמעותית. עוד ציין יוסף שגם במצב הנוכחי, "שקט ללא ערבויות", הסיכוי להידרדרות הוא גבוה, בשל העובדה שהמצב ההומניטרי ברצועה הוא חמור ביותר.

 

בנוגע להסכם הרגיעה, ציין יוסף כי מצרים דורשת להגיע ראשית להסכם פיוס פלסטיני, וזאת לפני בחינת הסכם הרגיעה מול ישראל כדי להבטיח התאוששות כלכלית ברצועה כבר בשלב הראשון. יוסף אומר כי חמאס מצדו מעוניין להפריד בין שתי היוזמות הללו שכן כרגע, כך לפי חמאס, הרשות הפלסטינית מונעת הגעה להסכמה בנוגע לפיוס הפלסטיני, דבר שמעכב גם את הסדרת המצב מול ישראל.

 

עשרות פעילים שהשתתפו אתמול במשט "ספינות החופש" ברצועת עזה שבו על עקבותיהם בעקבות ירי אזהרה של צה"ל, בעת שככל הנראה ניסו להגיע לחוף זיקים. על פי דיווחים בכלי התקשורת הפלסטיניים, לפחות שניים מהפעילים נפצעו מהירי, עת התקרב המשט לגבול השטח המותר לדיג. על פי דיווחים לא מאומתים, הפעילים חצו את גבול הדיג.

 

פגישת הנהגת החמאס עם נציגי הפלגים הפלסטינים בעזה
 

פגישת הנהגת החמאס עם נציגי הפלגים הפלסטינים בעזה(חדשות עשר)

 

 

מדובר צה"ל נמסר כי עשרות כלי שיט השתתפו במשט. עוד נמסר כי "המפגינים השליכו צמיגים בוערים והציתו מצוף ימי". בתגובה לכך, כוח של חיל הים קרא לעבר המשתתפים וירה באוויר ובקרבת הסירות. על פי דובר צה"ל, האירוע הסתיים ללא נפגעים, והמשט לא חצה את הגבול הימי.

 

מוקדם יותר אתמול, בלון תבערה אותר בסמוך לחדר אוכל ביישוב באשכול, חבלן הגיע וניטרל את חומר התבערה. שריפה פרצה בשמורת ניר עם, ובארבעה מוקדים נוספים. כוחות כיבוי אש ופקחי רשות הטבע השתלטו על הדליקה. באזור הקיבוץ סופה נחת עפיפון תבערה ענק על קו מתח גבוה, והוסר ממנו על ידי עובדי חברת החשמל.

 

בתוך כך, בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח על הפצצה של צה"ל לעבר קבוצת צעירים ממזרח לבית חאנון. בהמשך, אישר דובר צה"ל כי כלי טיס ישראלי ירה לעבר חוליה ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה, לעבר שטח ישראל. עוד דווח על ירי נוסף מכלי טיסה לעבר קבוצת צעירים באזור אל-בורייג', במרכז הרצועה.

 

ביום חמישי התכנסו חברי הקבינט המדיני-ביטחוני בבסיס הקריה בתל אביב, על מנת לדון באירועי היממה האחרונה בדרום. מוקדם יותר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ וראש המל"ל.