BETA

09.08.2018

17:26

עודכן:

בעקבות ההסלמה בדרום: הישראלים מחבקים ומארחים את תושבי העוטף

מספר גופי תיירות, רשויות מקומיות ופוליטיקאים החליטו להעניק הנחות משמעותיות לתושבים ולספק להם אירוח בחינם באתרים שונים. במקביל, משרד הבריאות תגבר את מרכזי החוסן

לאור ההסלמה בדרום החליטו היום (חמישי) מספר גופי תיירות ורשויות מקומיות להעניק לתושבי עוטף עזה הנחות משמעותיות או לספק להם אירוח בחינם באתרים שונים. בין הגופים: רשות המלונות קראון פלזה, עיריית תל אביב-יפו ורשת התיירות בערבה התיכונה.

 

רשת המלונות קראון פלזה החליטה להירתם למאמץ הלאומי ולהעניק הנחה של 20% במלונות הרשת בתל אביב ובחיפה לתושבי הדרום. כמו כן, החברה הודיעה כי אזרחים שהזמינו חופשה באזור הדרום יוכלו להעתיקה למיקום אחר. "ההסלמה באזור הולידה צורך של תושבי הדרום, ברובם משפחתו עם ילדים לבלות את סוף השבוע באזורים רגועים כדי להתנתק מהאווירה שבה הם נאלצים לחיות, לכן החלטנו לחבקם בחום", אמר מנכ"ל הרשת, שרון אלון.

 

משרד הבריאות הודיע כי בשל ההסלמה מרכזי חוסן בדרום יתנו מענה לתושבי האזור השרויים במצבי לחץ רגשיים. בין המרכזים הפעילים: אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב, שדרות ושער הנגב.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רכב שנפגע מרסיסי רקטה בשדרות
 

רכב שנפגע אתמול מרסיסי רקטה בשדרות (עופר דמרי)

 

 

עיריית תל אביב-יפו הודיעה כי לאור ההסלמה וביטול הקייטנות לתושבי עוטף עזה היא תארח כ-200 ילדים שישתתפו בפעילויות שונות של מנהל הקהילה. היום התארחו כ-100 ילדים בפסטיבל "אנימקס" - פסטיבל האנימציה והקומיקס בסינמטק תל אביב. הילדים צפו בסרט "הקדמונים", השתתפו בסדנת ציור פרצופים והוזמנו לארוחת צהריים בכיכר גבעון. בנוסף, יתארחו כ-100 מתושבי יישובי עוטף עזה בקאנטרי גורן גולדשטיין. כמו כן, לתושבי הדרום תינתן כניסה חופשית למוזיאונים התל אביביים, בהם מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ארץ ישראל.

 

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) הזמין אף הוא את תושבי העוטף להתארח אצלו בצפון בסוף השבוע. "אחרי החיבוק החם שהעדה הדרוזית קיבלה מכלל הציבור הישראלי ובעקבות המצב הביטחוני בדרום, אני מזמין את תושבי העוטף להגיע ולהתארח בחינם בצימרים בבית ג'אן שבבעלות משפחתי ולהכיר מקרוב את האירוח הדרוזי.אנחנו מחבקים את תושבי הדרום ומציעים להם להתאוורר ולהשתחרר מהמתח ולהגיע לגליל הנעים והשקט", כתב בפוסט בפייסבוק.

 

 פעימות מדבר
 

פעימות מדבר (חדשות עשר)

 

 

גם בתיירות ערבה תיכונה החליטו להעניק הטבות מיוחדות לתושבי העוטף. במושב עין יהב הודיעו כי יצרו "מרחב השקט" שיאפשר הפוגה שקטה. בנוסף, המושב יאפשר שימוש חופשי וללא תשלום במתקניו: בריכה, מגרשי ספורט ושעשועים. במתחמי האירוח "בין עצי התמר" ו"אתנחתא" יאפשרו אירוח ולינה ללא תשלום על בסיס מקום פנוי. במתחם "כלמא במדבר" יאפשרו לינה של מספר לילות ללא הגבלה בעלות חד פעמית של 150 שקלים בלבד. כמו כן במתחם האירוח "אואזיס" יוכלו תושבי העוטף לקבל הנחה של 30% בצימרים שבמתחם. ואילו, במתחם האירוח "מלב אל לב" יעניקו 50% הנחה למזמינים שני לילות או יותר.

 

רמי שדה, המקיים סיורים חקלאיים ברחבי הערבה התיכונה, הזמין את תושבי העוטף לסיורים חקלאיים חווייתיים לכל המשפחה וללא עלות, בתיאום מראש. ב''פעימות מדבר'', המקיימים טיולי שטח במסלולים מיוחדים, יעניקו הטבה של 30% הנחה לתושבי עוטף עזה. במרכז "ויידור", המעניק הצצה לחיים בערבה התיכונה יעניקו 15% הנחה, וב"זיו היצירה" - סדנאות יצירה אקולוגית לכל המשפחה יעניקו הטבה של 30% הנחה.

 

ב"שוקוליטלי" - סדנאות שוקולד לכל המשפחה יעניקו הטבה של 10% הנחה לתושבי העוטף. במסעדה רוזטחה יעניקו ארוחת ילדים חינם למי שיזמינו ארוחה זוגית. ב"יוגורטריה" בעין יהב יעניקו יוגורט שלישי במתנה ובמסעד "דק בר" יעניקו הנחה של 10% לתושבי העוטף. כמו כן, ב"קייקי מעיין הגושרים" שבגליל העליון הודיעו כי יעניקו הטבה ייחודית של 50% אחוזי הנחה לתושבי הדרום באטרקציית השייט בקייקי מעיין הגושרים ו-50% הנחה על לינה במתחם הקמפינג במקום.

 

קמפינג קייקי מעין הגושרים
 

קמפינג קיאקי מעין הגושרים (חדשות עשר)

 

 

כמו כן, עיריית ראשון לציון הזמינה את תושבי העוטף להתארח בשבת הקרובה וליהנות ממגוון פעילויות תרבות ופנאי בעיר ללא תשלום: בקאנטרי 360 מערב בין השעות 9:00-18:00, בקאנטרי 360 נחלת בין השעות 9:00-18:00, במוזיאון אגם בין השעות 10:00-14:00 ובחי כיף בין השעות 9:00-18:00. הכניסה למתחמים מותנית בהצגת תעודה מזהה.

 

עוד נמסר כי העירייה הזמינה כ-150 ילדים ובני נוער מישובי עוטף עזה לפסטיבל "ראש 1" שיתקיים ביום שלישי הקרוב באמפי לייב ראשל"צ. בפסטיבל יופיעו עדן בן זקן, סטפן לגר, אנה זק וכוכבים רבים נוספים.