05.08.2018

21:04

בעקבות תמיכתו ב"חוק הלאום": תוגברה האבטחה סביב השר קרא

האבטחה סביב שר התקשורת, בן העדה הדרוזית, הוגברה לאחר קריאות המפגינים ופוסטים ברשתות החברתיות שכינו אותו "בוגד", בשל תמיכתו בחוק היסוד השנוי במחלוקת

האבטחה סביב שר התקשורת איוב קרא ומקורביו תוגברה היום (ראשון), בעקבות פוסטים שפורסמו ברשתות החברתיות, וקריאות הבוז להן זכה בהפגנת הדרוזים שהתרחשה אמש. זאת, בשל תמיכתו ב"חוק הלאום". זו הפעם השנייה מאז פרוץ מחאת הדרוזים שמתוגברת האבטחה סביב השר קרא.

 

אמש השתתפו עשרות אלפי בני אדם בעצרת המחאה נגד "חוק הלאום" בכיכר רבין שבתל אביב, בהובלת העדה הדרוזית. המפגינים נשאו שלטים בגנות החוק, וקראו לשר קרא "בוגד".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 עצרת המחאה נגד חוק הלאום בכיכר רבין
 

עצרת המחאה נגד חוק הלאום בכיכר רבין (רויטרס)

 

 

בשבוע שעבר פרסם הצוות שהקים ראש הממשלה על מנת לפתור את המשבר עם העדה הדרוזית מסמך עקרונות, הכולל בין היתר את עיגון מעמד העדות הדרוזית והצ'רקסית בחוק, והוקרת תרומת חברי העדה לביטחון המדינה. כמו כן, יכלול החוק המוצע תמיכה במוסדות העדה וחיזוק היישובים הדרוזיים - כולל פתרונות למחסור בבתים.

 

נוסף על כך, סוכם על "שימור המורשת הדרוזית והחלתה". כמו כן, החוק יכלול את זכאותם של בני המיעוטים להטבות. נוסף על כך, סוכם כי "תרומת הנוטלים חלק בהגנת המדינה, מכל הדתות והעדות" תוכר בחוק. במקביל, הוחלט כי תוקם ועדת שרים לנושא העדה הדרוזית, בראשות נתניהו עצמו, שתפעל לקידום המתווה ולפיקוח על יישומו. פעולות החקיקה בנושא יחלו עם כינוס מושב החורף.