BETA

06.08.2018

22:02

לבני על חשיפת חדשות עשר: "מי שנגד נתניהו לא זכאי לקבל דבר"

דבריה לכאורה של שרה נתניהו, לפיהם חיבור ליריבי רה"מ יפגע במאמצי משפחת גולדין, עוררה סערה וביקורת קשה על הזוג: "מבחינתם האזרחים נחלקים ל-2, אלה שבעדו ואלה שנגדו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ספג היום (שני) ביקורת, לאחר שנחשפה אמש בחדשות עשר אמירתה לכאורה של שרה נתניהו למשפחת גולדין, לפיה החיבור ליריביו הפוליטיים של נתניהו יפגע במאמצים להשבת גופות החללים מרצועת עזה.

 

"בראש המדינה עומד זוג שמודיע שאזרחי מדינת ישראל נחלקים לשניים, אלה שבעדו ואלה שנגדו", אמרה ראש האופוזיציה, ציפי לבני (המחנה הציוני). "אלה שנגדו לא זכאים לקבל שום דבר, גם אם למרבה הזוועה מדובר בגופות בניהם".

 

 

 

 

 

"זה פשוט נשמע הזוי ובזוי שמשפחת גולדין צריכה לעסוק בשאלה מי הופיע באזכרה של הדר, והאם זה מוצא או לא מוצא חן בעיני נתניהו ומשפחתו הקרובה", הדגישה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני).

 

 המחאה להחזרת השבויים הדר גולדין ואורון שאול
 

המחאה להחזרת החללים הדר גולדין ואורון שאול( חדשות עשר)

 

 

"אני הייתי למטה, חיכיתי, וכשהרצל ירד, הוא היה נסער, ואז הוא סיפר לי מה שקרה", סיפר לחדשות עשר מומו נמימי, דודו של אורון שאול, על הרגעים שלאחר השיחה עם ראש הממשלה, בה לטענת המשפחות הוא צעק עליהם. "ראש הממשלה כעס עליהם על שהם ביקשו שהבנים יהיו כלולים בהסדר עם הטורקים".

 

כאמור, תמציתה של שיחה שהתנהלה לפני שנתיים בין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, לבין לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין שנפל במבצע "צוק איתן" וגופתו נמצאת בידי חמאס נחשפה אתמול בחדשות עשר. לפי מקורבי המשפחה, התריעה נתניהו בפני האם השכולה כי אם תחבור ליריביו הפוליטים של בעלה, המאמצים להשבת הבנים עשויים להיפגע.
 

במהלך אזכרתו של הדר גולדין בבית העלמין בכפר סבא לפני כשנתיים, נאמה השרה איילת שקד ודבריה הובאו במהדורות החדשות. זמן קצר לאחר מכן, בעוד המשפחה מכונסת בסלון ביתה יחד עם הורים שכולים נוספים שאיבדו את בניהם במבצע צוק איתן. צלצל הטלפון הביתי, על הקו היתה אשת ראש הממשלה, שלפי הדיווחים נשמעה זועמת.

 

מקורבים למשפחה טוענים שנתניהו אמרה כי "הם כפויי טובה", והסבירה בתקיפות שלא אהבה את הזמנתה של השרה שקד לטקס על-ידי המשפחה. "החיבור שלכם ליריבים פוליטיים של בעלי - עלול לפגוע במאמציו של ראש הממשלה להשבת הבנים" הוסיפה לכאורה נתניהו. אחרי השיחה, על פי המקורבים, חזרה גולדין המומה אל האורחים, שהתרשמו מסערת הנפש שבה מצויה האם השכולה.

 

 זהבה שאול
 

זהבה שאול(חדשות עשר )

 

 

מוקדם יותר אתמול, סיפרה זהבה שאול, אמו של חלל צוק איתן אורון שאול, בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" על התדהמה שחשו משפחתה ומשפחת גולדין כשהתברר להן לכאורה, כי ילדיהן ירדו מראש רשימת חילופי השבויים מהסכם הפיוס עם טורקיה וכעת היא דורשת שהסדרה עם חמאס – רק עם החזרת השבויים והחללים.
 

"הדר ואורון היו בראש רשימת החזרת השבויים בזמן העסקה עם טורקיה, כשפתאום הורידו אותנו מהרשימה", שחזרה שאול את פגישתה עם ראש הממשלה נתניהו סמוך להסכם הפיוס. "באנו אליו בטענות והוא אמר כי לא הבטיח לנו כלום. אמרנו לו שהוא הבטיח כי בכל פגישה עם אי אילו אנשים ונציגי מדינות, הדבר הראשון שהוא ידבר עליו יהיה השבויים והנעדרים שהם אורון והדר".
 

בשלב זה, טענה שאול, נתניהו התעצבן והטיח בפני המשפחות כי הן משקרות. כעת היא מייחלת שלקראת הסדרה אפשרית עם חמאס, החללים לא ישארו מאחור. "מקווה שנתניהו לא יעשה את אותה שטות", הדגישה האם השכולה. "אני דורשת שאנחנו נהיה הראשונים ושנתניהו לא ייתן לעזתים כלום אלא שיחזיר את הדר ואורון. ארבע שנים נתניהו רק מבטיח, הגיע הזמן שיתחיל לקיים".

 

 לאה ושמחה גולדין, הוריו של הדר גולדין, שגופתו מוחזקת בשבי חמאס
 

לאה ושמחה גולדין, הוריו של הדר גולדין, שגופתו מוחזקת בשבי חמאס(ללא קרדיט )

 

 

מטעמה של שרה נתניהו נמסר: "לא היה ולא נברא. מעולם לא נערכה שיחה כזאת. היחס של שרה נתניהו למשפחת גולדין הוא יחס חם ומחבק. שרה נתניהו הגיעה לנחם את משפ׳ גולדין בשבעה, הגיעה ביחד עם ראש הממשלה לביקור בתערוכת ציורים של הדר שנערכה בכפר האומנים בעין הוד, חנכה איתה תערוכה באו״ם והשתתפה באירועים נוספים אחרים. הדר גולדין ואורון שאול ז"ל הם בליבה של שרה נתניהו וראש הממשלה וכל אמירה אחרת אינה נכונה ואינה משקפת את הקשר שנוצר עם המשפחה. כמשפחה שכולה לא יעלה על הדעת שמישהו מבני משפ׳ נתניהו יאמר או יחשוב דברים כאלה. ראש הממשלה מכיר בכאבם של המשפחות השכולות ופועל ללא לאות להשבת השבויים והנעדרים".