BETA

05.08.2018

14:15

הנהג הדורס מת"א: "מביע חרטה עמוקה - לבי עם המשפחה"

אלי בר זכאי, שחשוד כי דרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם ושוחרר למעצר בית, אמר כי "מדובר במקרה מאוד מצער". המשפחה: "חרטה מניפולטיבית שנועדה לשרת את צרכיו"

אלי בר זכאי, הנהג שחשוד כי דרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם לפני כעשרה ימים, אמר בתום הדיון שבו שוחרר למעצר בית עד ל-27 באוגוסט כי הוא "מביע חרטה עמוקה על המקרה". עוד הוסיף כי "מדובר במקרה מצער מאוד". בר זכאי אמר כי "לבי עם המשפחה ועם ההורים היקרים. אני מברך אותם ומקווה שהאל יתן להם כוח להתמודד עם המצב ושלא יידעו עוד צער לעולם".

 

מהמשפחה נמסר בתגובה לדבריו כי "אי אפשר לקבל את החרטה שהושמעה כחרטה כנה. מדובר בהבעת חרטה מניפולטיבית שנועדה לשרת את צרכיו במשפט ולהקל בעונשו. החרטה נשמעת כמו ציטוט מדף מסרים שנלמד בעל פה והיא נטולת אמינות וברור שנאמרת מן השפה אל החוץ". לטענת משפחת שלו-אמסלם, "חרטה כנה ואמיתית היתה מביאה את הפושע לפרט בזמן אמת את כל מעשיו ואת כל הידוע לו, לשתף פעולה עם החקירה, לספק את כל הדרוש על מנת להבין במדויק ובדיוק את שאירע; דבר מכל אלו לא נעשה".

 

"הנהג הפושע אף אינו מפרט על מה הוא מתחרט", עוד נמסר, "על ששתה ובחר לנהוג? על זה שנהג במהירות מופרזת? על כך שבמקום לעזור לאילון ודניאל בחר להתקשר מיד אחרי המעשה ולקבל הנחיות איך להיחלץ מפשעיו ולשבש את זירת התאונה? על שקטף פרח וגדע את חייו? על שפצע קשה פיזית ונפשית פרח אחר? על שסרב להיבדק בדיקת ינשוף או בדיקת דם? על ששתק בחקירה גם מול חבריו? על שקרע לבבות של נערים ונערות תמימים? ברור אפוא שמדובר במניפולציה של נאשם במצוקתו המוכן להקריב את האמת על מזבח הגנתו".

 

 

 

 

 אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם (חדשות עשר)

 

 

מוקדם יותר היום התייחסה דקלה שלו-אמסלם, אימו של הנער, במעמד העלייה לקבר בנה לנהג הדורס אלי בר זכאי: "מקווה שהענישה תהיה חמורה על מי שלא משתף פעולה בחקירה". שלו-אמסלם אמרה כי "לא רק שהנהג תדלק בבית והמשיך לבילוי במהירות גבוהה אלא הוא הוסיף חטא על פשע ובמקום לצאת ולהושיט עזרה הוא מצא לנכון לדבר בטלפון כדי לקבל הנחיות על טשטוש ראיות, סירב לעבור בדיקות, בחר לשתוק בעימות והמשיך בשקר בזוי שמים נשפכו על הכביש". עוד הוסיפה כי היא "מקווה שבית המשפט ידע לראות לנגד עיניה גם את משפחת הקורבן". קובי אמסלם, אביו של הנער הוסיף באותו מעמד כי "המפלצת שנטלה את חייך ממשיכה לחיות בפשע ובהכחשה".

 

בבוקר פיטר בר זכאי את עורך דינו, אילון אורון, ושכר את שירותיו של אורי קינן, מ"מ יו"ר לשכת עורכי הדין ומומחה למשפט פלילי. על פי ההערכות, הסיבה להחלטה נובעת מכך שקינן זוכה לאהדה בקרב גורמי האכיפה, דבר שעשוי לעזור לנהג הדורס לאור הרגישות הציבורית שסובבת סביב האירוע והסיקור התקשורתי הנרחב.

 

בשבוע שעבר ערכה המשטרה עימות דרמטי בין בר זכאי לבין חברו הטוב. במהלך העימות בין השניים, הטיח החבר בנהג הדורס: "שתית כוס וודקה נקייה שלמה לפני שיצאת". למרות ההאשמה הקשה מצד החבר, בר זכאי החליט שלא להתייחס ואמר כי הוא "שומר על זכות השתיקה". 

 

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. אחד הנערים פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים. הנער השני פונה עם חבלה בחזהו.