BETA

05.08.2018

18:46

המשטרה חושדת: דורס אילון שלו-אמסלם השתמש בטלפון בזמן הנהיגה

על פי החשד, הנהג אלי בר זכאי שוחח בטלפון במהלך האירוע, ולכן לא היה מרוכז בנהיגה. זאת, בנוסף לחשד כי נהג תחת השפעת אלכוהול וסמים. המשפחה סירבה לקבל את התנצלותו

דריסת הנער אילון שלו-אמסלם: המשטרה חושדת כי אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסתו למוות של הנער בן ה-13 בתל אביב לפני כשבוע וחצי, השתמש בטלפון תוך כדי נהיגה. על פי החשד, הוא שוחח בטלפון בעת המקרה, ולכן לא היה מרוכז בכביש. זאת, בנוסף לחשד כי נהג תחת השפעת סמים ואלכוהול. 

 

מוקדם יותר היום, שוחרר בר זכאי למעצר בית עד ל-27 באוגוסט. בתום הדיון, אמר החשוד כי הוא "מביע חרטה עמוקה על המקרה". עוד הוסיף כי "מדובר במקרה מצער מאוד". בר זכאי אמר כי "לבי עם המשפחה ועם ההורים היקרים. אני מברך אותם ומקווה שהאל יתן להם כוח להתמודד עם המצב ושלא יידעו עוד צער לעולם".

 

מהמשפחה נמסר בתגובה לדבריו כי "אי אפשר לקבל את החרטה שהושמעה כחרטה כנה. מדובר בהבעת חרטה מניפולטיבית שנועדה לשרת את צרכיו במשפט ולהקל בעונשו. החרטה נשמעת כמו ציטוט מדף מסרים שנלמד בעל פה והיא נטולת אמינות וברור שנאמרת מן השפה אל החוץ". לטענת משפחת שלו-אמסלם, "חרטה כנה ואמיתית היתה מביאה את הפושע לפרט בזמן אמת את כל מעשיו ואת כל הידוע לו, לשתף פעולה עם החקירה, לספק את כל הדרוש על מנת להבין במדויק ובדיוק את שאירע; דבר מכל אלו לא נעשה".

 

 אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם( חדשות עשר)

 

 

"הנהג הפושע אף אינו מפרט על מה הוא מתחרט", עוד נמסר, "על ששתה ובחר לנהוג? על זה שנהג במהירות מופרזת? על כך שבמקום לעזור לאילון ודניאל בחר להתקשר מיד אחרי המעשה ולקבל הנחיות איך להיחלץ מפשעיו ולשבש את זירת התאונה? על שקטף פרח וגדע את חייו? על שפצע קשה פיזית ונפשית פרח אחר? על שסרב להיבדק בדיקת ינשוף או בדיקת דם? על ששתק בחקירה גם מול חבריו? על שקרע לבבות של נערים ונערות תמימים? ברור אפוא שמדובר במניפולציה של נאשם במצוקתו המוכן להקריב את האמת על מזבח הגנתו".

 

בבוקר פיטר בר זכאי את עורך דינו, אילון אורון, ושכר את שירותיו של אורי קינן, מ"מ יו"ר לשכת עורכי הדין ומומחה למשפט פלילי. על פי ההערכות, הסיבה להחלטה נובעת מכך שקינן זוכה לאהדה בקרב גורמי האכיפה, דבר שעשוי לעזור לנהג הדורס לאור הרגישות הציבורית שסובבת סביב האירוע והסיקור התקשורתי הנרחב.

 

בשבוע שעבר ערכה המשטרה עימות דרמטי בין בר זכאי לבין חברו הטוב. במהלך העימות בין השניים, הטיח החבר בנהג הדורס: "שתית כוס וודקה נקייה שלמה לפני שיצאת". למרות ההאשמה הקשה מצד החבר, בר זכאי החליט שלא להתייחס ואמר כי הוא "שומר על זכות השתיקה". 

 

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.