BETA

07.08.2018

11:12

עודכן:

שני צלפי חמאס ירו לעבר כוח צה"ל - ונהרגו מתקיפת טנק

כוח גבעתי זיהה את הירי שבוצע מתוך עמדה של ארגון הטרור. כוח שריון ירה פגז לפני שהמחבלים הספיקו לברוח. אין נפגעים בקרב כוחות הביטחון • צפו בתיעוד התקיפה

חילופי אש בדרום: כוח גבעתי שהיה בסיור בצפון הרצועה זיהה הבוקר (שלישי) ירי של שני צלפים מתוך עמדת חמאס. בתגובה, כוח שריון מגדוד 9 ירה פגז לעבר העמדה בתוך דקות, לפני שהצלפים הספיקו לברוח מהעמדה. משרד הבריאות בעזה הודיע כי שני פלסטינים נהרגו כתוצאה מהירי. מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור נמסר כי ההרוגים משתייכים לשורותיה. לפי הדיווחים בתקשורת הפלסטינית, טנק צה"ל ירה לעבר מוצב "אשקלון". עוד דווח כי שלושה בני אדם נוספים נפצעו.

 

מצה"ל נמסר כי בתגובה לירי שביצעו מחבלים לעבר כוח צה"ל בצפון רצועת עזה, תקף טנק של צה"ל את העמדה שממנה בוצע הירי. נבדקת האפשרות שמדובר בירי צלף. עוד נמסר כי אין נפגעים בקרב כוחות הביטחון. "צה"ל יפעל כנגד כל כוונה התקפית וכל נסיון פיגוע כנגד כוחותינו ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה", הוסיפו בדובר צה"ל. בכמה ישובים בעוטף עזה החליטו אנשי הביטחון ביישוב, מיוזמתם, להורות על שהות סמוך למרחב מוגן. עם זאת, בצה"ל הדגישו כי אין הנחיות מיוחדות בעקבות האירוע.

 

בחמאס הגיבו בזעם לתקרית. "הכיבוש הישראלי נושא בהשלכות להסלמה בהפצצתו מוצב של גדודי עז א-דין אל-קסאם. חמאס רואה בחומרה רבה את ההפצצה המכוונת של המוצב. ההתנגדות לא יכולה להניח לכיבוש לכפות מדיניות של הפצצת המוצבים ותקיפת לוחמים מבלי שישלם את המחיר. ההתנגדות יכולה לזעזע את מנוחת האויב ולגרום לו שלא יידע שקט".

 

עמדת חמאס שצה"ל התקיף
 

מחבלים יורים מעמדת חמאס (דובר צה"ל)

 

 

אתמול בצהריים, כלי טיס של צה"ל ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. יום קודם לכן, התבצעה תקיפה נוספת של כלי טיס לעבר רכב ששימש חוליה לשיגור בלוני תבערה וכן לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. בתקיפה זו נפצעו, לפי משרד הבריאות בעזה, ארבעה פלסטינים.

 

 

 

 

 

 

 

 

בתוך כך, אתר החדשות "חליג' אונליין" דיווח הבוקר מפי מקורות רמי דרג ברצועת עזה כי מאמצי מצרים להוציא לפועל הסכם בין חמאס וישראל נמצאים בסכנת כישלון. לפי הדיווח, ישראל הסכימה לחלק מהסעיפים במסמך המצרי המתוקן אולם התנגדה בכל תוקף להסיר את המצור הכלכלי באופן מלא מעל רצועת עזה לפני כניסה למו"מ רשמי ורציני בנושא חילופי שבויים ו"קבלת מידע על גורל חייליה בהם מחזיק החמאס מאז המלחמה ב-2014".

 

  בכירי חמאס בשיחות לקראת הסכם הרגיעה עם ישראל
 

בכירי חמאס בשיחות לקראת הסכם הרגיעה עם ישראל( חדשות עשר)

 

 

המקורות הוסיפו כי לפני יומיים ישראל העבירה מסר למצרים לפיו היא לא תקיים את הסעיף הנוגע להסרה מלאה של המצור הכללי מעל רצועת עזה אלא לאחר שתקבל את המידע המדובר ותתקיים כניסה לדיונים רציניים ורשמיים להשלמת עסקת חילופי שבויים וכי תנאי זה הוא תנאי עליו לא תוותר.

 

המקורות הפלסטיניים אמרו כי התנאי הישראלי הוא "מכשול אמיתי וגדול הניצב בפני השלמת המאמצים המצרים וזאת נוכח ההתעקשות של חמאס שלא להיכנס לכל מו"מ עם ישראל או למסור מידע על המוחזקים בידיה לפני שישוחררו כל האסירים ששוחררו בעסקת שליט ב-2011 ושישראל עצרה אותם מחדש.

 

מנגד, אמרו המקורות שחמאס התנהל באורח חיובי כלפי הנייר המתוקן שכלל, נוסף לפיוס בין חמאס לפתח שלושה נושאים אחרים: עסקת חילופי שבויים, רגיעה והסרת המצור. ישראל, כאמור, הסכימה לחלק מהסעיפים ובהם אי התנגדות להסכם הפיוס הפנימי בין חמאס לפתח, מתן אפשרות לבכירי התנועות לנוע במעבר הגבול באורח חופשי וכן להתחיל בפועל בצעדים לקראת פתיחה מחדש של המעברים לרצועת עזה.