31.07.2018

21:00

פרשת ברושי: פעילות ממפלגתו יפגינו מול משרדו בדרישה שיתפטר

בעקבות הפרסום בחדשות עשר שבו מתלוננת סיפרה שהטריד אותה מינית, נמשכות הקריאות להתפטרותו של חבר הכנסת מהמחנ"צ. "אתה נטל על המפלגה, תתפטר"

פעילות במפלגת העבודה יפגינו מחר (רביעי) מול משרדו של ח"כ איתן ברושי בדרישה שיתפטר. זאת לאחר הפרסום בחדשות עשר בו סיפרה מתלוננת כי הטריד אותה מינית לפני 15 שנה.

 

"אנחנו מחזקות כל אישה באשר היא, מאמינות לכל אישה ולעדות שלה", אמרה נעמה לזימי, פעילת המפלגה. "איתן ברושי, אין לך מקום במפלגה יותר, אתה נטל על המפלגה, תתפטר".

 

 נעמה לזימי, פגעילת מפלגת העבודה שדורשת מברושי להתפטר
 

נעמה לזימי, פעילת מפלגת העבודה שדורשת מברושי להתפטר( חדשות עשר)

 

 

הפעילות שמתכוונות להפגין מול משרדו הריק של ברושי בתל אביב הזמינו את חברות וחברי הכנסת של הסיעה, אך ספק אם מי מהם יבוא. "אין לו ולדומיו מקום במערכת הציבורית", אמרה ח"כ שלי יחימוביץ'. בד בבד, באיגוד הסיוע לנפגעות תקיפה מינית מנסים לאתר נשים נוספות שייתכן שגם הן נפגעו מברושי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי( חדשות עשר)

 

 

בינתיים ברושי מנסה לשדר עסקים כרגיל. סדר יומו נשאר כשהיה, הגם שבפגרת הכנסת אין מדובר בלוח ימים עמוס במיוחד. לסביבתו, משדר ברושי ביטחון מלא בחפותו, ומבחינתו האופציה של התפטרות לא באה בחשבון. הפן הפוליטי-משפטי של הפרשה עדיין קיים - יו"ר המחנ"צ, אבי גבאי, יידרש להוכיח שלא התכוון לברושי ספציפית כשצייץ שאין מקום בכנסת לעברייני מין. אם לא יצליח, הציוץ הזה עשוי לעלות לו עד 300,000 שקלים.

 

במקביל, לוביסטית שעובדת בכנסת הגישה תלונה במשטרה נגד חבר כנסת מכהן, בה נטען כי הטריד אותה מינית. המשטרה פתחה בחקירה. צו איסור הוטל על פרטי הפרשה.

 

בתוך כך, חברי כנסת בעבודה סיפרו היום שאמינותה של המתלוננת ששלחה לגבאי את התלונה נגד ברושי התחזקה לאחר שהתראיינה אמש לחדשות עשר. אתמול דיברה המתלוננת לראשונה למצלמה, סיפרה את הסיפור המלא וחלקה את תחושותיה. "אני עוברת חוויה מאוד מטלטלת ולא צפויה מבחינתי, מצד אחד אני מקבלת המון תמיכה, לא פשוט להתלונן אחרי תקופה כל כך ארוכה", אמרה. "מצד שני, מדי פעם אני שומעת ביקורת וגם לפעמים בכוחנות. אני מנסה מאוד להישאר נאמנה לעצמי".

 

 עו"ד אילן בומבך
 

עו"ד אילן בומבך(חדשות עשר )

 

 

אתמול אמר פרקליטו של ברושי, עו"ד בומבך, שמרשו לא הטריד מינית, וטען שהתלונות אינן אמיתיות. "ברושי ידבר בימים הקרובים, כרגע הוא לא חושב שצריך לדבר", אמר בומבך ל"חמש עם רפי רשף". "כשדיברתי איתו הוא נשמע כעוס, רוגז, כואב. נגרמו לו הרבה צער ועוגמת נפש בגלל פרסום שקרי. מדובר במתלוננת שכבשה תלונה, אנונימית. איננו יודעים מי זאת. למה לא הגישו בזמן אמת? מה קרה עכשיו".

 

 איתן ברושי
 

איתן ברושי(חדשות עשר )

 

 

מוקדם יותר הגיב ברושי, שנטען כי תקף מינית לפני 15 שנים, לראשונה בקולו לפרשה ואמר בשיחה עם חדשות עשר כי השעייתו מפעילות במפלגה, עליה החליט גבאי, "לא תופסת משפטית". עוד הוסיף כי "אין שום השעיה ואין שום משפטית", וכי "אין כנסת גם עכשיו. זה סתם".

 

בקרוב יתחיל יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, בהליך הדחתו של ברושי מתפקידו במפלגה. חסון צפוי להוציא את ברושי מוועדות הכנסת בהן הוא חבר, למנוע ממנו להגיש חוקים כחלק מהמכסה הסיעתית ולא לאפשר לו לנאום במליאת הכנסת. כיוון שכעת נמצאת הכנסת בפגרת הקיץ, יפעלו גורמים במפלגה כדי למנוע את הופעתו של ברושי בכנסים חיצוניים, שבהם הוא מייצג את המפלגה.