30.07.2018

21:00

המתלוננת נגד ברושי: "דיברתי כדי למנוע תקיפה של נשים נוספות"

האישה שטענה כי חבר הכנסת תקף אותה מינית לפני 15 שנה עמדה לראשונה מול המצלמות: "לא מאמינה שהוא לא זוכר". על איומו בתביעה כלפיה: "איומים לא יעזרו לטשטש את האמת"

האישה שטענה כי הוטרדה מינית על ידי ח"כ איתן ברושי דיברה היום (שני) לראשונה למצלמה, סיפרה את הסיפור המלא וחלקה את תחושותיה ביום שלאחר הפרסום הראשון בחדשות עשר.

 

"אני עוברת חוויה מאוד מטלטלת ולא צפויה מבחינתי, מצד אחד אני מקבלת המון תמיכה, לא פשוט להתלונן אחרי תקופה כל כך ארוכה", אמרה. "מצד שני, מדי פעם אני שומעת ביקורת וגם לפעמים בכוחנות. אני מנסה מאוד להישאר נאמנה לעצמי".

 

 ח"כ איתן ברושי
 

ח"כ איתן ברושי(חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"מה שקרה שם זה שבאיזשהו סמינר שנכחנו בו ביחד בקבוצה, הייתה פעילות קבוצתית שבסופה עלינו במעלית ביחד, איתן ואני, והוא לא נתן לי לצאת מהמעלית", סיפרה המתלוננת. "זה מאוד הפתיע אותי, הוא התחיל להגיד 'אני לא מבין, תזרמי, מה הבעיה?'. מצאתי את עצמי נדחקת לשולי המעלית תוך שהוא נוגע בי, ממש רעדתי מהסיטואציה הזאת. איכשהו הצלחתי לשכנע אותו לתת לי לצאת מהמעלית וברחתי כל עוד נפשי בי, מזועזעת".

 

המתלוננת הדפה את טענותיו של ברושי לפיהן הוא לא זוכר את המקרה. "אני חושבת שאיתן ברושי זוכר היטב את המקרה", התעקשה. "אם הוא לא זוכר, זה מטריד אותי יותר, כי אז אולי זה סוג של נורמה, וזה יותר מדאיג. אני לא מאמינה שאדם לא זוכר דבר כזה".

 

לאחר מכן עברה להסביר מדוע בחרה להתלונן 15 שנה אחרי התקרית. "צפיתי בסיפור עם ח"כ נחמיאס-ורבין ופשוט קפאתי מול הטלוויזיה. הסיטואציה חזרה אליי, והבנתי שאני לא יכולה להשאיר את זה כך", הסבירה. "הבנתי שאם ברושי מרשה לעצמו להמשיך ולהטריד, מי יודע כמה אנשים היו בדרך. אני בגיל אחר, חשבתי על ילדיי, והבנתי שאני יכולה לספר את הסיפור ולמנוע מעוד נשים להיות מותקפות. יצאתי למסע הזה בלי לדעת איך הוא ייגמר, אבל חשוב לי שזה לא יהיה הנורמה. זה כבר לא עובר". 

 

 עו"ד אילן בומבך
 

עו"ד אילן בומבך(חדשות עשר )

 

 

על האיום כלפיה בתביעה אמרה כי "אני די המומה מהפוזיציה שבה אדם שהטריד מעז לחשוב שהוא יכול לתבוע דיבה אדם אחר ולאיים עליו". עוד הוסיפה כי "אני יודעת שזה צפוי מאדם כל כך כוחני ועדיין זה מפתיע אותי. אני מקווה שלא נרתע מזה. אני מאמינה שבסוף האמת תצא לאור, ואיומים לא יעזרו לטשטש את האמת".

 

הערב, לאחר שפקע האולטימטום שהציב ברושי לאבי גבאי, לפי עליו להתנצל עד השעה 21:00, או שיתבע אותו על שקרא לו "עבריין מין", הבהיר עורך דינו אילן בומבך כי יתבע אותו על סך 300,000 שקלים. זאת, לאחר שגבאי הבהיר כי לא יתנצל: "מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה. ניסיונות הפחדה לא ישפיעו בעניין". מקורבי ברושי טוענים שיתבע גם את ח"כ שלי יחימוביץ', למרות החסינות שלה.

 

"צר לנו שיו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי בחר שלא לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפס, ולא התנצל בפני ח"כ איתן ברושי על שכינה אותו 'עבריין מין'", מסר בומבך, "כמובטח וכאמור במכתב שנשלח מוקדם יותר לגבאי, ביממה הקרובה תוגש תביעת דיבה נגד אבי גבאי".

 

כמו כן, לחדשות עשר נודע כי ישנו ערוץ הידברות חדש בתיווכו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שנחשב למקורבו של ברושי, שהיה בעבר יועצו של ברק. ברק נחשב בשנים האחרונות למקורבו של אבי גבאי, ועשוי לקדם מגעים בין השניים. עם זאת, בעקבות הדיווח גורמים בסביבתו של ברק הבהירו כי הוא לא מתכוון להתערב בסיפור כלל.

 

פרקליטו של ברושי, עו"ד בומבך, חזר היום על הטענה שמרשו לא הטריד מינית, וטען שהתלונות אינן אמיתיות. "ברושי ידבר בימים הקרובים, כרגע הוא לא חושב שצריך לדבר", אמר בומבך ל"חמש עם רפי רשף". "כשדיברתי איתו הוא נשמע כעוס, רוגז, כואב. נגרמו לו הרבה צער ועוגמת נפש בגלל פרסום שקרי. מדובר במתלוננת שכבשה תלונה, אנונימית. איננו יודעים מי זאת. למה לא הגישו בזמן אמת? מה קרה עכשיו?".

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי( חדשות עשר)

 

 

"בגלל שהוא איש פוליטי יכולות לצוץ תלונות. למיטב ידיעתי אין אף תלונה אמיתית, ולמיטב ידיעתי הוא מעולם לא הטריד מינית", אמר עורך דינו של ברושי. לשאלה האם הוא תמיד חייב להאמין ללקוחו, אמר ברושי שלא. "במקרה הזה אני עושה לו חקירה נגדית משלי, ואז אני רואה ומשתכנע אם האיש ראוי לייצוג. הוא שידר אמינות רבה".

 

מוקדם יותר הגיב ברושי, שנטען כי תקף מינית לפני 15 שנים, לראשונה בקולו לפרשה ואמר בשיחה עם חדשות עשר הבוקר כי השעייתו מפעילות במפלגה, עליה החליט גבאי, "לא תופסת משפטית". עוד הוסיף כי "אין שום השעיה ואין שום משפטית", וכי "אין כנסת גם עכשיו. זה סתם". עוד אמר ח"כ ברושי כי גבאי לא שאל אותו בנוגע לתקרית שנחשפה אתמול בחדשות עשר.

 

בקרוב יתחיל יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, בהליך הדחתו של ברושי מתפקידו במפלגה. חסון צפוי להוציא את ברושי מוועדות הכנסת בהן הוא חבר, למנוע ממנו להגיש חוקים כחלק מהמכסה הסיעתית ולא לאפשר לו לנאום במליאת הכנסת. כיוון שכעת נמצאת הכנסת בפגרת קיץ, יפעלו גורמים במפלגה כדי למנוע את הופעתו של ברושי בכנסים חיצוניים, בהם הוא מייצג את המפלגה.
 
בעקבות הפרסום, קראו חברות וחברי כנסת להתפטרותו של ח"כ ברושי. "אני קוראת לגבאי ולבני להודיע לח"כ ברושי שהסתיימה חברותו בוועדות הכנסת ולהטיל עליו סנקציות אם לא יתפטר. אפס סבלנות להטרדות ותקיפה מינית. זו הדרך היחידה", מסרה ח"כ סתיו שפיר. ח"כ מרב מיכאלי קראה לברושי לסיים את דרכו בכנסת: ״זאת עדות על פגיעה מינית. ח"כ איתן ברושי שמואשם בה, צריך ללכת".